Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

lowriderzzz

Well-Known Member
Добър ден!

Ето казуса накратко: Живея от 2 години на 5-тия етаж в кооперация, в която съседа от дясно и съседа от 4тия ет.... нека да го кажа не са в много приятелски отношения. (абе направо се мразят и ако са на саме ще се избият един друг). Явно това е така още от преди да се нанеса.

След сношни битовизми/чалговизми (висока музика и алкохол) съседа от 4тия ет. извика полиция на този, който е до мен (който беше надул басовете в 2 през ноща).

Дойдоха след 10 мин. полицаите и този с музиката пощуря - ядоса се зверската, започна да псува и заплашва и накрая полицаите го задържаха.

Аз бях свидетел на разигралата се драма (за щастие нямаше жертви, но имаше доста агресия в думите).

След 30 мин. ме привикаха заедно със съседа от 4тия ет., който подаде жалба в полицията, да дадем показания.

Той си обясни всичко с големи подробности и ще повдига дело за лична заплаха с/у другия.
Аз трябваше да напиша, каквото съм аз видял и чул и като цяло написах истината. Стояхме до 4 и 30 в РПУ-то, след което ни пуснаха.


За пръв път ми се случва да се въвличам в подобни конфликти и въобще не ми се занимаваше, ама на... така се озовах. За първи път ходя в райнното да давам показания и ми беше терсене.

Въпроса ми е, какво следва от тук на сетне. Дали ще ме занимават още? Относно тези показания, които дадох, този който бяха задържали, дали ще знае за тях. Аз гледам да съм на харабията с всички от блока, на мен лично никой не ми е навредил и заплашил. Само като надуе музика, като го помоля да спре, защото е късно и т.н. той с малко уговорки я спира и вика, че съм бил свестен и готин, защото го моля човешки (а не като ония другия да му викам полиция) и за това се държи аверската с мен.

Сега обаче като дадох показания с/у него това май вече няма да е така (ако разбере че съм давал показания) и знам ли го, може да започне и на мен да налита на бой.

Та въпросите като цяло са ми два. 1) Ще ме занимават ли още от полицията с тези работи? и 2) Съседа ще знае ли, че съм давал показания с/у него?

Някой сблъсквал ли се е с подобни изцепки.
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Купи си каска, да не ти начупи канчето лудия съсед и се оглежда добре вече като излизаш ;)
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Спокойно, такива цигански изцепки никъде не ги взимат на сериозно.
Ако те пита дали си давал показания - кажи му, че са те принудили, но въпреки това си написал максимално добри неща за него. Нека се радва.

И двамата имат някакви психически проблеми, затова трябва да внимаваш с такива защото не знаеш кога ще им щракне нещо в празните кратуни (особено на единия).
Когато общуваш с психично болни трябва да си малко психиатър. Иначе най-добрия вариант е да не общуваш с (и дори познаваш) подобни типове.
 
Последно редактирано:
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Тоя верно е ненормален да пуска музика с 2 през ноща и да очаква блока да му играе по свирката. Изобщо няма кво да ходиш да му казваш, че ти пречи той да не е бавно развиващ се, че не се сеща за това. Стане ли 10:30 полицията да идва, с малко късмет ще отнесе няколко акта и ще миряса. Те такива само като им бръкнеш в джоба разбират....

Изобщо да не ти пука за показанията, не мисля, че такъв човек залужава каквото и да било отношение...
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Бъди мъж, какво може да ти направи?

Само като надуе музика, като го помоля да спре, защото е късно и т.н. той с малко уговорки я спира и вика, че съм бил свестен и готин, защото го моля човешки (а не като ония другия да му викам полиция) и за това се държи аверската с мен.
:lol: Не си свестен и готин, а те е страх. Той го усеща това и се кефи.
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Тоз от 4тия е в правото си по принцип. На няколко пъти се е пробвал да говори с него, ама другия явно го хейти доста.

То какво да внимавам, да не мислиш че искам да си имам вземане даване с такива, ама на... като я купувахме тази боксониера всичко беше идеално, но кой да предположи, че май най-основното нещо, което трябва да се провери при покопкна на НИ е да видиш какви индивиди съжителстват наоколо.

За следващия път ще знам...

@hero - ако не друго поне разсмиваш... Пък и тази тема е тамън за това да си демонстрираш форумните способности :)
 
От: От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Тоя верно е ненормален да пуска музика с 2 през ноща и да очаква блока да му играе по свирката. Изобщо няма кво да ходиш да му казваш, че ти пречи той да не е бавно развиващ се, че не се сеща за това. Стане ли 10:30 полицията да идва, с малко късмет ще отнесе няколко акта и ще миряса. Те такива само като им бръкнеш в джоба разбират....

Изобщо да не ти пука за показанията, не мисля, че такъв човек залужава каквото и да било отношение...

Това вече за 3-ти или 4ти път става. Като дойде полийса му казват да спре - разправят се с него и т.н. и като цяло нищо. Следващия месец пак има изява. Снощи обаче за сефте го задържаха, защото вече стана по крайно.
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Бъди мъж, какво може да ти направи?


:lol: Не си свестен и готин, а те е страх. Той го усеща това и се кефи.

И това го има. Не го знам дали се кефи или не, по скоро си търси някой да му обърне внимание. Ама незнам и срещу теб да има някакъв с 2 глави по-висок, гол до кръста и да пръхти, дали няма да те е страх.

И в РПУ-то да ходя да свидетелствам ме беше страх, ама го направих...
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

А за теб нормално ли е да ти пуска музика през нощта и да ходиш да му се молиш? Бил се държал добре с теб и не искаш проблеми. Значи той може да си прави каквото иска, а ти си траеш, за да не се заяжда с теб. Не знам какво се притесняваш от показанията, след като нито си ходил по своя воля, нито си написал нещо невярно.
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Тоз от 4тия е в правото си по принцип. На няколко пъти се е пробвал да говори с него, ама другия явно го хейти доста.

То какво да внимавам, да не мислиш че искам да си имам вземане даване с такива, ама на... като я купувахме тази боксониера всичко беше идеално, но кой да предположи, че май най-основното нещо, което трябва да се провери при покопкна на НИ е да видиш какви индивиди съжителстват наоколо.

За следващия път ще знам...

@hero - ако не друго поне разсмиваш... Пък и тази тема е тамън за това да си демонстрираш форумните способности :)

Ми страх те е от него, инак нямаше да пуснеш темата. Та верно се замисли как да се пазиш от хахото.
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Имахме подобен случай във входа, няколко акта, събиране на подписи и се стигна до нотариална покана за освобождаване на жилището. Сега там живее младо семейство с малко дете. Иначе не знам каква е процедурата, домоуправителката ни е брокер на НИ и тя реши случая...
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Имахме подобен случай във входа, няколко акта, събиране на подписи и се стигна до нотариална покана за освобождаване на жилището. Сега там живее младо семейство с малко дете. Иначе не знам каква е процедурата, домоуправителката ни е брокер на НИ и тя реши случая...

Щастливо е завършила вашата история. Дано и тука стане подобно...
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Аз пък имам проблем с пушачите, защото живея точно на ъгъла на блока и от тези, които пушат по прозорцети, дима идва към стаята. Няма какво да им се каже, защото все пак не е незаконно да се пуши на прозорец, но си е гадно. Да не говорим, че е точно до спалнята и лятото като съм на отворен прозорец се усеща, а гадовете пушат и през нощта.
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Ами, ако се стигне до дело, а то предполагам ще се стигне, със сигурност ще те привикат в съда пак като свидетел и онзи ще те види и чуе както си казал и какво казваш. Хубавото в случая е, че без твоите свидетелски показания, няма как да го осъдят, а с тях-могат и ще го. Какво бих направил аз в такава ситуация(не дай си Боже).- Най-доброто решение по принцип, за да спиш и се разхождаш в такива ситуации спокойно е: (не знам, не помня, объркал съм се- с 1 дума: ИНКЯР). Помисли си добре, консултирай се с познат адвокат или полицай ако имаш такъв, но най-доброто решение за мен е, след 24 часа като го пуснат, да отидеш при него и да му кажеш-така и така, бях сънен, стреснаха ме, хванаха ме в районното да пиша показания и..т.н.- ама истината както ни я пишеш тук на нас. Така ще ти е длъжник един вид. Ако не го направиш, в процеса на делото, ще почне или да те заплашва да си оттеглиш показанията, или да ти предлага пари пак, за да си ги оттеглиш, но няма да имаш преимуществото, което би имал при гореописаното от мен действие. Отделно по всяка вероятност ще ти прави мизерии- от рязане на гуми до побой, палеж или не знам какво. Имайте предвид, че народа е тотално изпращял.
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Имахме подобен случай във входа, няколко акта, събиране на подписи и се стигна до нотариална покана за освобождаване на жилището. Сега там живее младо семейство с малко дете. Иначе не знам каква е процедурата, домоуправителката ни е брокер на НИ и тя реши случая...

Това възможно ли е ? Щото съседите не те харесват да те принудят да се изнесеш от апартамента ти????
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Щастливо е завършила вашата история. Дано и тука стане подобно...

Ако няма кой да се оправи можете да си наемете професионален домоуправител, ще плащате малко повече месечно, но предимствата са безспорни. Идва домоуправител с 1-2 яки момчета и събира таксата - тези дето не искат да плащат окапват веднага. Ако някой прави проблеми се обаждаш на домоуправителя и той вика полицията. Ако се налага пращат нотариални покани като коледни картички. Въобще поемат кофти работата и си я вършат съвестно :)
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Процедурата е, че трябва да се съберат мисля че над 80% (100% бъркам цифрата, но както и да е) подписи от живущите в блока, за да може да се изгони човек. Но щом си в боксионера е почти невъзможно. Ако се повдигне дело (съседа срещу голия симпатяга) е възможно да те повикат отново. А дали ще разбере - силно ме съмнява да не се досети :D
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Това възможно ли е ? Щото съседите не те харесват да те принудят да се изнесеш от апартамента ти????

Те могат и за неплащане на такса за входа да ти запорират заплатата :) Иначе едва ли е толкова лесно това с гоненето, не знам подробностите. Но все пак има някакви общи правила с които трябва да се съобразяваме, а стигне ли се до момента всички да не те "харесват" вероятно наистина има проблем :)
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Петъчната тема... :drama:

1. Ще те викат най-вероятно.
2. Този не заслужава добро отношение спрямо теб->него, защото той не го проявява към вас и не само, ами и натяква с явното си чувство за безнаказаност. Плаши го там с нотариални покани, щом дъни чалга в 3 през нощта - ще лапне.
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Чл. 45. (Доп. - ДВ, бр. 6 от 2009 г., в сила от 01.05.2009 г.) Собственикът на етаж или на част от етаж се изважда от сградата по решение на общото събрание за срок до три години:
а) ако използува или допуска да се използуват неговите помещения по начин, който излага сградата на опасност от пожар или от значителни повреди, и
б) (изм. - ДВ, бр. 33 от 1996 г.) ако систематически нарушава правилника или решенията на общото събрание за вътрешния ред в сградата или добрите нрави.
Общото събрание може да вземе решение за изваждане само след като собственикът е бил предупреден писмено от управителя, че ще бъде изваден от имота и ако и след това предупреждение не е прекратил нарушението.
 

Горе