Малко помощ за една грешка.

sixking

Well-Known Member
Здравейте.

Дано някой да знае кво става, защото вече много се дразня. Опитвам се да инсталирам някой читав плъгин за абониране с мейли, сложих един, който много ми хареса, обаче от тогава сайта ми дава тази грешка:

"Fatal error: Call to undefined function dirname() in /home/multidar/public_html/bulgarianmod.info/wp-admin/index.php on line 10"

Дейнсталирах го, опитвам да сложа нещо друго, на всеки 2 зареждания на какво и да било, ми излиза няква подобна грешка. Еми то бива, бивам, ама да ти имам и wodpress и простотията. Това става само в админ панела, след известно време го прави и на самия сайт. Идей?
 
От: Малко помощ за една грешка.

Тоя плъгин го заеби.
То си пише каква е грешката - извикана е неопределена функция.
Не, че не може да се оправи, но един господ знае колко още грешки и безмислици ще има.
 
От: Малко помощ за една грешка.

И да беше дал линк към плъгина, нямаше да ти се скършат ръцете.
 
От: Малко помощ за една грешка.

Като почакаш една минута и рефрешнеш, пак всичко работи, след минута пак се срива. Аз плъгина го махнах отдавна, ама грешката продължава да си излиза.


P.S. ето го плъгина -- https://wordpress.org/plugins/simple-subscribe/
 
От: От: Малко помощ за една грешка.

Като почакаш една минута и рефрешнеш, пак всичко работи, след минута пак се срива. Аз плъгина го махнах отдавна, ама грешката продължава да си излиза.


P.S. ето го плъгина -- https://wordpress.org/plugins/simple-subscribe/

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕто го.
 
От: Малко помощ за една грешка.

Вероятно имаш проблеми с плъгина (extension) за кеш на PHP. Тая функция по принцип си е вградена в PHP, но някои кеш плъгини могат да си я присвояват. Също могат и да се държат много неприлично :) Най-новите версии на PHP вече имат вграден opcache, така че пускай него и дезактивирай този на плъгина.. ако въобще имаш достъп до тия работи.
 
От: Малко помощ за една грешка.

А знаеш ли с какво PHP си, коя версия?
 
От: Малко помощ за една грешка.

Не съм им обръщал внимание, но преди малко поставих плъгина на друг сайт, пак същата грешка ми дава.
 
От: Малко помощ за една грешка.

Друг сайт на същия хост ли? :) А иначе питам, защото dirname() функцията е въведена от пхп5.* нататък, все пак знае ли човек ... на какво пхп върви сайта ти.
 

Горе