Крипто Копачка

devoid

Active Member
Здравейте обмислям закупуването на една такава, но имам нужда от съвет от някой който се занимава с това.

Спрял съм се на нещо такова

По моите изчисления на ден ще са ми нужни 15 kw ток което прави 3 лв . Закръгляме го на 5 демек 150лв на месец. 1000 лв амортизация на месец демек 1200лв разход на месец.
Приход: 110лв на ден ако е така както пише тоест 3300 на месец.
Тоест. 2000лв би трябвало да искарва чисти на месец.
Тоест 8 месеца се избива инвестицията . Закръгляме го отново на 1 година да е . И след първата година се е избила инвестицията и започва да искарва пари.(тук ме опасява да не стане да работи докато си избие парите и след като ги избие да спре да работи или приходите да станат много малки и да трябва пак нова машина...)

Пресмятането ми се получава но наистина дали ще е така, или ще е първите месеци докато е нова машината и после приходите ще намаляват постепенно а разходите по подръжка увеличават?

Някой би ли ми дал съвет какъвто и да е , също и съвет към каква машина да се насоча и защо

Благодаря предварително
 
Забравих да спомена че ще бъде в домашни условия апартамент като за начало точно и за това тези киловати ме устройват ..
 
Цената от 15 бона нищо ли не ти говори?

Изгодно е да продаваш копачки не да ги купуваш и ползваш. Ако имаш пари за инвестиране по-добре го направи в конфигурации и продавай копачки.
 
Предвид предстоящият халвинг, по-добре директно си купи BTC за тия пари и просто чакай следващия бичи пазар.
 
Не е ли далаверата вече в търговията на крипто, отколкото да го копаеш? Около мен вече няма почти никакви копачи, а всички са търговци. И не е защото нямат условия, а защото не излизат накрая добре сметките. Дори вече и купуването и задържането за по-високи нива е рискова стратегия. Говорим за краткосрочен план. За дългосрочно - държиш. ;)
 
Не е ли далаверата вече в търговията на крипто, отколкото да го копаеш? Около мен вече няма почти никакви копачи, а всички са търговци. И не е защото нямат условия, а защото не излизат накрая добре сметките. Дори вече и купуването и задържането за по-високи нива е рискова стратегия. Говорим за краткосрочен план. За дългосрочно - държиш. ;)
То когато всеки е майнер или всеки говори значи е време за излизане =)
 
Недей. Тези сметки изобщо не излизат както е описано. Освен ако нямаш безплатен ток няма абсолютно никакъв смисъл, защото няма как да си избиеш парите вече. Работи само ако е в голям мащаб.

Дори ако имаш соларни панели LCOS е $300+ за Mwh. За да мине номера трябва да копаш с цени от 2021г. на трудност от 2010 за да добиеш представа колко е нерентабилно.

Преди време правих проучване и стигнах до извода, че директна покупка + стейкване носи много по-малко риск със сходна експозиция.

По-добре инвестирай директно. Вече има и BTC ETF-и в ARCA и NASDAQ.

Аз лично вкъщи имам 2 валидатора за ETH. Почти никакви разходи, позволява да получавам пасивен доход от притежаваните ETH и най-важното - токените не излизат от мой контрол. Минуса е, че ти трябва капитал за 32 ETH на валидатор.

Thank me later.
 
Никой не би ти продал машина, която изкарва 2000лв. чисто на месец, за по-малко отколкото те биха изкарали от тази машина докато може да копае ефективно. Все едно да си бръкнат в техния джоб и да ти дават 15 бона пара. Ти би ли го направил?

Дори да не знаеш нищо за крипто, това е първото правило на търговията - ако нещо звучи прекалено хубаво да е истина...
 

Горе