Кога смятате да емигрирате?

От: Кога смятате да емигрирате?

Ние сме егати лигльовците, разбирам да емигрираш, като сирийските бежанци или от африканска държава, а тук вместо да отстояваме правата си и да се борим за тях, ние като некви пъзльовци бягаме, е къде ще избягаме се питам аз, от себе си не става, за мен да емигрирам е все едно да напусна домът си и да го оставя на произвола на съдбата, е няма да стане, сори ама оставам тук:wink:, а и мисля като @waldes, който иска да бяга, рано или късно ше се върне на дърти години:)

П.П.С. Леонсио ти 10-та тема за емиграция писукаш предишния път беше на гарата, ако не се лъжа и се чудеше кой влак да хванеш, аз бих хванал влака за Каспичан:mrgreen:
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Леонсио, га заминаваш да чистиш гръчки кенефи уе брат? :lol: Че те земем на работа у гръчката ми вила :p
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Досега не съм напускал (физически) границите на нашата държава и нямам намерение да го правя в скоро време. Бих се задвижил извън България по работа (нямам предвид гурбет, а бизнес срещи и неща свързани с доставка на конкретни стоки) или туризъм, но за оставане за постоянно там не мисля. Бих емигрирал само ако бъда принуден. България е в Топ 10 на високоскоростен интернет в света, който освен бърз е и евтин. Това дава големи възможности за онлайн бизнес. Ако си читав, чрез мрежата може да си намериш достатъчно количество добре платена работа. Все някъде някой търси това, което предлагаш (стига да не е свръх некачествено или безполезно). Едно от важните предимства на България е, че ми е позната (и добрите и лошите страни).
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Някои пискат, че тук било бюрокрация, ами къв е проблема да си отвориш Английска, Американска фирма, офшорка, според мен никъв.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Не е чак толкова голяма бюрокрация, от счетоводна гледна точка. А данъците са ниски. Ще ме светне ли някой от емигриралите какви данъци плаща в държава, в която се намира. Например за Германия съм чувал страховити неща, над 40% и т.н.
 
От: Re: От: Кога смятате да емигрирате?

Да, така е. Аз съм съгласен с това. ;)

@dreambench, направо си за книга брат. :)

Почвам я другата седмица, ще я кръстя "Как учих 4 години у 'великата' британия и защо се прибрах и не искам да се връщам." Сигурно щото е много 'убаво. :)
 
Re: От: Re: От: Кога смятате да емигрирате?

Почвам я другата седмица, ще я кръстя "Как учих 4 години у 'великата' британия и защо се прибрах и не искам да се връщам." Сигурно щото е много 'убаво. :)

Ммммм, бих заложил на посоката с жените - нещо като енциклопедия-менюал. :)
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Не е чак толкова голяма бюрокрация, от счетоводна гледна точка. А данъците са ниски. Ще ме светне ли някой от емигриралите какви данъци плаща в държава, в която се намира. Например за Германия съм чувал страховити неща, над 40% и т.н.

Данъците в Германия зависят от социалния статус и размера на заплатата ти. Досигат и до 50 процента за най-богатите. Ама едно е на заплата 4к евро да ти вземат половината за данъци , друго е в бг на 1500 лева да ти вземат 20 процента....
 
Re: От: Кога смятате да емигрирате?

Данъците в Германия зависят от социалния статус и размера на заплатата ти. Досигат и до 50 процента за най-богатите. Ама едно е на заплата 4к евро да ти вземат половината за данъци , друго е в бг на 1500 лева да ти вземат 20 процента....

Бате, пак помисли. Виж наемите в Берлин и тези в София, и сектора на услуги, защото са почти еквивалентни сумите, базирайки се на държава. ;)
 
От: Re: От: Кога смятате да емигрирате?

Бате, пак помисли. Виж наемите в Берлин и тези в София, и сектора на услуги, защото са почти еквивалентни сумите, базирайки се на държава. ;)

Кое да помисля? 800 евро има квартира в Мюнхен. Това е единствения разход в повече от София. Храната е същата , транспорта също . Ама заплатаа е в пъти по хубава. Говоря за ИТ.
 
А услугите? Кажи ми, че не ходите по заведения или някакъв ентъртеймънт. Лекарства, платена медицинска помощ - ъаболекър и .т.н. Много повече разходи са от храна и път. :) Освен, ако не се живее като скот, но този сценарии надявам се не обсъждаме. :)
 
От: Re: От: Re: От: Кога смятате да емигрирате?

Ммммм, бих заложил на посоката с жените - нещо като енциклопедия-менюал. :)

Там е много сериозна конкуренцията от Иво Сиромахов, трудно ще пробие :D
 
От: Re: От: Re: От: Кога смятате да емигрирате?

Ммммм, бих заложил на посоката с жените - нещо като енциклопедия-менюал. :)

рускините бръснат ли се?
 
От: Re: Кога смятате да емигрирате?

А услугите? Кажи ми, че не ходите по заведения или някакъв ентъртеймънт. Лекарства, платена медицинска помощ - ъаболекър и .т.н. Много повече разходи са от храна и път. :) Освен, ако не се живее като скот, но този сценарии надявам се не обсъждаме. :)

Цената за заведения изразена в съотношение с заплатата ти е много по изгодно от бг. В фирмите в Германия освен че ползваш редица облаги , които в БГ не са ги чували ти правят и безплатни изследвания , даже мисля има и някаква сума , която покриват при зъболекар. И пак казвам - не е че в БГ е много скъпо , даже си е евтино - просто заплатите са ниски. Иначе с 2к евро тук би живял по-добре отколкото в Германия с 2к. Само че там ги дават начална заплата , 1во ниво ИТ съпорт , а тук - не.
 
Re: От: Re: Кога смятате да емигрирате?

Цената за заведения изразена в съотношение с заплатата ти е много по изгодно от бг. В фирмите в Германия освен че ползваш редица облаги , които в БГ не са ги чували ти правят и безплатни изследвания , даже мисля има и някаква сума , която покриват при зъболекар. И пак казвам - не е че в БГ е много скъпо , даже си е евтино - просто заплатите са ниски. Иначе с 2к евро тук би живял по-добре отколкото в Германия с 2к. Само че там ги дават начална заплата , 1во ниво ИТ съпорт , а тук - не.
Безплатни изследвания? Нещо по-конкретно, защото преди 1 ден платих за нещо, което трябва на педиатъра, но касата не го поема. Антибиограма. :)

И тук имаме 2 безплатни пломби, май една, защото се слагат от хубавите. Мои приятели от чужбина си правят зъбите тук (от Германия, Гърция, Англия), пък не знам колко е по на далавера. Иначе честно казано, читавите фирми предлагат здравни застраховки, допълнително осигуряване и т.н. Няма спор в това, но това вече влизаме в други теми, защото точно бг работодателя не е много добър пример за каквото и да е. ;)

Пробвай с 2к тук и 2к в Германия и пак ще си говорим. :)
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Данъците в Германия зависят от социалния статус и размера на заплатата ти. Досигат и до 50 процента за най-богатите. Ама едно е на заплата 4к евро да ти вземат половината за данъци , друго е в бг на 1500 лева да ти вземат 20 процента....
Кажи какъв е прага.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Кажи какъв е прага.

значи четиричленно семейство за да живее там трябват 1800 евро ,ако си под този праг си социално слаб и ти плащат кинти.
Пример ти си семеен с 2 деца,Работиш но взимаш 800 евро заплата. Другите 1200 ти ги дава държавата с детските за всичко минимума, който е необходим за семейството ти.Държавата гледа децата ти и след време тези деца остават там да работят като атомни инженери влагат пари във всичко немците не гледат пол и религия:)Но всяка провинция е с различни закони!
АКо си сам без семсйство просто се прибираш България няма помощи:) плащаш и ергенски данък:)

всъшност рускините бръснат ли се:):lol:
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Рускините пускат у г*зо ;)

Иначе ме интересува прагът на който ти стават големи данъците върху заплатата и прагът върху който ти стават големи данъците върху печалбата на фирмата.

Леонсио, социалните помощи са за мангустите. Един уважаващ себе си мъж не би трябвало да се стреми към таквиз социални придобивки.

значи четиричленно семейство за да живее там трябват 1800 евро
Иначе, с какво ще живеят тия бе, 1800/4 = 450 евро на човек. Че аз с толкова в България не мога да живея. :lol:
 
От: От: Кога смятате да емигрирате?

Рускините пускат у г*зо ;)

Иначе ме интересува прагът на който ти стават големи данъците върху заплатата и прагът върху който ти стават големи данъците върху печалбата на фирмата.

Леонсио, социалните помощи са за мангустите. Един уважаващ себе си мъж не би трябвало да се стреми към таквиз социални придобивки.


Иначе, с какво ще живеят тия бе, 1800/4 = 450 евро на човек. Че аз с толкова в България не мога да живея. :lol:

а за големите предприемачи не е темата
защото те създават в бг работни места
темата е за тези дето им е писнало от всичко и нямат пари дори за нет
говориме за малките предприемачи дето събмитват, преписват, пишат, копи пестват какво ли не за жълти стотинки
ех познат си купи навремето обект от който сега взима чисто 3000 евро и изобщо не работи , вече почти 4 година банката му киха парички а той се чуди коя да на.бе оти женката се разкара много отдавна при тоз охолен живот

га и простия българин се изнесе да мете в Германия
работодателите сами ще си работят а не само по спа центорве да ходят:)
 

Горе