Копиран уебсайт

stuklen

Well-Known Member
Здравейте,
Случвало ли ви се е, да попаднете на копие на уебсайта си в интернет и при търсене в гугъл да излиза и той в резултатите.
Как може да се премахне този фалшив уебсайт?
Единственото за което се сещам е да се докладва някъде в Гугъл.
 
има случаи в които копието излиза преди оригинала
 
За сега не, но въпроса е как може да се противодейства, че явно хората влизат там.
 
а как ще докажеш че ти си първоизточника, като на вп може да пуснат дати по стари от твоите
 
И аз на това се надявам. Чудно ми е с каква идея го правят.
Разгледах хтмл-а дали има сложени някакви проследяващи скриптове да събира някакви данни, но няма. Просто копиран html
 
И аз на това се надявам. Чудно ми е с каква идея го правят.
Разгледах хтмл-а дали има сложени някакви проследяващи скриптове да събира някакви данни, но няма. Просто копиран html
В повечето случай за кеф и защото могат. Или си имат някаква схема за клонирани сателитки генериращи трафик към някой основен сайт или група в социалките.
 
Разгледах хтмл-а дали има сложени някакви проследяващи скриптове да събира някакви данни, но няма. Просто копиран html
Из бекенда е евентуалният код за крадене, ако въобще е на същия хост.

На Гугъл им е трудно да разберат първоизточника ако оня е копнал и датата или е сложил по-ранна.
 
да се пише към хостинга и към домейн регистранта, ако не са един и същ. Вече според хостинга зависи дали ще имаш успех. ;)
Това е последното, да не кажа и изобщо неподходящо нещо, което трябва да правят. Как виждаш хостинга да се явява арбитър на спор между трети страни ?!? Кое му дава правомощията да определи обективно, кой е прав в случая?
 
Из бекенда е евентуалният код за крадене, ако въобще е на същия хост.
На Гугъл им е трудно да разберат първоизточника ако оня е копнал и датата или е сложил по-ранна.
Гледах по кода нищо няма. Няма проследяващи скриптове и т.н.
Иначе логото и името са запазена марка и това може да помогне по някакъв начин.

А на някой случвало ли му се е това нещо в практитакта? Предполагам има хора, които с аправили и поддъжали десетки сайтове тук.
 

Горе