Къде ми е PR?

penev75

Member
Блогът ми за интериор от подписа е онлайн от септември 2008 г. В началото вдигна PR до 4 за няколко месеца и от тогава до сега падна на нула и не мърда. Смятам, че сайта заслужава повече. Индексиран е горе долу добре. Класира се чудесно в Google, но вероятно е наказан за нещо, което не мога да разбера.

Ако сайта е наказан - как мога да разбера това?
Има ли и тук, както във G AdWords -наказание завинаги?

Ще се радвам на съвети.
 
От: Къде ми е PR?

Ако само ПР-а ти е проблема, а не посещенията (защото виждам че го има в индекса на Г.) с моя блог се беше случило същото, от ПР3 изведнъж изчезна, но след няколко дни се появи сам.
Попринцип няма такова чудо като наказание завинаги, освен ако не си ядосал някои в google много сериозно. В повечето случаи ако сайта има някакво наказание то е наложено автоматично от алгоритъм и ако е имало проблем в сайта и го оправиш, автоматично ще ти се махне наказанието. (цитирам по спомен от едно клипче на Matt Cutts което гледах скоро)

Ако си добавил сайта ви в Google Webmasters Tools, от там ще разбереш ако е наказан.
 
От: Къде ми е PR?

Увеличи броя линкове - намери 10-15 -20 линка от хубави страници с хубав PR , където нямат много изходящи и им предложи размяна ( 3way , 2way ) или просто купи линкове.
 

Горе