Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Голям зор да съм първи и к'во?

Прочел съм, "нещо" свързано с интернет, а то било нищо... Може и да са я изпортили нещо, само тея осигуровки са гадни, другото е ОК. В момента се плащат 100лв заради там някакъв минимален праг от 400 и не знам си колко лева, да ги направят колкот изкараш върху тях да плащаш и тогава си струва, в момента е така че нямаш ли 400лв на месец поне си прецакан.

Другото е че ако си получил 1-2 плащания стигнеш едно 200-300 евро, решиш да станеш легален то само за пропусната регистрация по ДДС е 500-5000 глобата, та ако реших да станеш легален може да олегнеш с няколко хиляди лева, един вид сам им се предаваш.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Другото е че ако си получил 1-2 плащания стигнеш едно 200-300 евро, решиш да станеш легален то само за пропусната регистрация по ДДС е 500-5000 глобата, та ако реших да станеш легален може да олегнеш с няколко хиляди лева, един вид сам им се предаваш.

Правиш нов акаунт и започваш от нулата :twisted:
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Е нов акаунт, тогава пък ще изядеш банана от гугъл ако е пак с твоето име, иначе трябва да занимаваш някой с цялата простотия.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Е за това тази държава ще тъне в мизерия защото вместо да направят на хората да е лесно да работят и да вливат пари в страната те произвеждат престъпници.

Ако в УК си регистрирате ЛТД (ООД) и го регистрирате по ДДС - Докато печалбата ви е под минималният праг от около 15 000лв даже не дължите и осигуровки - а средно грамотен човек може и сам да си направи счетоводството.
 
От: Re: Голям зор да съм първи и к'во?

след това, нещо данъци, ала-бала? :confused:
аз не се занимавам много с adsense но съм взел до сега 1500 евра и се чудя дали някой ден няма да получа известие от някоя "институция" ?

с лихвите , ще ти ги вземат!
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

ОЛП + 10% отогоре взимат - иначе манта е прав трябва има някъв минимален праг
 
От: Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Благодаря на всички за мненията
доста сложно са го направили....вместо да го направят лесно и достъпно за всеки :confused:


с лихвите , ще ти ги вземат!

Ако трябва да приемам твоите съвети, по-добре да се самоубия :wink:
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Абе като се докарват 4 цифтрени доходи не е проблем, ама за 3цифрени си яко в сивото - те просто те стимулират а и не съм чул до сега някой да се го отсфирли, то трябва да ебати и малшанса да те изберат или др вариант е да те следят :lol:
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Добре де ако се водя на работа някъде и ми текът осигуровки? Пак ли трябва да внасям?

Ако си на 2к+ заплата няма да внясяш осигуровки :)
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Проблемът е, че Ирландия е в ЕС. Така от НАП ежемесечно получават справки от там за това кой, кога и колко е получил. Въпрос на време е някой да си размърда гъза и да те хване.

Ако не бяха в ЕС, никой нямаше да знае, че получаваш пари. Щяха да знаят, че някой на някого всеки месец праща, но като отидат да видят в банката кой е, оттам ще му кажат да го духа заради конфиденциалността.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Мен точно тая врътка с плащанията ме притеснява. Я кажете, ако е през фирма какви са недостатъците ? Само чековете ли ?
 
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Мен точно тая врътка с плащанията ме притеснява. Я кажете, ако е през фирма какви са недостатъците ? Само чековете ли ?

Да, само чековете и бавенето е недостатък. Иначе влизането на такива оборотни пари във фирмата може да ти помогне, примерно при взимане на кредит.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Май ще е този вариант. Трябва да прочета точно за тоя бизнес акаунт. Тия чекове са си трън в гащите, колкото и малък опит да съм имал с тях...
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ами май 15-20$ такса + може до месец чакане.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ами май 15-20$ такса + може до месец чакане.

Ако се получават пари всеки месец не е толкова голям проблем чакането. Дефакто проблемния месец ще е само първият, ще се чака само 1 плащане, така на втория месец ще се вземат от първия, на третия от втория и пак ще си има постояннен поток пари
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Няма проблем с чековете, свиква се! три години чекове вземах преди WU и нито един път не ми се загуби чека или друго нещо. Аз тогава пусках с DHL за по сигурно и бързо, но се ускапява малко. При моите суми това не беше от значение:) Когато въведоха WU пуснаха плащането и на следващия ден ми осребриха чека от по предния месец:) ... добре се получи.
 
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Виж файлът 3448

:lol: :lol:

3-те домейни са свободни някой да налазва тая дума :lol:


Ти се бъзикаш, но все пак да кажа за другите. Избягвайте такива думи. В случая някой се е избъзикал във Facebook или Twitter. Докато класирате сайтът си вече никой няма да търси това. Гледайте trends-а.
 

Горе