Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Освен, че съм сигурен, че не си бил на тоя ден из улиците на града, съм сигурен, че и си бил някое пишлеме под 5ти клас, ако изобщо си бил роден. Иначе щеше да знаеш защо никой не е празнувал нищо на 10ти.
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Между другото е прав. Точно на 10-ти нямаше нищо. Няколко дни след това настана панаира и ЦУМ се напълни с де що има народ от провинцията.
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Между другото е прав. Точно на 10-ти нямаше нищо. Няколко дни след това настана панаира и ЦУМ се напълни с де що има народ от провинцията.

Не съм от провинцията и не посетих ЦУМ на тази дата. ЦУМ по принцип не беше едно от моите въжделения и преди и след "демокрацията".

Кротко си вървях по Стамболийски и махах за такси. А от прозорците зъби, цици и мутри.
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

По Първа програма на държавната телевизия от 20.40 ч вечерта е предвиден съветският игрален филм “Само един завой“. Втора програма залага на капиталистическа продукция - втори епизод от шестсерийния австралийски филм “И животът си тече“

Само че животът изведнъж поема в друга посока. Предварителната програма на Българска телевизия е нарушена в 19 ч, когато е излъчена извънредна новинарска емисия, съдържаща една-единствена новина - пленумът на ЦК на БКП освобождава другаря Тодор Живков от поста генерален секретар по негова молба и сърдечно му благодари.

Обаче Страната, в комплект с некви цици са знаели по-рано....
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Аз го споменавам щото като ученици все висяхме там на електроннте игри и затова. Бил съм 8-ми клас, но сега се сещам че определено еуфорията настана малко по-късно.
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Повечето сме били на училище в този ден.Не виждам какъв е смисъла да спорите и в тази тема.
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Не спорим. Просто уточняваме експертността на Страната по тази тема :lol:
 
От: От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Обаче Страната, в комплект с некви цици са знаели по-рано....

Добре де, ти сериозно ли си мислиш, че нещо писано, нагодено и изровено впоследствие може да се сравни със спомените на свидетел на събитията?

Е затва сте там, дет не огрява слънцето. Нищо не помните, нищщо не знаете и не можете дори да прецените достоверността на източниците на информация.

Аз му казвам как съм вървял в този ден по улиците, оно ми рупа за първа програма на държавната телевизия....

А това, че повечето сте били на училище не означава, че и аз съм бил на училище. Бях в командировка.
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Напротив, аз помня много добре, и очевидно - не само аз. И на база на спомените си от конкретния ден, а и на спомените от страха, който върлуваше до тогава, страх до степен, че родителите не смеех да разказват политически вицове пред децата си до 9ти, някой да твърди, че изведнъж на 10ти, страхът се е изпарил и всички са размятали цици - това може да значи само едно - ти нямаш никакви ЛИЧНИ спомени от комунизма тук, в България. Може да си чел, може да си гледал, слушал, учил, все тая - лични спомени нямаш.
 
От: От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Напротив, аз помня много добре, и очевидно - не само аз. И на база на спомените си от конкретния ден, а и на спомените от страха, който върлуваше до тогава, страх до степен, че родителите не смеех да разказват политически вицове пред децата си до 9ти, някой да твърди, че изведнъж на 10ти, страхът се е изпарил и всички са размятали цици - това може да значи само едно - ти нямаш никакви ЛИЧНИ спомени от комунизма тук, в България. Може да си чел, може да си гледал, слушал, учил, все тая - лични спомени нямаш.

Верно си бил само замисъл по това време.

Къв страх те е върлувал тогава бе, шебек?

Хората крещяха, щото се надяваха, че след като има някаква промяна, то тя е за по-добро. А не че са се страхували тогава. Имаха си смешни заплати, живееха в евтини жилища на евтино изплащане и мечтаеха за дънки и касетофон от Кореком - това им беше страха...
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Да, страх нямаше.. Заеби. До тук хората, твърдящи, че са виждали някакви празненства, митинги, струпвания на хора или каквото и да е, сте само ти и Плевнелиев.
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Вие сте си уникални боклуци, не споря. По същия начин днешните еврогейци не поканиха Путин на честването на освобождението на Освиенцим. Щото украинци го били освободили.

Ти му казваш директно кво е било - оно надува бузи като "бащата на руската демокрация".

Не ви виня, толкова са ви възможностите. Което обаче не пречи с кеф да да ви го набивам у тъпите селяндурски тикви всеки път. Изскача си поредният пишурко, та тва не било така, онва не било така... Дришльовци.
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Разбира се - щом страната ни казва как е било, значи това на 100% е вярно. Това е точно толкова яко, колкото и резкия преход към Путин и Освиенцим. В момента гледам Таен прозорец, и да ти кажа, Джони Деп ми изглежда нормален :lol:
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

В некъв таен прозорец и ти би изглеждал нормален. Ама в много таен...

Глей си филма, оръфляк, кво отговаряш на секундата по форуми при добро кино?
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Научил си 30 букви явно, но това не стига, за да четеш и да проумяваш кво четеш.

Буквите образуват срички, сричките - думи. Думите формират мисли. Докато твоята мисла може да я изрази дебелото черво.
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Тук, в България казваме мисъл. Не мисла. Но не очаквам да си запознат с правилното изписване точно на тази дума. Че си тъп и предвидим е факт, но точно поради това ставаш и скучен, като типичен килимен човек. Лека нощ.
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

В цивилизацията се ебаваме с такива като теб, като наричаме напъванията ви "мисла". Естествено, че мислата ви няма нищо общо с мисленето. Съответно, и с мислите.
 

Горе