Малко въпроси

barsil_onogur

New Member
Здравейте, момчета! Скоро смятам да започна бизнес по интернет. Имам обаче няколко въпроса, които са ми неясни около разплащателните системи. Ето ги и тях!

Има ли значение каква е кредитната ми карта за регистрация в paypal, или трябва да е MasterCard или Visa или нещо друго?

На следващия въпрос мисля че мога да си отговоря, но ще питам за всеки случай. Трябва ли да внеса парите си в $ ако искам да си купя хостинг план в $?(предполагаемия ми отговор е "Да") И ако е така дали мога да обменя левчетата си в долари по интернет?(Ако може да ми кажете най-добрия начин)

Трябва ли акаунта ми в paypal да е на същото име и като това на кредитната карта?

Имам и един малко страничен въпрос, който не е за този раздел но ще питам. Какви са ви отзивите за хостинг на ns1.bg?

Благодаря ви предварително, малко съм нахален и задавам доста въпроси, но ако не ми отговорите вие няма кой хехе :)
 
От: Малко въпроси

Здравей.
Има някои карти, които paypal по някакви причини не ги приема. Тук във форума мисля, че имаше тема кои карти ( към кои банки ) са най-добрите. Аз имам на ПИБ ( но мисля, че имаше по-добри банки с безплатно елетронно активно банкиране ) Visa electron "вързана" към paypal и всичко е точно.
Относно доларите е малко по-различно - самата сметка е в дадена валута - евро, долари, лева... Не можеш ти да си избираш в даден момент какво да имаш в нея.
Моята е в долари и като внасям вътре лева се конвертират по курса на банката към момента.

Дали акаунта в paypal и сметката трябва да са на едно и също лице не съм сигурен, но мисля, че трябва. Хубаво е да прочетеш условията на paypal.

А за хостинга при ns1 моите наблюдения са, че е добър. Имам няколко пакета и при тях, но не са толкова отзивчиви колкото icn.
 
От: Малко въпроси

Нали знаеш, че в седемдневен срок трябва да се регистрираш по БУЛСТАТ (ако си физическо лице), което може и да не стане. Глоба 700 лв, ако не се регистрираш (цитирам глобата по памет).

Ако си под 18 години голям проблем - трябва да работиш нелегално (от името на някое доверено лице, което ще плаща данъци и глоби).
 
От: Малко въпроси

Благодаря и на двама ви!

А ако не се регистрирам в този БУЛСТАТ, ще ме търсят ли?
 
От: Малко въпроси

хохо, виждам че има цяло анти-paypal общество хаха

а по какъв друг начин мога да си плащам работите и да си получавам парите? Но искам да става по интернет, аз да си кажа че сега съм на 17, мога да изчакам докато стана на 18, но не ми се иска, защото искам да събера някой лев да си купя кола :p
 
От: Малко въпроси

Дали акаунта в paypal и сметката трябва да са на едно и също лице не съм сигурен, но мисля, че трябва. Хубаво е да прочетеш условията на paypal.

Трябва, дори и адреса който е в договора с банката трябва да съвпада, после могат се добавят други .

Новия, разгледай форума доста има писано за ПП , и не само , а и на списъчето дето листна scorpiass не е лошо да се хвърли едно око .

Онлайн е важно да се знае и как да се приберат спечелените сумички .8)
 
Последно редактирано:

Горе