Копи пейст статия

При проверка на статиите във фирмения ми сайт се оказа че десет от статиите ми са копи пейст в сайт на конкурентна фирма, дори в една от статиите не сменено името на фирмата а си стои това но моята фирма и се оказа че не е индексирана от гугле че принадлежи към моя сайт. можете ли да ми кажете къде да подам оплакване.
 
От: Копи пейст статия

Към админа на сайта. Ако не последва реакци - пренапиши си статията. Другото е загуба на ценното време. Всеки се е сблъсквал с това
 
От: Копи пейст статия

Към админа на сайта. Ако не последва реакци - пренапиши си статията. Другото е загуба на ценното време. Всеки се е сблъсквал с това
Прав си, но в случая както казва - че е фирма, то ако фирмата поеме тези разходи и време, все си струва да се разлаят кучетата. Щото в това отношение и аз съм пострадал - случвало се е едва ли не целия сайт да ми копи-пейстнат.
Но така е... "Намерили село без кучета, та тръгнали без сопа" .

По въпроса - докладва на Гугъл, после да се порови в закона за авторско право, той е на негова страна, да наеме адвокат и да ги съди до дупка. Вече има такива случаи, наскоро, преди няколко месеца бях чел за такива дела в България, и то спечелени от пострадалите.
 
От: Копи пейст статия

@YuRiX

Защо да я пренаписва, след като гугле дава penalty на конкурента, на който не му е индексирана страницата.
 
От: Копи пейст статия

Аз разбрах обратното - гугъл не знае, че статията принадлежи на неговия сайт. И за да не бъде пенализиран той е по-добре да да си я пренапише и да забрави за инцидента. 5лв е услугата, ако не ти се пише наново.

Абе темата съм я чел и в руски, и в американски форуми, и навсякъде съвета е един - ЗАЕБИ :) обидно, но предполагам си имаш по-важни занимания от това, да се бориш за парче текст, което се пише за 10 минути, и то при условие че ти си си виновен - да си беше индексирал добре контента, та да не ти го крадът

Единственото, което можеш да направиш, и е да напишеш убийствено и унизително писмо към фирмата автор на сайта, та те да наритат дизайн студиото.
 
От: Копи пейст статия

... и то при условие че ти си си виновен - да си беше индексирал добре контента, та да не ти го крадът...

Тук не съм съгласен с теб. Имам точно обратния пример - сайт, който е много добре индексиран, излиза винаги на първа страница в Гугъл при съответното търсене, авторските статии са подписани, сложено условие да не се копира - и пак крадат, както казах, случвало се е почти целия сайт. Какво правим тогава?
Вярно е, че Гугъл е индексирал моя сайт като първоначален, но в същото време индексира и крадената статия в другите сайтове. Тогава?
Той има късмет, че Гугъл не е индексирал статията/статиите. Но аз не съм съгласен с това примирение - "карай да върви, нищо не може да се направи..." Може и още как. Кучето скача според тоягата.
 
От: Копи пейст статия

Кучето скача според тоягата.
Ами да видим резултата! Ще бъде добър пример и мотивация за всички крадци, и за всички собственици на контент! 1 подобен пример може да промени отношението към крадене на контент във всички! Много ще се радвам :)

Но когато ние копираме картинки и материали от други - не се замисляме. А когато откраднат от нас дори 1 параграф - ЩЕ СЕ БОРИМ ДО КРАЙ.
90% от интернет е копипейст, просто трябва да се пазиш.
 
От: Копи пейст статия

Има си закон за авторско право - спазваш ли го, нямаш проблеми. Винаги може да си направиш сайт, статия, даже и като ползваш други източници. Включително и източници от сайт в който пише, че не позволяват копиране на съдържанието. Закона дава право да копираш част от съдържанието и от такива източници, като спазваш правилата. Има много сайтове, които разрешават копирането, като искат само да се споменат и/или линк да се сложи към тях като източник.
Това със снимките е малко по-сложен въпроса, понеже според закона нямаш право да ползваш снимки, фотографии без разрешението на автора. Но все пак има измъкване от тази ситуация - може да търсиш снимки в Гугъл, които са разрешени за копиране. Отделно вече, че снимките толкова много се крадат, че много трудно може да разбереш кой е източника. В този случай е достатъчно да си коректен и да напишеш от къде си взел снимката. Ако случайно или не, се окаже, че си я взел от нейния автор, поне проявяваш коректност и едва ли ще имаш проблеми, най-много да се свържат с теб и да ти благодарят за отношението или просто да те помолят да я махнеш - имал съм такива ситуации.
Ами да видим резултата! Ще бъде добър пример и мотивация за всички крадци, и за всички собственици на контент! 1 подобен пример може да промени отношението към крадене на контент във всички! Много ще се радвам...
Както вече споменах, има такива случаи. Преди няколко месеца четох такъв материал, много добър, полезен, писан от съдия, точно по темата и той обясняваше стъпка по стъпка какво е нужно да се направи за да се защити дадено съдържание от посегателство, независимо снимка или текст. Такива случаи на осъдени вече има, но те просто не се разласяват. Може би трябва да потърся статията и да дам линк.
 
От: Копи пейст статия

Издирих въпросната статия, ето я: Практически съвети за защита срещу плагиати. Не е мой сайт, но линкнах статията, че е полезна, дано помогне и на други хора, както и на Faik Metushev ако решат да си търсят правата.
Статията е писана от Петър Петров, съдия в РС Димитровград и я озаглавил: „БИЙ ПЛАГИАТА ПО ГЛАВАТА” ИЛИ ПЕТТЕ ПРЕПЯТСТВИЯ, КОИТО ТРЯБВА ДА ПРЕСКОЧА ЗА ДА ОСЪДЯ КРАДЕЦА НА МОЯ ТРУД.
 
От: Копи пейст статия

Реших да постъпя на първо време с добро, пратих му едно писъмце като му посочих член 97 от Закона за авторското право и сродните му прави и му дадох срок от два дни да ги махна или да сложи източник, до този момент няма одговор, ще го изчакъм още два дни и тогава ще му мисля сериозно.

Благодаря, Странникът полезно четиво
 
От: Копи пейст статия

Faik Metushev
Моля те да пишеш тука като има отговори, защото и на мен ми е интересно.
Аз бях решил този проблем със добавяне в социалки на новите статии и забрана за копиране, докато сайта ми набра някакъв рейтинг и започна да се индексира като хората.
Забраната за копиране е чисто психологическа - едно е да копираш, друго е вече да ти изпише - недей, и да не можеш да селектираш.
 
От: Копи пейст статия

Faik Metushev
Моля те да пишеш тука като има отговори, защото и на мен ми е интересно.
Аз бях решил този проблем със добавяне в социалки на новите статии и забрана за копиране, докато сайта ми набра някакъв рейтинг и започна да се индексира като хората.
Забраната за копиране е чисто психологическа - едно е да копираш, друго е вече да ти изпише - недей, и да не можеш да селектираш.

Странникът а статията наистина е супер-полезна
 
От: Копи пейст статия

все още няма отговор нито статиите са махнати, със съд не ми се занимава за 10 статии макар че съм се озорил при писането им, утре ще пратя едно писъмце до гугала да видим той какво ще направи по въпроса
 
От: Копи пейст статия

При проверка на статиите във фирмения ми сайт се оказа че десет от статиите ми са копи пейст в сайт на конкурентна фирма

Бъди горд, че конкуренцията харесва статиите ти. :wink:
 

Горе