Купувам професионален сайт!

MacTeP каза:
netsurfer каза:
според мен СЕО и изграждането на сайта трябва да се правят едновременно и този които ти прави кода все пак да разбира поне малко от СЕО за да ти направи поне малко SE friendly кода. А и изграждането на бек линковете и то трябва да започне още от самото начало на проекта и да се прави постепенно, а не изведнъж 5000 линка към сайта.

Защо този който ти пише кода трябва да разбира от SEO? Нали заради това си има SEO консултант, които обяснява на програмиста и на дизайнера, кое как трябва да стане. А georgimateev говореше главно за link buildinga. SEO за един по-голям сайт не е само link building, много е важна и вътрешната структура. В момента разработваме няколко доста сериозни проекта и постоянно консултирам програмистите, кое как трябва да стане и тн.... Въпроса с backlinks пък зависи много от бюджета на сайта... ако имаш добър бюджет може да започнеш МНОГО СИЛНА link кампания, имаче е най-добре да го даваш по-кротичко.
съгласи се ама неможе по цял ден да седиш при този които пише кода и да му казваш кое къде и как да сложи,
иначе съм съгласен с мнението ти ;)
Сайта ми за колите е готов CMS и ми беше много терсене да го направя на български и да го по оптимизирам
 
разполагам със 1 скриптче за прогнози писано от Българин има регистрация когато си влезнеш в акаунта можеш да даваш прогнози
при даването на прогноза имаш полета
Домакин,Гост,Час,Дата,Коеф,Прогноза,Букмейкър

когато гледаш прогнозите след това виждаш кой е пуснал и съответно има админ панел от който едитваш прогнозите и можеш да ги триеш
също така да въвеждаш резултат и дали е познал , загубил или войд
п.п Имаше някъв малък проблем с едита на прогнозите......

ако те интересува кажи :) не е с хубав дизайн !
 
ще го кача утре и ще ти дам демо :) с малко модификаций можеш да го направиш да отчита точки :) да речем
 
netsurfer каза:
съгласи се ама неможе по цял ден да седиш при този които пише кода и да му казваш кое къде и как да сложи,
иначе съм съгласен с мнението ти ;)
Сайта ми за колите е готов CMS и ми беше много терсене да го направя на български и да го по оптимизирам

Хич даже не му седя... сядаме целия разработващ екип и си обясняваме кое как защо и нещата тръгват... екипна работа... само човек не става за сериозни проекти, мисля че жорката го каза доста точно и обясни защо
 
Нека оставим cecipenev и exP да се разберат, а офтопика да го преместим другаде. И нека не си извъртаме думите, ставаше дума за профи проект и сериозни хора, а повечето хора или забравят тази подробност или очевидно нямат опит с подобни проекти.

А що се отнася до безплатните системи, те не водят до нищо друго, освен вдигане на цените на платените, защото, видиш ли, имало "масирана хакерска атака" и сървъра паднал. Или пък "дайте ми нов хостинг, че на този ми казаха, че превишавам CPU лимита". Замислете се, безплатни скриптове има за всичко почти, а всяка година производството на уеб сайтове бележи огромен ръст. На мен не ми се връзват двете неща.

И само информативно да поясня, redesignът и надграждането на сайтовете обикновено струват повече пари от изграждането им отначало.

И за да не ме обвините, че просто искам да взема парите на човека, ще повторя, че нямам интерес към поръчката. Казвам само, за да не остане човека разочарован.
 
За пореден път ти благодаря за мнението ти, ценя го!

Ще се разбера с момчето, а преждевременно да попитам за някое готово сайтче, да го кача на единия ми сайт, искам да качвам информация и 2-3 вътрешни страници? Нещо простичко, но да може да се редактира лесно.
 
Ами можеш да сложиш нещо такова и да започнеш с рекламата и да ти старее контента, докато не ти изработят custom версията и да я пуснеш после като втора версия на сайта. Хем по-бързо ще започнеш с възвръщаемостта.
 
georgimateev каза:
И само информативно да поясня, redesignът и надграждането на сайтовете обикновено струват повече пари от изграждането им отначало.

yep :) Даже сега имаме запитване за редизайн и оправяне на вътрешната структура на един сайт и цената надвишава тази на нов сайт, защото трябва да се съобразяваме с безбой много бози
 
хайде и аз ще изразя едно мнение по темата. Първо да предположим, че си купиш готов вече разработен сайт. Моето мнение е да си платиш да ти го пренапишат и редизайнат, защото има си закон (не помня на кого) ако имаш примерно 2000 лева разходи за направата на сайта със всички компоненти, които ти трябват в следващите години разходите ти ще са по-малки от това да вземеш готов сайт за Х лева и в следващите 3 години да плащаш на фирма Y за разработването на Z модула. То мислих да ти го начертая с графика, но нямам време значи в определен момент е по-изгодно да пренапишат сайта от това да го поддържат всеки месец и да ти пишат новите модули. Ако ще правиш нещо сериозно вземи 3 човека наистина и ги накарай да ти направят нещата както ти ги искаш иначе ще платиш на 100 да ти пренаписват неща после както ти се иска, а всеки ще остава своите бози и стил на писане и накрая ще имаш толкова неразбран и неифициентен код, че сайта ти ще прегрява сървъра на 20 човека онлайн.
 
ilianskim каза:
хайде и аз ще изразя едно мнение по темата. Първо да предположим, че си купиш готов вече разработен сайт. Моето мнение е да си платиш да ти го пренапишат и редизайнат, защото има си закон (не помня на кого) ако имаш примерно 2000 лева разходи за направата на сайта със всички компоненти, които ти трябват в следващите години разходите ти ще са по-малки от това да вземеш готов сайт за Х лева и в следващите 3 години да плащаш на фирма Y за разработването на Z модула. То мислих да ти го начертая с графика, но нямам време значи в определен момент е по-изгодно да пренапишат сайта от това да го поддържат всеки месец и да ти пишат новите модули. Ако ще правиш нещо сериозно вземи 3 човека наистина и ги накарай да ти направят нещата както ти ги искаш иначе ще платиш на 100 да ти пренаписват неща после както ти се иска, а всеки ще остава своите бози и стил на писане и накрая ще имаш толкова неразбран и неифициентен код, че сайта ти ще прегрява сървъра на 20 човека онлайн.

Да де... това трърдим и ние с Матеев :)
 
Е, понякога безплатните системи нямат аналог. Например форум системите. Аз лично не съм виждал custom писан форум с повече възможности от phpBB-то, например. С блоговете е същото.

За сървър (Apache), OS (Linux) и други уеб-приложения (MySQL, phpMyadmin, GD, imagemagick) да не говорим.

Иначе, ако искаме нещо сериозно (извън гореизброените), трбва да си платим за услугата.
 
Аз съм напълно съгласен , че ако имаш сериозен проект най-добре е да хванеш дизайнер програмист и едни сео специалист , но това е за хора които имат началния капитал а в българия не са много.А ако погледнем световната тенденция колко сайтове вече се превърнаха в златни без в тях да е инвестирано много.За мен е важна идея на първо място
 
@master не изчетох много мненията :) постоянно съм в движение и само мярнах въпроса :) не съм искал да ви копирам отговора :)
 
ilianskim каза:
@master не изчетох много мненията :) постоянно съм в движение и само мярнах въпроса :) не съм искал да ви копирам отговора :)

нямаш никакви проблеми, просто констатирах :)
 

Горе