Малко въпроси относно форум.

kamentk

Well-Known Member
Колеги, започнах да човъркам по форума на 1 сайт и изникнаха няколко въпроса, които смятам, че е са интересни и за останалите, тъй като няма много подобни теми тук.

1. За да популяризирам форума смятам да раздам малко награди, даже съм получил някои от тях от братята китайци, други ще закупя тук на място, като ще търся брандиране и качество, но това е по-нататък. Та въпроса ми е законово как стоят нещата, да не се оказва някакъв проблем раздаването на награди от името на физ.лице, нито ще се таксуват потребителите по какъвто и да е начин, нито ще има хазартни награди т.е томболи и т.н, а всяка ще е за определени условия - пръв потребител достигнал 100 поста, тема с най-много отговори към дадена дата, 10 реферала и ей такива неща.

2. Смятам, за да е по-интересно за потребителите да сложа кеш мод, забравих да уточня, че форума е phpbb3, първо защото е най-интуитивен, после, защото намерих стил сходен с дизайна на сайта. С кешмода освен по-интересно ще направя така, че да огранича и спама в разделите които са офтопик и ще амбицирам потребителите да пишат по темите. Та въпроса е: Кой кеш мод ще ми препоръчате, че пробвах с 2, но не тръгват както трябва, защото са съвместими с версиите до 3.10, а моята е 3.12.

3. С пощите ли е най-евтино да изпращам наградите.


Благодаря на всички които ще отговорят.

П.С скоро най-вероятно, като оправя всичко, ще потърся някой който има онлайн/офлайн магазин, но е съгласе да изпраща до клиентир магазин за техника - флашки, мишки, подобни неща подходящи за награда, за да допълня асортимента от награди за потребителите си.
 
От: Малко въпроси относно форум.

Дай линкове към модовете които си ползвал и кажо кое не им работи и как ги инсталираш (само не споменвай аутомода моля те)
 
От: Малко въпроси относно форум.

Ultimate Points e eдиния. - https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=70&t=1643875
Другия, нямам линк, даде ми го 1 познат, но се оказа, че е за нянакъв стил само и не работи с просилвъра, някаква несериозна история. То май този дето ми го даде толкова разбира.

И да с аутоинсталъра ги инталирам. Тоя дето е без линк въобще не успя да се инсталира, а другия се инсталира, даде грешка, че е за по-стара версия и май част от нещата не се инсталираха, защото като администратор, почти никакви права нямах над него, само промяна на сумата за пост, но нито някъде се вижда кой колко има, нито банка, нито нищо, а доколкото прочетох си има такива функции скрипта, даже има и такива файлове в архива, а като пуснеш пост пише че дава точки.

Ако знам че 100% работи и ръчно ще си го инсталирам, не е проблем, но не искам да си го причиняам и да не тръгне. Стила не е просилвър, а Oxygen, ако има някакво значение, че май има. Ама като цяло е редизайн на стандартния.
 
От: Малко въпроси относно форум.

С инсталацията се оправих и си тръгна всичко. Наред си е плъгина. Останаха другите 2 въпроса.
 
От: Малко въпроси относно форум.

Ultimate Points e eдиния. - https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=70&t=1643875
Другия, нямам линк, даде ми го 1 познат, но се оказа, че е за нянакъв стил само и не работи с просилвъра, някаква несериозна история. То май този дето ми го даде толкова разбира.

И да с аутоинсталъра ги инталирам. Тоя дето е без линк въобще не успя да се инсталира, а другия се инсталира, даде грешка, че е за по-стара версия и май част от нещата не се инсталираха, защото като администратор, почти никакви права нямах над него, само промяна на сумата за пост, но нито някъде се вижда кой колко има, нито банка, нито нищо, а доколкото прочетох си има такива функции скрипта, даже има и такива файлове в архива, а като пуснеш пост пише че дава точки.

Ако знам че 100% работи и ръчно ще си го инсталирам, не е проблем, но не искам да си го причиняам и да не тръгне. Стила не е просилвър, а Oxygen, ако има някакво значение, че май има. Ама като цяло е редизайн на стандартния.
Аллах аллах, чети бе българино, то след като го инсталираш чрез аутомода се редактира шаблона prosilver, а не този с който си в момента.
За друг път да знаеш, инсталираш мода през аутомод, след това отваряш с браузъра инсталл файла и четеш кои файлове се редактират на шаблона
 
От: Малко въпроси относно форум.

Доколкото си спомням всички шаблони, които се използват се редактират. Ако не използва prosilver к'во ще направи като го редактира?
 
От: Малко въпроси относно форум.

Ми логиката е, че тая помия ауто мода търси даден код в файла и го заменя,редактира/добавя друг код и няма как да е е за всеки стил това.
В единия дива ще е с клас hover в другия ще е hover_icon
 
От: Малко въпроси относно форум.

форума на каква тематика е?
към коя възрастова група е насочен?

относно възрастовата група - с такива дребни награди трудно ще привлечеш 10-13 годишните
какво остава за останалите :wink:
 
От: Малко въпроси относно форум.

Ми за ученици е форума. Идеята е да са гимназисти. То идеята на наградите е да се стимулират да са по активни. Пък като гледам що народ цъка из сайтовете за награди или пък бъксовете писането във форум, което е 100000 пъти по лесно би трябвало да им хареса. Пък идеите за награди ги гледам от тези сайтове. Щом има мераклии да си спамят приятелите постоянно, няма да им е проблем да драснат по някой пост.
 
От: Малко въпроси относно форум.

Ако позволиш - лично впечатление едно, че и на мен форумите са ми слабост. Пусни форум с минимална модерация. Затова reddit са световен гигант. А (почти) единственото място да си кажеш 2 приказки в БГ форум е дир.бг. Тук също става, тоя форум, залагам бъдеще на него по тоя параграф.
Иначе жизненият цикъл е шепа хора да се доберат до модераторски позиции, и после да си избиват комплексите през тях. Аз в момента съм баннат от един форум, дето се има за най-сериозния, само и защото им казах факти, дето всеки може да провери. Ама били политически некоректни, и айде цензура, гледам бая народ спря да пише там. Някои ги познавам лично, и са свестни хора.
Помисли и за performance, че дай Боже ако станеш голям - ще видиш зор с хардуерия и ток. Като минат 50 000 маймунки и става тегаво, желязото ти почва да прилича на суперкомпютър, и сметките за ток... Повече няма да се обаждам по темата, че и в момента ми ядат ушите по въпроса.
 
От: Малко въпроси относно форум.

Щом ще е форум за лапета само стор контрол и не си мисли, че с тези боклуци ще ги примамиш, особено ако форума е на тема училище.
 
От: Малко въпроси относно форум.

И на мен форумите са ми слабост. Честно казано модерацията няма да е никак строга и няма да давам права та потребителите, че както споменах таргета ми е ученици, а пък на купиша от тях детската мечта е да имат права във форум и ти е ясно какво ще стане. То та дали има бг форум с който не може да се оправи сам човек вече...


Ъпхиро. Ми за училище си е форума. Ама да кажем, че вярвам в българското образование. Пък и таргета са ми будните и умни деца най-вече. Че читав тиин форум няма. Тиинпроблема е пълна трагедия. Само комплексари, другите пък от години не работят.
 
От: Малко въпроси относно форум.

Строга модерация не значи непременно лошо. В казармата ни плашеха че щели да ни гонят по устав, а аз погледнах устава, и видях колко по-добре би било ако се спазва. Най-гадното нещо е като почнат да си модерират по субективна оценка, кефи-не кефи.
В reddit самите потребители си избират модератори. Предполагам това ги е изстреляло нагоре. От тия платформи, дето знам и някои дори съм деплойвал - не знам някой да е бил с такъв дизайн.
То та дали има бг форум с който не може да се оправи сам човек вече...
Няма нужда да ги оправяш, сами ще си намерят равновесие.
 

Горе