На хората започва да им писва :)

Бихте ли излезли да протестирате?

  • Да, ще постигнем нашите искания

    Votes: 10 40.0%
  • Не, кучетата лаят,а кервана си върви

    Votes: 14 56.0%
  • Нека другите да излизат, аз после ще преценя

    Votes: 1 4.0%

  • Общо гласове
    25

BRAIN_PAIN

Well-Known Member
http://tuhlavstenata.co.cc/2011/02/04/на-хората-започва-да-им-писва/

[video]http://vbox7.com/play:a4329a62[/video]

[video=youtube;ezzkiQVAbGw]http://www.youtube.com/watch?v=ezzkiQVAbGw[/video]

Разгледайте материалите по тази тема.

Вие бихте ли излезли да протестирате и какво мислите за цените?

Според мен вече хората малко им трябва да се вдигнат и да изринат монополистите :)

То бива бива монопол, но вече се минават всякакви граници с тези такси, електромери, водомери и други :)

Хареса ми една от протестиращите как коментира таксите пренос и достъп за тока:

„С коли ли го карат, на ръце ли го носят?“ :D :D

Народът не трябва да коленичи пред управляващите и монопола, те трябва да коленичат пред народа.
 
От: На хората започва да им писва :)

и аз вчера гледах, че се плаща повече за пренос и други "екстри", отколкото изразходвана енергия в домакинството.
Покриват кражбите на кабели и ток гадовете и не им пука. Ония дет си берат тухли, кабели и квото се сетиш никой не ги търси и не им прави проблеми, тия дето са окрадени пък си свиркат, защото си събират достатъчно заради преноса... само ние го....
 
От: На хората започва да им писва :)

Ама грешно е ние да плащаме за техните неуредици. Като им берат кабелите да си наемат охрана, да сложат камери, вместо да избиват от човечеца. И това ли трябва да добавим към задълженията ни. Ние да следим дали им крадат техните кабели :) То лошо няма, ще видя ще се обадя в полицията, ама защо ние да плащаме :)
 
От: На хората започва да им писва :)

Вие бихте ли излезли да протестирате и какво мислите за цените?

Според мен вече хората малко им трябва да се вдигнат и да изринат монополистите :)

КОЙ ШИ СА ВДИГНИ БРЕ?
НАРОДА ПРОСТ И МЪРЗЕЛИВ...
ДЕБЕЛОКОЖ С ГОЛЯМ ЗАДНИК!
ДОКАТО ИМА ВЪЗЕЛИН НЯМА И ДА ОХКА ДАЖЕ!

НИКОГА НЯМА,А ДА СЕ ВДИГНЕ ДОСТАТЪЧНА КРИТИЧНА МАСА ЗА ДА ИМА РЕЗУЛТАТ!

и да го видя няма да повярвам!
50 човека излязоха да протестират срещу гсм-мите ,а всички реват и се оплакват от тях...
Полицията се е чудила тея протестиращи ли са или са на опашка за дюнери...
 
От: На хората започва да им писва :)

Аз бих станал и бих се надигнал. Прав си за някои неща, които казваш, но нали точно това се опитваме да променим. Да се събуди народа, да се събудят хората. Малко по-малко, днес ще са 400, утре ще протестират 1000, а в дргуи ден може и 10 000 да излязат. Въпрос на цели и искания. Ако продължават да ни ограбват без да променят нищо, смятам, че хората ще излязат да протестират. Защото те не могат вечно да търпят, защото вазелина е на свършване :)

Над 400 човека излязоха на предупредителния протест, който съм представил по-горе.

Трябва всички протестиращи да се обединят там е истината, да излязат всички в един обединен протест и тогава няма да са 50 човека ;)


КОЙ ШИ СА ВДИГНИ БРЕ?
НАРОДА ПРОСТ И МЪРЗЕЛИВ...
ДЕБЕЛОКОЖ С ГОЛЯМ ЗАДНИК!
ДОКАТО ИМА ВЪЗЕЛИН НЯМА И ДА ОХКА ДАЖЕ!

НИКОГА НЯМА,А ДА СЕ ВДИГНЕ ДОСТАТЪЧНА КРИТИЧНА МАСА ЗА ДА ИМА РЕЗУЛТАТ!

и да го видя няма да повярвам!
50 човека излязоха да протестират срещу гсм-мите ,а всички реват и се оплакват от тях...
Полицията се е чудила тея протестиращи ли са или са на опашка за дюнери...
 
От: На хората започва да им писва :)

цените са екстра, що? ако взимаш швейцарска заплата де
 
От: На хората започва да им писва :)

Браян не мога да те разбера до вчера фалеше правителството днес вече искаш да протестираш. Против кого и против какво ???
Ако правителството си вършеше работата тази и предишната ти тема щяха да бъдат излишни.
Аз едно не мога да разбера във форума е пълно с теми дето ревете че нещо не е наред или за пореден път са ни ударили теслата, а като намекна от къде идва проблема 90% от хората пуснали темите ми скачат и ме убеждават че проблема не е в некомпетентността на правителството а ни е виновен свети космос.
 
От: На хората започва да им писва :)

офф: Защо всеки път се обръщаш към него с "Браян"? :)
 
От: На хората започва да им писва :)

Даже и не съм обърнал внимание че съм го прекръстил :) от мене има една риза
 
От: На хората започва да им писва :)

:D И аз тъкмо щях да те питам защо всеки път ме прекръстваш :)

Относно темите, че съм ги хвалел в едната за едно нещо незначи, че не мога да ги критикувам в другата за друго нещо :)

Както казахме всяко правителство си има трески за дялане :)

Но това с подкрепянето на частни интереси, вместо тези на хората си е жива подигравка :)

Факт е, че няма алтернативи за България от към свястни управляващи.
 
От: На хората започва да им писва :)

Off topic:

"Браян" надявам се да не ми се разсърдиш много, че ще ти оспамя темата като дърт спамър ама искам да ви покажа до къде сме я докарали. Вчера докато сърфирах из лошият и гаден интернет, оглеждайки се на ляво и на дясно да не ме излъже някой (по новините казах, че е опасно :lol:) реших да проверя по какво ги "бием" х'европейците. Всички резултати бяха негативни ама това са дребни и незначителни подробности. :lol:

Ето ви някой от постиженията ни (бременните и хората със слаби сърца да не четат надолу :wink:):

1. Учениците ни най - неграмотни в цяла Европа
2. Европа призна: Българите са най-бедни
3. Най-скъпите кредити в ЕС - у нас и в Румъния
4. Българите имат най-ниска покупателна способност в Европейския съюз
5. Българските младежи са сред най-мързеливите в ЕС
6. Българите най-нещастни в Европа
7. Българите доплащат за лекарства най-много в ЕС
8. Българите пазаруват най-малко през интернет в Европа
9. Българите плащат най-високите цени на мобилни услуги в ЕС
10. Българите сред най-активните емигранти в ЕС
11. Българите най-често плащат подкупи на полицията
12. Българските и румънските компании ползват най-малко интернет в Европа

Това е само малка част от класацията, тези европейци не могат да ни стигнат години наред...хаха :lol:
 
Последно редактирано:
От: На хората започва да им писва :)

"12. Българските и румънските компании ползват най-малко интернет в Европа" - Това е супер невярно и глупаво твърдение!
 
От: На хората започва да им писва :)

"12. Българските и румънските компании ползват най-малко интернет в Европа" - Това е супер невярно и глупаво твърдение!

Така пише аз само съм го копирал. Цък
 
Последно редактирано:
От: На хората започва да им писва :)

Е то за това причините не са от вчера, още пък по-малко по вина на новото правителство. Това е резултатът от години, години работа на всички лакоми гуши срещу българският народ. Това е резултатът от една умишлена деструктивна и разрушителна дейност срещу България, но идваща от самата България. Просто всеки, който дойде на власт само замазва пред очите на българите положението, а зад кулисите какво става, бедна ви е фантазията сигурно :) 20 години на преход явно са малко за България. Това е положението и никой нищо не може да направи, за да го оправи. Те 20 години грабят и дерат кожи, представете си, за да се възстановим от тези 20 години поне още 20 трябва да минат, но не 20 като предните 20, а нови 20 на адекватно целенасочено разумно политическо управление. Вижте Естония например, вижте Латвия, бяха някакви мижави държавици, а сега са много по-напред от нас.

Направо е жалко, ние сме жалки ;) И после няма да крадат ли хората, няма да лъжат ли, няма да мамят ли :) Как се оцелява с 300 лева при положение, че имаш разходи за 500-600 примерно.

А и този протест не е толкова срещу самото правителство, а срещу монополистите от енергото и ВиК. Те договорите се сключиха от предното правителство. А пък това от по-предното правителство с външния дълг на страната, който е бил обърнат от долари в евро, което води до 1 милиард загуби за страната е поредната изцепка. Ако беше останал в долари, сега щяхме да дължим с 1 милиард по-малко примерно :)
 
От: На хората започва да им писва :)

протест? в българия? това не вярвам да се случи поне докато на народа наистина не му писне на 100%
докато още може да преживее ще гледа да си сипе поредната чаша домашна ракия и да се смее на протестиращите пред телевизора

а за цените на тока - ако имаше гражданско общество в българия протеста трябваше да има прост вид -> един ден без употреба на ток от 1000000 домакинства
на следващия ден преговори
следващите 2 дни пак без употреба на ток
и нямаше да има повече преговори а нови по ниски с 70% цени
 
От: На хората започва да им писва :)

Пичове струва ми се, че навлизате в много дълбоки политически теми...
Относно протестите: като протестираш както, нещо ще се променили? Да, ще се промени, но не защото си протестирал, а защото предварително е било взето политическо решение за дадена промяна. Протестите са просто инструмент на политиката за по-бързо задвижване на някакви процеси, а протестиращите обикновенно си изяждат боя или в по лоши случаи ги гръмват, наръгват и тн. ....звучи Ви грубо и философски? Това е действителността!
 
От: На хората започва да им писва :)

Протестите не са инструмент на политиката, те са инструмент на хората срещу политиката :) Е ако имате бронежилетка не е лошо да я носите за всеки случай.. :)

Ама чак пък да гръмват някой и да го наръгат, такива крайности рядко ще станат. Протеста не е да се биете физически, протестита са, за да бъдат чути масите и хората. За да може да се оказва натиск върху политиката, частни фирми или лица.

А относно предложението за протест чрез спиране на консумацията на ток. Малко трудно ще стане баш през зимата, когато всеки има нужда от печка освен тези, които се топлят с камини и парно :) Ако не пускам в нас печката, става 12-13 градуса. Плюс това не мисля, че 1-2 дена ще дадът достатъчно силен знак, че хората са недоволни и ще се притиснат монополистите. Трябва 1 месец поне да не се ползва ниаккъв ток, за да има ефект от този вид протест. Да минаваме масово към зелена енергия. Ще ги видя тогава какво ще плащаме. ТОгава те ще ни плащат на нас : )
 
От: На хората започва да им писва :)

Според мен на хората вече им е писнало не започва едва сега :) Въпросът е, че тази робска психика не ни оставя, уви, особено пък на по-старото поколение. Относно преноса на тока през ел. мрежа- мислех си, че само аз се чудя как се пренася за скромните 25лв :)
 

Горе