Консултации и одити по международни стандарти от серията ISO

keres

Active Member
Рейтинг - 100%
17   0   0
Здравейте,

Идеята за тази тема ми хрумна преди време, но все ми се струваше някак не на място за този форум. След като видях обаче как се прие темата на колегата за европейските проекти реших все пак да я пусна.
Имам опит в областта на международните стандарти за управление от серията ISO - най-вече ISO 9001 и ISO 27001. И като консултант и като одитор и като представител на ръководството. Предлагам помощ по изграждане, внедряване и поддържане на системи за управление. Извършвам одити (вътрешни и на доставчици) с цел установяване на съответствие с определени изисквания и за дефиниране на възможности за подобрение. Мога да ви помогна и с решаване на конкретни казуси по темата.
Сертификациите по стандарти са нужни не само за участие в обществени поръчки, но и за по-добра легитимация при контакти с чуждестранни партньори. В някои сектори (като пунктовете за технически прегледи например) наличието на сертификат за съответствие с ISO 9001 е нормативно изискване.

Цени не мога да споделя тук защото много зависи от конкретния случаи. Просто зависи от обема на работа.
Ако имате въпроси с радост ще отговоря на всеки проявил интерес.
 
От: Консултации и одити по международни стандарти от серията ISO

Ще ти пиша на лични.
 
От: Консултации и одити по международни стандарти от серията ISO

Темата ти засяга един много съществен аспект от дейността на всяка организация и дано да е полезна за всеки.
Имам само един въпрос - Ти самия или организацията, която представляваш сертифицирани ли сте за предоставяне на консултантски услуги в тази сфера?
 
От: Консултации и одити по международни стандарти от серията ISO

Темата ти засяга един много съществен аспект от дейността на всяка организация и дано да е полезна за всеки.
Имам само един въпрос - Ти самия или организацията, която представляваш сертифицирани ли сте за предоставяне на консултантски услуги в тази сфера?

Аз предлагам услугата от свое име като частно лице. Има един стандарт ISO 10019, който е за избор на консултант, но е ръководство и по него не може да се извършва сертификация. Няма и сертификация на персонал в областта. Има консултантски организации, които са сертифицирани по ISO 9001 за извършване на такива услуги, но това е нещо, което аз не мога да предложа. Съответно и става дума и за съвсем други цени.
 
От: Консултации и одити по международни стандарти от серията ISO

Много добре колега, браво на ентусиазма ти. И аз мисля че един частен консултант би помогнал много по-вече за сертифициарене отколкото някоя фирма в областта. От опит знам че тези фирми след като вземат 50% от договорената сума, идват хвърлят ти един куп документи за попълване, написване на правилници и заповеди и преди още да е минал окончателния одит си искат парите. Много по добре е някой да е ангажиран със сертифицирането персонално като теб.
 

Горе