Колко бихте платили на месец за реклама в сайт с над 500 посетители дневно, PR4

darkenergy_

Active Member
Рейтинг - 100%
116   0   0
Колко бихте платили на месец за реклама в сайт с над 500 посетители дневно, PR4 с изходящи връзки на по-малко от 0.4 - 0.6% от страниците? Dofollow връзки има на по-малко от 0.2-0.3% от страниците. Банери с размери 160x600, 768x90 :)

П.С. Усреднената посещаемост е около 520-530 посетители дневно.
 
От: Колко бихте платили на месец за реклама в сайт с над 500 посетители дневно, PR4

Зависи от аудиторията - целева група, както и националност/и.
Цената е една за БГ и скача поне двойно за USA.
 
От: Колко бихте платили на месец за реклама в сайт с над 500 посетители дневно, PR4

Аудиторията е българска, нишата е образование :)
 
От: Колко бихте платили на месец за реклама в сайт с над 500 посетители дневно, PR4

Аудиторията е българска, нишата е образование :)

учители или дечурлига търсещи откъде да свалят готови есета :D
 
От: Колко бихте платили на месец за реклама в сайт с над 500 посетители дневно, PR4

Здравей,

Каква е ориентировъчната възрастовата група на посетителите? Най-ценни за мен биха били такива, на които им предстои завършването на средно образование и в някаква степен завършващи висшисти.
Може да ми пратиш сайта на ЛС да го разгледам и сам да си преценя дали ме устройва да отправя някакво предложение.
 
От: Колко бихте платили на месец за реклама в сайт с над 500 посетители дневно, PR4

Вътре няма есета, няма готови материали :)

Сайтът е пълен с уроци и научни статии :)
 
От: Колко бихте платили на месец за реклама в сайт с над 500 посетители дневно, PR4

Добър вечер,имам голям интерес!
Пишете ми на лично съобщение
Поздрави
 
От: Колко бихте платили на месец за реклама в сайт с над 500 посетители дневно, PR4

Привет, не пуснах темата, за да рекламирам проекта или да търся рекламодатели, а да чуя мнение за цени, но щом има интерес, ще пиша лс.
 
От: Колко бихте платили на месец за реклама в сайт с над 500 посетители дневно, PR4

Dark - Ако рекламодателя ще получи директен линк от рекламата - може да плати до около 20лв на месец само заради това че ще получи линк от сайт с ПР4

Ако ще очаква продажби то цената на направена продажба трябва да му е близка до цената която ще постигне с адуордс

Ето пример - Повечето сайтове в Адуордс правят една продажба на около 100 клика - Ако нишата не е натоварена и цената на клик е около 10ст това прави 10лв за продажба.

Ако твоят сайт му генерира по 10 продажби на месец спокойно може да плаща по 100лв на месец но ако му прави само по 1 трудно би дал повече от 10-15лв

Възможно е някой да иска да гради имидж и много да държи да има реклама при теб и да плаща много пари и без да прави продажби но това по скоро е изключение от колкото правило. За да попаднеш в тази категория трябва да имаш сигурно над 100 000 посетители на ден или да си светая светих в дадена ниша.
 
От: Колко бихте платили на месец за реклама в сайт с над 500 посетители дневно, PR4

Имай предвид, че комисионната на гугъл при плащане на реклами в Adsense е 30% (по памет), Спокойно може да се предложи същата цена, но за парите ще се постигнат 1/3 повече резултати.

Аз вече съм превзел напълно една ниша с този уебсайт, категорично съм на първо, под мен са корпоративни сайтове на фармацефтични фирми и уикипедия.
 
От: Колко бихте платили на месец за реклама в сайт с над 500 посетители дневно, PR4

Щом имаш конкретна ниша - Отвори Гугле Адуордс и провери за ключовите думи от тази ниша какви пари иска и се опитай да прецениш до колко ти е таргетиран трафика който ще пренасочваш към твоят клиент

Щом е насочен към определена ниша можеш и по оптимистично да заложиш че ще правят по 3 продажби на 100 влизания и да сметнеш

Ето пример - Средната цена за клик в нишата 15ст - на всеки сто прехвърлени от рекламата посетители може да прави до 3 продажби тоест можеш да искаш по 45лв на 100 пренасочени клиента.

Ако от рекламата на ден клиента ти получава по 10 влизания на ден това прави 300 влизания на месец и цена за рекламата 135лв на месечна база.
 
От: Колко бихте платили на месец за реклама в сайт с над 500 посетители дневно, PR4

Хмм, благодаря за съветите! :)
 

Горе