Как се пише и пренаписва качествено...Copywriting

Evelina

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Сигурно някои тук ще искат да ме линчуват при този въпрос,но ще рискувам...:)

Как се пишат и пренаписват статии? Разбирам, че питам за неща от кухнята, но все още съм далече да ви бъда конкуренция.
Благодаря предварително на тези, които ще ми отговорят...
 
От: Как се...

Задаването на въпрос в грешен раздел и писането на неясно заглавие на темата наистина са неща, за които човек трябва да бъде линчуван, обаче аз си продадох камшика, за да мога с парите да си купя ядене и пиене, така че спокойно. Ползвай програма за обработка на текст, която има опция за показване на брой думи, защото клиентите казват примерно: "искам статия от около 300 думи", а и ако продаваш вече написана статия, трябва да напишеш колко думи има в нея. Трябва да знаеш колко думи е статията, за да знаеш колко пари струва.
 
Re: Как се...

Здравей. Реално едно ще ти кажа честно, хубавите статии (за писане става дума) се правят най-вече като ти се даде заглавието, виждаш какво има изписано в нета и си правиш една твоя на база проученото и прочетенето. Така и цената е друга, но качеството е №1. Естествено, ще е хубаво автора да има негов си стил на представяне на информацията. А не като повечето - пишат нещо си там, знаят, не знаят за какво става дума, ама едни дълги локуми. :) Иначе за пренаписването - пак може да се каже същото. Добро познание на езика, материята и собствен стил. Няма голяма философия. :) Това си е. И с времето, ще станеш търсена и много добра. ;)
 
От: Как се...

Преразказ правила ли си в училище? Така се пренаписват статии, няма кой да те линчува никой не се е родил научен.
Добре дошла в форума.
Сигурно някои тук ще искат да ме линчуват при този въпрос,но ще рискувам...:)

Как се пишат и пренаписват статии? Разбирам, че питам за неща от кухнята, но все още съм далече да ви бъда конкуренция.
Благодаря предварително на тези, които ще ми отговорят...
 
От: Как се пише и пренаписва качествено...Copyrighting

Харесваш си дадена тема. Търсиш в гоогле какво се класира на 1ва страница по търсените думи/изрази , изчиташ и гледаш да обединиш информацията (от статиите които ти харесват) в нова още по полезна и подробна тема. Така ще дадеш на потребителите още по-качествена информация. След като сглобиш различните абзаци от другите теми в твоята , почваш пренаписване. Казваш същото но с други думи и подредба. Така ще е уникално за гоогле. Не е толкова трудно но си отнема време.
 
От: Как се пише и пренаписва качествено...Copyrighting

Благодаря ви, мили съфорумци, за ценните съвети!
 
От: Как се...

глупости пълни :rolleyes:

Помисли малко, ако е написала тема "Пиша статии по поръчка, цена 0.02 лв. на дума", трябва да види колко думи е статията, за да стане ясно колко пари дължи клиента.
 
От: Как се...

Кой е правилният раздел за въпроси?
Благодаря


Задаването на въпрос в грешен раздел и писането на неясно заглавие на темата наистина са неща, за които човек трябва да бъде линчуван, обаче аз си продадох камшика, за да мога с парите да си купя ядене и пиене, така че спокойно. Ползвай програма за обработка на текст, която има опция за показване на брой думи, защото клиентите казват примерно: "искам статия от около 300 думи", а и ако продаваш вече написана статия, трябва да напишеш колко думи има в нея. Трябва да знаеш колко думи е статията, за да знаеш колко пари струва.
 
От: Как се пише и пренаписва качествено...Copyrighting

За да пишеш и преразказваш професионално преди това трябва да си чел много художествена литература, за да разполагаш с голямо разнообразие от думи в речника си. С четене на книги се изграждат и умения за правилно построяване на изреченията. Ако не си чел достатъчно статиите ти ще изглеждат все едно са произведени с Google Translate.
 
От: Как се пише и пренаписва качествено...Copyrighting

Не само това, защото някой може да чете много книги, но пак да не умее да се справя със задачата. Нужни са и добри езикови умения, да има отлична оценка по български език, накратко, човека който се занимава с това да е грамотен.
 
От: Как се...

Помисли малко, ако е написала тема "Пиша статии по поръчка, цена 0.02 лв. на дума", трябва да види колко думи е статията, за да стане ясно колко пари дължи клиента.

Недей продължава с глупостите. Качествените статии имат цена, останалите струват 0.02 на дума.
 
От: Как се пише и пренаписва качествено...Copyrighting

Хайде сега навлезнахте много навътре, той вожда само винету е чел, а сума и бърнювци и нортовци го следват, сега за книги се захапахте. Няма нужда нищо да четеш (освен Винету). После само почваш да пишеш и всичко те следва. Успех на колежката и дано се развива добре.
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: Как се пише и пренаписва качествено...Copyrighting

Можеш и да влезеш в подписите на някои от колегите, които са дали линкове към свои статии. Как се пише статия - интересно, грамотно и със собствени думи (не да се вземе статия за Рила и да се сменят имената на върховете, за да стане за Пирин). За пренаписването - това вече с клиента трябва да се договорите, общо взето. Някои държат на уникалност, други - да е по-кратко, трети искат определени ключови думи. Там си е по-скоро до човека.
Имам и молба за заглавието - copywriting е, не е Copyrighting, дали ще е възможна още една промяна?
Никой не се е родил научен, най-добре напиши нещо и сложи линк и хората ще ти кажат кое е наред и кое не. Има субекти тук, които не признават препинателни знаци. Както знаем от примера:
"Да се помилва не да се обеси" трябва да значи:
1. Да се помилва - не, да се обеси!
2. Да се помилва, не да се обеси!
Така че правописът е важен, колкото и да не им харесва на някой хора.
 
От: Как се пише и пренаписва качествено...Copyrighting

Благодаря за пожеланието!

Хайде сега навлезнахте много навътре, той вожда само винету е чел, а сума и бърнювци и нортовци го следват, сега за книги се захапахте. Няма нужда нищо да четеш (освен Винету). После само почваш да пишеш и всичко те следва. Успех на колежката и дано се развива добре.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Как се пише и пренаписва качествено...Copyrighting

Да-а, много са елементите на една, качествено написана статия...
 
От: Как се пише и пренаписва качествено...Copyrighting

Извинявай за спама, но тоя е непоносим!
Да-а, много са елементите на една, качествено написана статия...
 

Горе