Китай блокира Gmail

От: Китай блокира Gmail

Норти смешен си - Говори ти човек дето е бил там ти му копираш статии на английски

ето ти справка за БВП от 2012г - България $7000 Китай $6000 - Като имаш в предвид че цените в Китай са на половината на нашите сети се каква им е покупателната сила а отделно че икономиката им расте с по 7-8% на година и вече сигурно са ни задминали
https://bg.wikipedia.org/wiki/Списъ...о_номинална_стойност)_на_глава_от_населението

Статията която копираш или е стара или е манипулативна - но дори и такава при 4 долара на ден това са 200лв на месец - Много хора в БГ провинцията мечтаят за такива пари да не говорим че в Китай с толкова пари явно може да се живее докато в БГ се оцелява само
 
От: Китай блокира Gmail

Дали не можем да допуснем, че всички грешим - ок, в големите градове се живее ок, но в малките им градове не е за шарения. Ами то и в България е така - дори вече се очертава единствено София като основен двигател, а Варна , Бургас и Пловдив са някаква спомагателна дейност, която ще си замира (дали ще е така, ще видим). Това, че някой видял в Шангхай, че са пичове, не значи нищо. Все едно да отиде до Витошка и да види хората какви готини неща могат да си купят. Все пак това е много народ. Неслучайно имат закони относно раждането. Но да не навлизаме в това. Безсмислено е да го коментираме, защото навлизаме в едни други теми на обществени строеве, където пък аз защитавам тези, които нямат нищо общо с темата.
Дайте да видим как това би се отразило на ответните страни. И влиянието на Гугъл с какво ще намалее. Какви действия откъм интернет незавсимост може да наложи Китай. Това ни интересува нас, а не дали китаецът работо за една или две паници ориз дневно. Честно, мен това в настоящия момент не ме интересува. Или поне не в дискурса на тази тема. :)
 
От: Китай блокира Gmail

Ок, ще поживеем и ще видим :)

tram-single_adult_ticket1.jpg


ехх тези цени... :lol:
 
От: Китай блокира Gmail

Димитров- съгласен съм! Да не вярваме само на явното, но истината е че Китай, макар и вече с по малки темпове, продължава да се развива благодарение на вътрешния си пазар, а това води до независимост. Фейсбука е забранен, не ползват Вайбър, а техния Wechat, който и аз бях принуден да си кача. За какво им е Гугъл, след като при тях нещата функционират?! Да се притеснява останалия свят!
 
От: Китай блокира Gmail

п.п. да изнасяш в цял свят, да имаш такъв огромен вътрешен пазар, да си изгонил големите чужди компании (които не произвеждат нищо, а само точат) и средната заплата да е колкото тук... :confused: мнооого странно.
 
От: Китай блокира Gmail

Норти кое му е странното че са забранили ФБ и Гугле които освен да точат пари другата основна задача им е шпионаж

Чудиш се защо имат по нискък стандарт от нас - Не е верно взимат пари подобни на нашите но имат по висок стандарт

Първо - Защото получават същите пари но пък почти всичко е много по евтино от при нас (чуждестранните коли втора употреба там са два пъти по скъпи от при нас) но пък най евтината китайска кола копие на Тойота Ярис им е под 10 000лв )

Второ - Това че две страни имат сходен БВП не значи че средно хората получават еднакво - Това е номера - Свинско със Зеле - В БГ малцина ядат свинско всички останали само зеле - В Китай тази пропорция е малко по добре защото като във всяка комунистическа държава има голяма степен на уравновиловка.

Трето - И в момента могат да получават по големи заплати но Управлението умишлено ги задържа защото ако се повиши работната заплата и износът им ще стане скъп
 
От: От: Китай блокира Gmail

Норти кое му е странното че са забранили ФБ и Гугле

Не си ме разбрал..
виж какво казах:

мнооого странно.
, че
изнасяш в цял свят, да имаш такъв огромен вътрешен пазар, да си изгонил големите чужди компании
а в същото време
средната заплата да е колкото тук

:oops:

тук не намесваме факта, че цените за които толкова ревете, са наложени от тоталитарното управление
те не следствие на някаква извънземна икономическа мисъл на китаеца

и още нещо: ако няма тоталитарна власт, китай ще бъде едно гето като африка. Всичко е изкуствено и затова не бива да им се възхищаваме на "постижението"... Не може да правиш заключение от две седмици в няколко големи града...
В България е същото. Въпреки, че казвате цените са два пъти по-високи - всичко е пълно - молове, курорти и т.н.
 
Последно редактирано:
От: Китай блокира Gmail

Потърсете и вижте как подготвят децата за спортните състезания. Това според мен може да бъде добро определение за прийомите които използва китай за да постигне това което е постигнал.
Всичко постигнато е изкуствено и фалшиво.

бях дал един линк. Там пише, че комунизъма (тоталитарната власт) е в днк-то на китайците. И много правилно. Не се учудвайте когато прочетете за цензура, политически трудови лагери и т.н. Те вървят ръка за ръка с формата на държавно управление. т.е. комунизъм без горепосочените не може да има...

Хубавото на китай е че са разбрали, че с комунистическа икономика няма да станат нещата. Лошото е, че освен част от икономиката, всичко друго е тоталитарно.
 
Последно редактирано:
От: Китай блокира Gmail

Норти всъщност целият спор тръгна от твърдението ти че живеят за по купичка ориз - Което е доста стар лаф и много отдавна не е актуален

Реалната истина е че в много отношения китайците живеят по добре от българите - А че са им блокирали ФБ и Г им е последната грижа
 
От: Китай блокира Gmail

Норти по тъп довод рядко съм чувал - Честно строши тъпомера
 
От: Китай блокира Gmail

бачкатори винаги има, както и тарикати, който има акъл ще има пари в Китай, стига с тея глупости, че живеели зле.
 
От: Китай блокира Gmail

Някой някаква идея как може да се ползва Google от Китай? Мапса също пада, трябват ми български резултати, Yahoo не помага, китайската търсачка пък изобщо!
 
Re: От: Китай блокира Gmail

Някой някаква идея как може да се ползва Google от Китай? Мапса също пада, трябват ми български резултати, Yahoo не помага, китайската търсачка пък изобщо!

През ВПН, но не винаги става, понякога блокират портове, особено на пптп.
 
От: От: Китай блокира Gmail

Някой някаква идея как може да се ползва Google от Китай? Мапса също пада, трябват ми български резултати, Yahoo не помага, китайската търсачка пък изобщо!

Тор-а не бачка ли от там?
 
От: Китай блокира Gmail

Преди 7 дена бях в Китай и е истина че гмайл и гоогле не работят,но затова има прокси и хората си го ползват а също някой ползват карти от Хонг Конг там всичко работи без ограничения.Не са в роуминг идеята е само да се сдобиеш с тяхна карта което е трудно защото не се продават в Китай
 
От: Китай блокира Gmail

С нищо няма успех, дори Яхото не вади резултати по прокси и впн.
 
Последно редактирано:

Горе