Нов домейн (от къде) с нов блог...?

just

Active Member
Здравейте... реших аз да си направя блог към уърдпрес и тръгнах да си харесвам домейн... Дали да си взема домейна към уърдпрес и да свърша с 5 долара на година или да си взема домейн от годади и да го мапна към уърдпрес ? А да, тъй като нямам опит с уърдпрес - имам ли изобщо нужда от мапинг ако ще го купувам домейна от там ? Зясега нямам хостинг... не съм мислила, но ще видя... Точно за този проект не ми се иска много да се въвличам, че уж е за нещо, което харесвам и не искам да го превръщам в работа толкова...


мерси предварително!
 
От: Нов домейн (от къде) с нов блог...?

Може да си регистрираш блог например в blogger и да използваш твой домейн. Така няма да плащаш за хостинг.
а домейн какъв искаш? има евтини по 2 лв. .eu от icn.bg
 
  • Like
Реакции: just
Да, но искам да е уърдпрес... повече ми харесва. В блогър като почна и губя цялото си време в персонализиране на вида и накрая пренебрегвам първите няколко поста... Ако толкова не ми хареса, ще го сменя на блогър, но наистина искам да опитам уърдпрес...

А и домейн-а трябва да ми е нов, защото искам да ми е с подходящи думи вътре, а не някой, който имам по принцип... Т.е. така или иначе домейн ще си взимам, а за хостинг може да не мисля дълго време.
 
От: Нов домейн (от къде) с нов блог...?

А да, тъй като нямам опит с уърдпрес - имам ли изобщо нужда от мапинг ако ще го купувам домейна от там ?
Ако си купиш домейн от тях, те си нагласят всичко. Но ако купиш домейн от друг регистратор, няма да имаш възможност да го вържеш с ВП. Както са ти казали, блогер предлага таква възможност. Да не говорим, че ВП банват блогове за щяло и нещяло.
 
  • Like
Реакции: just
От: Нов домейн (от къде) с нов блог...?

аз пък съм фен на таткото и bghost.eu (2лв/мес) :beer:

<offtopic>
БРАВО!!! за бирата
</offtopic>

Едит: да се радвам на бирата и забравих да кажа - УП хост само с домейн от тях, иначе не става (както в блогър)
 
От: Нов домейн (от къде) с нов блог...?

Я па да издам новината, че можете да си регистрирате блог и в wordpress.bg - проекта май е на колега от форума :)
 
От: Нов домейн (от къде) с нов блог...?

Я па да издам новината, че можете да си регистрирате блог и в wordpress.bg - проекта май е на колега от форума :)
A, позволява ли собствен домейн?
 
Мерси много за всичките ви съвети и обяснения! Златни сте! За момeнтa съм решила какво да правя и съм в процес на вършенето му.
Като си го порязвия ще ви мрънкам за линкове хаха
 

Горе