Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

ReminD

Well-Known Member
Трябва да изпратя една новина до всички медии ( без линк разбира се и без реклама - ОРМ е , не някакъв маркетинг или SEO ) и намерих ей тези
https://pressbulgaria.com/#pressrelease и ме интересува някой колега ползвал ли ги е, понеже той един смс не е много, но пък знам ли дали наистина ще го получат някои медии, въобще ползвали ли сте подобни услуги и ако да - препоръчайте и дайте препоръки, наистина е голяма занимавка да пращаш мейли до всички медии отделно, особено като се има напредвид, че 3/4 от пощите им връща грешка.

ПОЗДРАВИ


сутринта ще и звънна по телефона, но искам да чуя вашето мнение
 
От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

И аз съм ги виждал няколко пъти, но така и не стигнах до поръчка. Ако някой сподели информация, ще е полезно за всички :)
 
От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

Аз също съм се интерсувал от техните услуги, защото с един смс за 4.80 лева, човек може да си спести доста време в издирване и изпращане на имейли. Всъщност тази фирма взема 4.80, само за да разгледа новината ти, като не гарантира, че ще я разпрати до медиите. Чувал съм, че новини, които са явна реклама не се разпространяват. По тази логика новината на колегата ReminD, би трябвало да му я разпространят.
 
  • Like
Реакции: Test
От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

А някой има ли идея как да реистрирам сайтовете си при тях като медия и да получавам и аз съобщенията?
 
От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

обади им се по телефона...
 
От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

обади им се по телефона...

Ще го направя в краен случай, мислех че имат по-опростена процедура
 
От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

e не, просто ги попитай... кое му е сложното :p
 
От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

https://pressbulgaria.com/message/3T6NVYWL.html видях им този пост от twitter, май ще ги ползвам.

Предполагам, че като изпратиш sms-а и ти връщат потребителско име и парола, с които да влезеш и да си следиш кои медии са публикували новината ти?
 
От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

Пробвах услугата. Публикуваха ми материала за Jabse в PCWorld : http://pcworld.bg/23110_balgarskata_tarsachka_jabsecom_predizvikva_google и от там в IDG.bg . В PCWorld статията е леко редактирана.
Има опция за мониторинг, която не работи.
Не получих user и парола.
 
  • Like
Реакции: Test
Не съм ги засичал, но съм чувал за тях. ;)

Ако ще правиш това ORM в бъдеще, ти препоръчвам по-изчистен списък - всяка голяма медия си има главен редактор на рубрика или секция. Колкото по-тарегитрани са мейлите (хората), толкова по-голяма успеваемост.

Имам една приятелка, която е с PR агенция и има доста пълен списък със всички главни редактори на медиите в секция здраве. За момента само такива събития е представяла и си го е направила точно за целта. Преди време, като работех (предполагам е някъде из архивите ми, но не съм го актуализирал) бях събрал всичките мейли на всички IT "драскачи" и гл. редактори. Доста по-добре е като резултат. Преди това листа бе предимно с office@..., press@..., info@..., което не е много ОК.

След като го оформих последва серия от срещи, за да се запозная с всеки един от тях. Много по-склонни са да публикуват нещо, на човек, който по някакъв начин е имал желанието да се запознае лично с тях. А и чрез тези срещи може да се прецени по-добре кой какъв стил има, какво намира за интересно и начина му на работа. Естествено, трябва да се насочи натам разговора, докато тече въпросната среща. :)

Само за протокола, всички политически PR дейци го имат заложено това в стратегията си при работа с медиите. Но това е много чувствителна тема, за това често се налага и да бъде отвързана малко кесията.

Ще ми се да видя и аз резултатите, но и ако може да се знаят и други параметри като: вид новина, начин на представяне, какви материали са пратени фокус на новината. Ще следя темата от близо.
 
От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

Някой ползвал ли е HARO, вчера се записах по имейл и получих няколко теми, по които репортери имат нужда от информация. На някои публикували ли са му новина репортерите, които влизат в HARO? За България ми се иска нещо подобно да има :)
 
От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

Сега говорих по телефона с тях, дори без никакви оговорки от моя страна, ми обещаха безплатно да публикувам първата новина, аз така или иначе има доста новини, които да се изпращат, без линк и без реклами, така че, ще споделя след 2-3 дни какво се случва и дали новината е разпространена.

Изглежда ми читава услуга
 
От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

Сега говорих по телефона с тях, дори без никакви оговорки от моя страна, ми обещаха безплатно да публикувам първата новина, аз така или иначе има доста новини, които да се изпращат, без линк и без реклами, така че, ще споделя след 2-3 дни какво се случва и дали новината е разпространена.

Изглежда ми читава услуга

Какъв беше резултата?
Предоставиха ли отчет, кои медии са публикували новината?
 
От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

Много съм скептичен към такива услуги за разпространение на прессъобщения при заплащане с един sms. Вярно, че са безкрайно евтини, но все пак целта ви е да ви се отрази прес релийзът, нали така???

Бързам да кажа, че съм пристрастен - аз самият имам малка ПР агенция от седем години. Преди това съм бил журналист. Т.е. - малко или много горепосочената услуга ми се явява конкурент.

И все пак съм категоричен, че работата с медиите изисква личен подход, а не става автоматизирано. Не знам колко публикации получавате чрез горния метод, но мога да се хвана на бас, че резултатът няма нищо общо с прес релийзите, които изпращам аз. Един прес релийз може да излезе в десетки медии, включително и най-големите в България. Само че това определено не става с автоматизирана услуга за разпращане. Трябва да знаете как работят редакциите, как мислят журналистите, как да изведете най-интересната от новинарска гледна точка информация в първите редове, в кои дни е най-подходящо да се разпрати прес релийз, какви думи да не използвате в него и т.н.

Целта ми в случая не е да си правя реклама. Просто казвам мнението си по темата.

Поздрави
Александър Александров
 
От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

Александър, всякакви съвети, които разкриеш за прессъобщенията и комуникацията с медиите ще бъдат от полза. Защо не отвориш една такава тема?
 
От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

Александър (alexinfoag) ми даде много полезна консултация по скайп на тема как да комуникираме с медиите. Човекът си разбира от работата.
 
Re: От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

Александър (alexinfoag) ми даде много полезна консултация по скайп на тема как да комуникираме с медиите. Човекът си разбира от работата.

Ех, да беше дал и насам. :) Интересно ще е за нас, а и много PR-и сигурно ще има какво да научат, гледайки как комуникират с медиите. :)
 
От: Налага ми се да изпратя ПР съобщение до медиите, тези ползвали ли сте ги?

Хора, не ми се сърдете, но не мога да дам такава информация безплатно. В крайна сметка с това си изкарвам хляба. Всеки, който иска, може да ми пише на лични и да направим платена консултация по скайп или фейс2фейс.
 

Горе