Конкурс за изработка на лого

От: Конкурс за изработка на лого

Заповядайте и моите предложения project_1402700319881.png


project_1402700389192.png
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на лого

Още две леки модификации на типографията на предишното ми предложение и малки добавки.

image.jpg


image.jpg
 
От: Конкурс за изработка на лого

Да вметна едно предложение към организатора, измежду дизайнерите и тези които ги хвалят. Сложи твърда цена на конкурса. Такива конкурси с регламент всеки да си определя цената никъде ги няма. Знам че си казал, че цената нямало да е определяща, ама ако влезе някой и сложи лого и си го оцени за 1000лв., най-вероятно дори и да има тази реална стойност ти няма да го вземеш. Фактът, че си решил да използваш форумен конкурс (а не да го поръчаш директно от някого) говори, че не ти трябва лого за повече от 150, най-много 200лв.

Един дизайнер може да ти направи лого както за 100, така и за 500лв. Определяйки цената, ти определяш и качеството, което търсиш. В крайна сметка, ти пак ще избереш най-доброто от пуснатите, но ще избираш измежду еднакви по качество лога на близка цена, вместо 3 качествени за по 100лв и 10 некачествени за по 20, примерно.

Живи и здрави и успех на рисувачите!
 
От: Конкурс за изработка на лого

Да вметна едно предложение към организатора, измежду дизайнерите и тези които ги хвалят. Сложи твърда цена на конкурса. Такива конкурси с регламент всеки да си определя цената никъде ги няма. Знам че си казал, че цената нямало да е определяща, ама ако влезе някой и сложи лого и си го оцени за 1000лв., най-вероятно дори и да има тази реална стойност ти няма да го вземеш. Фактът, че си решил да използваш форумен конкурс (а не да го поръчаш директно от някого) говори, че не ти трябва лого за повече от 150, най-много 200лв.

Един дизайнер може да ти направи лого както за 100, така и за 500лв. Определяйки цената, ти определяш и качеството, което търсиш. В крайна сметка, ти пак ще избереш най-доброто от пуснатите, но ще избираш измежду еднакви по качество лога на близка цена, вместо 3 качествени за по 100лв и 10 некачествени за по 20, примерно.

Живи и здрави и успех на рисувачите!
Определено конкурсите за лого, банери и тем подобни - са именно с фиксирана цена, и то разбираемо поради няколко причини, част от които ти си изброил. Условията, разбира се, ги поставя организаторът на конкурса, но наистина е добре да се сложи една твърда цена и това е. Защото някой, който е с реално погледнато равностойно лого на другите, но с 2 пъти по-ниска цена, ще бъде предпочитан пред останалите, което обезмисля на доста хора труда тук.

П.П. Успех на всички участници, аз съм също от тях, ще видим какво ще се получи :)
 
От: Конкурс за изработка на лого

И аз ще се изкажа по темата за конкурсите, според скромния си опит, който съм натрупал през годините.
Конкурсите са една чудесна идея да продаваш повече. Има конкурси с потребителско гласуване, които привличат още повече хора, което на български означава още по-голяма реклама на бранда, услугата, продукта. Когато организатора е коректен и открит, всички печелят от конкурса - участниците (най-малкото заради тренинга), любителите, които се учат, сайта, който популяризира конкурса, победителя, но най-вече организатора. Конкурсите възстановяват многократно наградата.
Лично аз на много мои клиенти препоръчвам да правят конкурси, викторини или да пускат някакъв вид игра, надпревара на сайтовете си. Инвестицията обикновено е смешна. Примерно срещу 100 лева увеличаваш, често над 500%, посещенията на сайта и дори ги задържаш в периода на конкурса, който може да е и цял месец. Добре е преди да се пристъпи към конкурс, всичко по сайта да е Ок, стилово сайта да вдъхва доверие, текстовете да са грамотни, графиките качествени. От там нататък, дали ще е за снимка, лого, wallpaper с логото или името на марката, или някаква друга хрумка е все тая.
Поздравявам участниците до тук за страхотните предложения! Аз също се включих, въпреки, че дизайна не ми е силна страна. Но винаги си заслужава една добра тренировка и малка мозъчна, идейна атака. Успех!
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на лого

Някъде има ли правила за организиране на конкурси за лого?
Аз поне не знам да има такива и поради това всеки е свободен да организира конкурс и да постави условия съобразно вижданията си, а дали ще участвате вие си преценявате сами, никой не ви задължава, ако условията са абсурдни ще има и малко или никакви участници и съответно по-ниско качество, тва се нарича пазарна икономика:).
Моите уважения към dreambench, но това "рисувачи" ми звучи, като все едно да кажеш на някой копирайтър драскач, долавям нотки и на сарказъм в цялото писание, може и да греша, но както и да е.

Сори за офтопика.
 
От: Конкурс за изработка на лого

Някъде има ли правила за организиране на конкурси за лого?
Аз поне не знам да има такива и поради това всеки е свободен да организира конкурс и да постави условия съобразно вижданията си, а дали ще участвате вие си преценявате сами, никой не ви задължава, ако условията са абсурдни ще има и малко или никакви участници и съответно по-ниско качество, тва се нарича пазарна икономика:).
Моите уважения към dreambench, но това "рисувачи" ми звучи, като все едно да кажеш на някой копирайтър драскач, долавям нотки и на сарказъм в цялото писание, може и да греша, но както и да е.

Сори за офтопика.

Прав си, че човекът сам си решава, аз просто вметнах едно предложение. Относно сарказма, по принцип така си се изразявам, нямам за цел да иронизирам никого, поне в този случай :) . Единственото, което е - смятам хвалбите от разни потребители по адрес на този или онзи участник в конкурса за излишни, по простата причина, че заприличва на онези фейсбук "конкурси" с лайковете.

Поздрави! ;)
 
От: Конкурс за изработка на лого

Прав си, че човекът сам си решава, аз просто вметнах едно предложение. Относно сарказма, по принцип така си се изразявам, нямам за цел да иронизирам никого, поне в този случай :) . Единственото, което е - смятам хвалбите от разни потребители по адрес на този или онзи участник в конкурса за излишни, по простата причина, че заприличва на онези фейсбук "конкурси" с лайковете.

Поздрави! ;)

Явно това се отнася за мен, а аз да се защитя искам да кажа ,че няма лошо да похвалиш по-добрите от теб,хората с повече опит и знания и да се учиш от тях. Както виждаш и аз съм се записал в конкурса и тук не става дума дори за пари ,а за респект. Тва трудно се разбира ако не помислиш над него. ;>
 
От: Конкурс за изработка на лого

Още една вариация на предходното ми предложение с изменение в шрифта, разположението и някой елементи.

ELEGANT_LETTERPRESS.jpg
 
От: Конкурс за изработка на лого

Включвам в играта и един дизайнер, който няма регистрация тук, но работим заедно в Creative ideas & design. Иначе в първото ми мнение има линк към статията, където е описана идеята на концепцията. Тъй като крайния срок наближава обявявам и цената - 100 лв.

cc-tv1-1024x640.png


cc-vizit-1024x719.png


3-1024x682.png
 
От: Конкурс за изработка на лого

Благодарим на дизайнерите, взели участия в нашия конкурс!

Към момента, фаворитите за лого са следните:

stoineff пост 15
buymore пост 16 (вариант 1)
buymore пост 22 (вариант 2)
buymore пост 30 (вариант 3)
ganio пост 32 (вариант 4)
buymore пост 32 (вариант 5)

Моля дизайнерите да подготвят превю, на това как би изглеждало логото им на нашия сайт - http://cctvsystems.eu/shop/
Моля и тези които не са обявили цена. да я обявят към логото или с лично съобщение

И последно. Понеже 3Д версията на логото на ganio 767299.jpg ни допадна много, които желае, може да направи 3Д версия и на своето лого.
Също така, можете на предложите превю на сайта на което лого желаете...
 

Горе