Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

+ едно и от мен. мантаман, добре го каза и е точно така, защото на запад са свикнали - за да им върви икономиката всеки човек трябва да е на кредит и на тръни, само и само да знае, че трябва да се събуди и да отиде на работа, за да покрие това, което реално е и дом, и живот, ако искаме и така да го наречем. То според мен не е много живот. Тук не е така и не се нмаблюдава онова роботизирано съществуване, където работиш като вол, правиш семейство и няма нищо сигурно, защото си зависим от работогателя, респективно от икономиката. И така процеса е затворен пак с теб. Свободата винаги се е търгувала най-скъпо. ;)

Та какво викахте за касовите апарати? :D
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Офф топик:

Че ние ако не бяхме с голям дял на собствените жилища щяхме да водим в класацията: "Най-много бездомници на глава от населението". Огромен процент от средностатистическите българи не могат да си позволят да си купят жилище за разлика от средно статистическите западно европейци.

Имотите в София в пъти по-недостъпни от развитите страни

Код:
http://profit.bg/news.php?id=72821
 
Последно редактирано:
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Преди няколко години също се наложи да сменим касовите си апарати с нови, заради някакви разпореждания. Така смених стария апарат, работещ и без никакви проблеми с нов, като стария остана в кашон да му се съхранявали данните. Оная далавера не беше по-малка, още повече че смених един Елит Мобил с друг подобен, но изпълняващ изискванията на същата фирма. И тогава всички фирми си смениха касовите апарати, значи някой яко лобира в полза на производителите на касови апарати в България.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Да се включа в темата, по покана на Иво.
Истината е, че вече е късно, но не и невъзможно това реално да се промени. Ако погледнете наредбите и законите, ще се види, че на всеки 5-6 години производителите си поръчват закон който задължително изисква смяната на касовия апарат. Както прочетох горе, един колега даже даде точни пример за това и той е един от хилядите потърпевши от промените :)
Този път далавера е простира малко по надалече, понеже в нея участват и мобилните оператори. Връзката с НАП става през GPRS и всяка транзакция се заплаща :). Чукнеш касова ае в НАП, и така до края на света. Страшното е, че можеш да чукнеш касова на по-малко стойност от цената на GPRS :)
Както един бивш колега казваше на фирмите(продаващи софтуери за складове и т.н.), сега е време да се лицензирате за можете да правите фискализация на касовите апарати. Семената за засяти, и ако не побързате няма да сте готови за жътвата, реколтата ще е богата. Тъжно но факт :)

Ето едно питане по темата, не е от мен пратиха линк, още по времето на статията
_ proteus.bg/downloads/MinFin/MinFin.pdf - нямам право да публикувам линк, затова е така линка

Тук бройката на касовите е по-малка, но само си представете 480 000 бр х 100лв(да кажем че модула струва толкова, а той е повече) = 48 000 000 лв, реален приход за покупка на тоя модул.
480 000 бр. х 30 лв. (за фискализация) = 14 400 000 лв. приход от фискализация
общо 62 400 000 лв, - да са живи и здрави.
за мобилните оператори, всеки месец плащане, щото ако не плащаш нямаш връзка с НАП, нямаш ли връзка затваряш.
Сумата ще е повече 62 400 000 лв, защото по-данни от бранша(точат яко зъби и чудят, защо още търговците се мотат) повече от половината касови апарати, трябва да се подменят, понеже реално не може да се закачи модула и не отговарят на някой нови изисквания.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Хайде момчета и момичета - бизнеса взе 1 година глътка въздух. http://dnes.dir.bg/news/nap-simeon-djankov-kasov-aparat-8868987
Така че имат още време да се наиграят малките, после нямали и те лоби в парламента :D
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Пет каси бира и пет скари кебапчета за всички (без касова бележка). Оле! :D:D:D
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Хах после как да не обичаш лобистите и как тези лобисти трябва се забранят със закон, ама да не сменяме темата :D. Честито на всички спечелили :D :D :D
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Хайде момчета и момичета - бизнеса взе 1 година глътка въздух. http://dnes.dir.bg/news/nap-simeon-djankov-kasov-aparat-8868987
Така че имат още време да се наиграят малките, после нямали и те лоби в парламента :D

И сега ако искате да ви разкажа пак за лобито на производителите. Или по-точно за лобито на трите големи софийски производителя. Някак си се оказа, че новите апарати и на трите най-големи производителя (базиани в София) не работят както трябва. И не се продават съответно или ако се продават 6 от 10 дават дефект през първата седмица от експлоатацията им (лични наблюдения). И някак си съвсем естествено един производител от Велико Търново им иззе бизнеса. Толкова им го иззе, че му стигат парите да рекламира даже в мачовете оот Шамопионската лига. И понеже до септември тези три големи производителя със сериозното лоби няма да успеят да си оправят касите се налага да ги изчакаме една година за да им дадем парите си.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Радвам се че нас като народ никой не може ни измери и категоризира

много ясно спим си спокойно,за разлика от гърците дето не дават да ги мачкат,стачки след стачки!


има нещо в нас, което напук на всичко, ни дава сили и тласък да продължим въпреки всичко и всички и пак да сме фактор.

Не човек, а стомана - колкото и да намалеят парите ни и да се ограничаваме в покупките си , ние продължаваме и търпим!!!ДОКОГА?
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Ами до тогава до когато стане гражданското общество и не се спре да се говори, а действва. Търпим явно понеже можем да си го позволим. Търпмим до момента в който се случва все едно се къса дига. Работата е да сме обединени, а не разидинени.

Ти ако си мислиш, че със стачки ще постингат нещо, особенно в това си положение ...

Кой амеркински политик бе казал, ако гласуване имаше сила да промени нещата, със сигурност да е забранено със закон, та същото със стачките. А особенно в техния случай, нямат друг избор освен да си понесат кръста.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Не мога да поствам линкове, но явно имаме още 1 година докато си сменим апаратите или вържем сегашните апарати с НАП.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

хех, добра новина но, въпреки това реално парите ще се дадът :)
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Дака, да прав си вече я пуснах новината :)

Абе Фейс до тогава може толкова неща да измислят и дори да го отеглят закона. не се знае знае ли се :D
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Някой по желание да ми свали ръката че ми падна кръвното. :)
И са кво стана що ручахте жабетата. Що така Дянков даде задна като е бил убеден че е правилен ход.
Бъдете сигурни че тази наредба няма да проработи за масовият бизнес просто нямаше как да я отменят, защото тогава тези дето си го навряха с новите касови апарати щяха да извият на сарански мечки.
 
Да. А до година я камилата, я камиларя. Ако това правителство се задържи още една година, касовите апарати тогава ще са най-малкия ни проблем. Да знаете от мен. :)

Не мисля, че ще започнат да помагат на бизнеса, а това до година ще го набутат с друга простотия, щом сега го отлагат. Не знам какво друго да си мисля след като гледам каква е тенденцията.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Както беше казала баба Ванга - Кой оцелее тази зима ще е пишман догодина :)
 
От: Re: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Аз съм сигурен, че тази теракатия, която измислят ще им се върне тъпкано. Никой българин няма да се остави да го базикат така. Ще го напутата с един касов апарат, а после той ще ги набута с повече от това и не защото е терикат (но и това е така), а защото трябва да се покаже кой е по-умния и кой е по-отракания. Не знам след като познават манталитета на обикновения български бизнемен (билт той дребен или голям), защо го правят? От цялата работа пак те ще са назад. Но тук интереса е предимно на фирмата, която им продава апаратите, а държавата да си отнася последиците. Не съм от най-умните, но като гледам другите как расъждават и го правят, направо така ми реве, с цяло гърло. И даже на моменти се чудя дали това не е от тъпотия и необразованост, а просто се стремят след тях (или след това) да не остава нищо читаво. Чак се чудя? Което и да е от двете, яко кофти е.


Не само,че се оставят ей така,без нищо да ги срижат,ами и точно като оивце са наредени за да си купуват нови апарати пред фирмите.Вчера ходих да си сменям регистрация на един касов апарат,от старите и не мога да стигна до офиса на фирмата,отпред и вътре народ,избират новите си апарати,роптаят,но купуват-250-300 лева.Не народ ,а мърша!
Аз затворих 2 от обектите си,така и така не върви,причината е идеална,хората на улицата,а аз чистя и бягам от тази държава.На запад от нас не само,че нямат такива обекти връзка с местния НАП,но и за касов апарат не са чували.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Ти ако заради 250лв закриваш фирмата... бати бизнеса дето си въртял преди това :) Не виждам какво не ви харесва това с данъците - аз съм за да се плащат, но тогава когато важат за всички, а не както беше доскоро - само 2-3 балами да плащат. Друг начин да се изгради държава няма - въпроса е тия отгоре да не си ги тургат у джоба, както правеха бесепарите.

Btw що ли имам усещането, че мантата си регна нов акаунт? :D
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Ти ако заради 250лв закриваш фирмата... бати бизнеса дето си въртял преди това :) Не виждам какво не ви харесва това с данъците - аз съм за да се плащат, но тогава когато важат за всички, а не както беше доскоро - само 2-3 балами да плащат. Друг начин да се изгради държава няма - въпроса е тия отгоре да не си ги тургат у джоба, както правеха бесепарите.

Btw що ли имам усещането, че мантата си регна нов акаунт? :D

Тая тема я дъвчем като дъвка - и ни напред, ни назад. Тая такса е поредната капка, още повече когато не става на въпрос за 1 или 2 апарата. Отделно, мисля, че се доказа, че със или без връзка с нап - няма да се промени чукането. Който не чука, няма да почне с новия апарат.
 
От: Новите Касови Апарати - ОБИР за 1млрд.

Отделно, мисля, че се доказа, че със или без връзка с нап - няма да се промени чукането. Който не чука, няма да почне с новия апарат.
Не, не е. Така много по-лесно ще могат да се следят "изкривяванията" на оборота и ще се проверяват рисковите обекти. Практиката в други държави показва, че ефектът се появява след първата година. Отделно се прекратява (или поне ограничава) практиката за триене на фискалната памет. В Последните 20 години не малка част от сервизите за касови апарати се бяха специализирали в триене на т.нар. "модул фискална памет" - чипът, в който се съхраняват продажбите. Подходът беше следния: Веднъж в месеца идва "програмиста", ровичка по апарата и месечния оборот от 50 000 пада на 5 000 лв. От това се възползваха много фирми, вкл. и някои познати БГ вериги супермаркети.

На запад от нас не само,че нямат такива обекти връзка с местния НАП,но и за касов апарат не са чували.

На Запад ги нямат, защото нямат подобни проблеми със събирането на данъците. Касови апарати с фискална памет има в Източна Европа (вкл. Русия и Гърция-вече) и Африка. А с GPRS връзка с данъчните агенции имат само няколко държави, като пионерът бе Сърбия. В технологично отношение България е лидер на този пазар и във всяка страна с подобен закон и наличие на фискални устройства е пълно с български производители на това оборудване.

EDIT: Отделно статията в началото на темата е пълна с неточности и неистини... И е писана от някой, без каквито и да е познания в тази област.
 

Горе