Къде се въртят големите пари ?

От: Къде се въртят големите пари ?

Но аз точно тва се чудя дали да работя по фирма или да направя фейсбук и да си щтракам (Като казах фейсбук той как печели ? )
 
От: Къде се въртят големите пари ?

Приятел в българия особено в София се увеличават фирмите които търсят млади още слаби програмисти и ги обучват и им дават супер заплати :). Имам 1 приятелче което е минало по тоя път и то без връзки :). Просто учеше от 1 книжка за С++ и отиде в София при някакъв HR в 1 фирма и го обучиха на много неща за 1 година ;).

Говориш приказки от 1001 нощ.
Няма такъв филм, незнам кой ти го е прожектирал.
Ако компания предлага някакво обучение, то би било по скоро за Help Desk или нещо от сорта, да те научат да лафиш по телефона с потребителите, но не и да пишеш нещо.
2-3 000 лева заплата и нагоре се дава само на супер знаещи и можещти хора които са буквално гурута в тяхната сфера, хора които нямат нужда от обучение, насока и пояснения - сядат и почват, хора които имат Н години опит и X знания :)
Освен това в България това не е достатъчно, да си експерт само в една сфера заплата 5 000 малко трудно да не говорим за повече...
Малък си, затова знаеш всичко сега учи, чети, завърхси си образованието после работи 5-6 години на встъпителни позиции, разшири знанията си и тогава можем да говорим за 2-3 000 лева заплата. Тва е положението, пари се дават на знаещи и можещи.
 
От: Къде се въртят големите пари ?

Да наистина малък съм и дори незнам какво искам да се занимавам, и какво ми харесва да правя, и немога и да се ориентирам :mad:.
 
От: Къде се въртят големите пари ?

Но аз точно тва се чудя дали да работя по фирма или да направя фейсбук и да си щтракам (Като казах фейсбук той как печели ? )

Ми щом си на 15 почни сега да разцъкваш онлайн бизнеси, да учиш езици и тн, така и така няма как да се хванеш във фирма, па докато стигнеш 18 ще може вече да прецениш дали ще се оправиш и без фирма :)
 
От: Къде се въртят големите пари ?

1500 е обикновено стартовата заплата на неглупав програмист в прилична фирма. Това не значи информационно обслужване и подобни....
Говорим за фирми от ранга на Johnson Controls, Telerik, VMware, SAP Labs, и т.н
 
От: Къде се въртят големите пари ?

По-големи заплати получават програмистите на C#, C++,Java . Между другото Телерик предлагат безплатни обучения и след това те взимат на работа, но много малък % от хората които се записват получават работа там.
 
От: Къде се въртят големите пари ?

Това с Академията на Телерик е доста добра оферта. Ако не те вземат на работа, поне ще си останеш със знания, които предполагам са на сравнително високо ниво, като се има предвид програмата: C# за 3 месеца х 2 пъти в седмицата х 4 часа + .NET за 5 месеца х 5 дни в седмицата х 6-8 часа. Аз възнамерявам да ходя тоя октомври :)
Процентът на наетите е около 20, така че хич не е малък.
 
От: Къде се въртят големите пари ?

Но трябва и да имаш много свободно време, защото ако не се лъжа задачите за домашна работа са много .
 
От: Къде се въртят големите пари ?

Така е :)
Особено на модула за .NET трябва да за*ба всичко останало. Не ми се мисли как ще си взимам изпитите през сесията, като съм ангажиран 8 часа на ден в Телерик и после може би 3-4-5 за писане на домашни... Но ще го измисля.
 
От: Къде се въртят големите пари ?

Успех ти пожелавам, дано да се справиш с изпитите и с телерик :| .
 
От: Къде се въртят големите пари ?

Благодаря много :beer:
Между другото авторът може да се пробва в тая академия, ако е от София...
 
От: Къде се въртят големите пари ?

Не виждам как ще зарежа всичко в нета което правя, и ще отида да бачкам някъде за 1.5к
По-добре да седя и да гледам филми пред тв-то, да ям пуканки, и да чакам наще да ме хранят..(joke Естествено)

За 3 години можеш да научиш АДСКИ много.. Почни като четеш малко в Предприемач.. После почни с блогове.. елементарно...

САМО ЕДНО НЕЩО ЗАПОМНИ!
НИКОГА НЕ СЕ ХВЪРЛЯЙ В ЛЕСНИЯ НАЧИН ДА ПРАВИШ КИНТИ!
НЕ СТАВА ПИЧ ;)

Карай бавно и славно.. и за всичко си има време ;)
 
От: Къде се въртят големите пари ?

До колкото разбрах автора е на 15 години и му препоръчвам да погледне http://academy.telerik.com/ (безплатни курсове на телерик 3 дни в месеца). Дори и да не е от София може да отиде. Аз сигурно също ще ходя на следващата среща, която се очаква да е към края на януари. Всички курсове които са минали можеш да гледаш на сайта под формата на видео и презентация.
 
От: Къде се въртят големите пари ?

Аз бих се спрял на варианта да направя нов Facebook :|

Не сериозно, първо се ориентирай във форума и реши ти самия с какво искаш да се занимаваш.
 
От: Къде се въртят големите пари ?

Това ми е проблема, че нз какво ми харесва да правя. А по-големият проблем е, че незнам как да разбера какво ми харесва.
 
Re: От: Къде се въртят големите пари ?

Това ми е проблема, че нз какво ми харесва да правя. А по-големият проблем е, че незнам как да разбера какво ми харесва.
Защо от сега се занимаваш с такива неща?
Първо трябва да помислиш за образованието си, защото никъде няма да те вземат без него.
А и както казаха хората по-горе, за такива заплати трудно се намират хора, тъй като се изискват много неща. Дори и да започнеш на стаж, ще ти трябват минимум 2 години, и то за да научиш минималните неща.
Малък си още да мислиш за това.
 
От: Къде се въртят големите пари ?

Е нали в ИТ сферата се влиза без висше бе хора ?
 
Re: От: Къде се въртят големите пари ?

Е нали в ИТ сферата се влиза без висше бе хора ?
За да работиш за себе си - не се иска.
За 2000-3000лв заплата - определено се иска. Да не мислиш, че ще е толкова лесно?
И все пак, образованието си е задължително.
 

Горе