Някое да е чувал за подобна програма за бакъп?

grigorov

Active Member
Трябва ми следното нещо. Понеже на единия от компютрите в офиса се държи страшно много информация и то все важни файлове ако изгори примерно хард ще стане страшно. Та ползвали ли сте програма която да синхронизира файловете между две машини. Тоест едни и същи файлове да ги има на едната машина и да ги има в офиса ни в друг град. Така тъкмо ще се работи по лесно понеже сега през ftp когато ми трябва нещо го свалям за да го обработвам и го качвам. Хем ще има резервно копие на информацията. Нещо като dropbox но без да се качва на някакъв сървър някъде а само между двете машини пък и става дума за едно 200 гб информация.
 
От: Някое да е чувал за подобна програма за бакъп?

Acronis май може такива работи.
 
От: Някое да е чувал за подобна програма за бакъп?

Аз позлвам Acronis за бекъп. Преди 12 години ползвах Norton за бекъп, но с Acronis работя от 2003 г. Много е ефективна за бекъп на партишън C:\ Спестява много разход и време. Само че ако ще правиш бекъп на дял C:\ трябва на чисто да инсталирал WINDOWS, драйверите, и всички важни програми с които работиш, не основните а всички програми. Като през това време изобщо не пускаш никакъв интернет, за да стане бекъпа чист, даже вадиш кабела на интернета, ако връзката ти е директна, ако не е пароли и т.н. но всъщност можеш да си направиш настройките на интернета, ако иска допълнителни настройки след инсталация на WINDOWS, но не се изкушавай да сърфираш защото бекъпа няма да е чист, а така няма полза. След като инсталираш всички необходими програми, включително и антивирусната, правиш им подредба в START-менюто, на десктопа изваждаш тези икони които ползваш, в хоризонталната лента също слагаш най важните икони ( QUICK LAUNCH ), и след това пускаш дефрагментация в SAFE MODE. След дефрагментацията, правиш рестарт и от там слагаш системния диск на Acronis в отпичното устройство да зареди от него, и от там даваш CREATE BACKUP и задаваш FULL BACKUP PARTITION, и задаваш файла да бъде на дял D:\ Това се прави веднъж завинаги.

И всеки пък като се скапе ОС или някой вирус я удари, няма да се занимаваш повече с инталации, а просто форматираш дял C:\ и след това вкарваш системния CD на Acronis и като зареди избираш RESTORE BACKUP и възвръщането става само за 8-10 мин. След като възвърне бекъпа излиза съобщение че всичко е ОК, вадиш CD-то с Acronis, и рестартирваш и ти зарежда WINDOWS със всички програми които си сложил, с драйверите, и както си ги подредил и сортирал иконите. :) Много е удобно и бързо. Спестява часове в инсталации и настройки. Бекъпа е огледална снимка на всичко инсталирано + настройките на програми и интернет. Аз така съм направил на 2-те ми PC-та с WINDOWS, и на двата ми сървъра под Linux - бекъпи.

Acronis може да прави бекъп и на архиви. Но съхранявай си бекъпите освен на дял D:\ също и на DVD-дискове, има такива DVD-та даже по 8 GB, а също така можеш и на външни хард дискове - преносимите, които се включват към USB-порт. Аз имам много такива, защото постоянно правя архиви.

Има и други програми за бекъпи, но ти препоръчвам Acronis, защото има много улеснено меню и много лесно се работи с нея. Тя е немско производство.
 
От: Някое да е чувал за подобна програма за бакъп?

Аз позлвам Acronis за бекъп. Преди 12 години ползвах Norton за бекъп, но с Acronis работя от 2003 г. Много е ефективна за бекъп на партишън C:\ Спестява много разход и време. Само че ако ще правиш бекъп на дял C:\ трябва на чисто да инсталирал WINDOWS, драйверите, и всички важни програми с които работиш, не основните а всички програми. Като през това време изобщо не пускаш никакъв интернет, за да стане бекъпа чист, даже вадиш кабела на интернета, ако връзката ти е директна, ако не е пароли и т.н. но всъщност можеш да си направиш настройките на интернета, ако иска допълнителни настройки след инсталация на WINDOWS, но не се изкушавай да сърфираш защото бекъпа няма да е чист, а така няма полза. След като инсталираш всички необходими програми, включително и антивирусната, правиш им подредба в START-менюто, на десктопа изваждаш тези икони които ползваш, в хоризонталната лента също слагаш най важните икони ( QUICK LAUNCH ), и след това пускаш дефрагментация в SAFE MODE. След дефрагментацията, правиш рестарт и от там слагаш системния диск на Acronis в отпичното устройство да зареди от него, и от там даваш CREATE BACKUP и задаваш FULL BACKUP PARTITION, и задаваш файла да бъде на дял D:\ Това се прави веднъж завинаги.

И всеки пък като се скапе ОС или някой вирус я удари, няма да се занимаваш повече с инталации, а просто форматираш дял C:\ и след това вкарваш системния CD на Acronis и като зареди избираш RESTORE BACKUP и възвръщането става само за 8-10 мин. След като възвърне бекъпа излиза съобщение че всичко е ОК, вадиш CD-то с Acronis, и рестартирваш и ти зарежда WINDOWS със всички програми които си сложил, с драйверите, и както си ги подредил и сортирал иконите. Много е удобно и бързо. Спестява часове в инсталации и настройки. Бекъпа е огледална снимка на всичко инсталирано + настройките на програми и интернет. Аз така съм направил на 2-те ми PC-та с WINDOWS, и на двата ми сървъра под Linux - бекъпи.

Acronis може да прави бекъп и на архиви. Но съхранявай си бекъпите освен на дял D:\ също и на DVD-дискове, има такива DVD-та даже по 8 GB, а също така можеш и на външни хард дискове - преносимите, които се включват към USB-порт. Аз имам много такива, защото постоянно правя архиви.

Има и други програми за бекъпи, но ти препоръчвам Acronis, защото има много улеснено меню и много лесно се работи с нея. Тя е немско производство.

Наистина полезно четиво, и аз правя същото от години.
Но ми се струва че човека по горе търси друго:

програма която да синхронизира файловете между две машини.
 
От: Някое да е чувал за подобна програма за бакъп?

Acronis има възможност за мрежов бекъп. Поддържа качване само на променените файлове и т.н. Мисля че отговаря на всички търсени условия.
 
От: Някое да е чувал за подобна програма за бакъп?

Acronis има възможност за мрежов бекъп. Поддържа качване само на променените файлове и т.н. Мисля че отговаря на всички търсени условия.

Точно това пропуснах да кажа в бързанията ми да пиша. :) Мерси братле за допълнението. :) Между другото Acronis може да прави и клонинг на партишъни, но трябва да вържеш 2 хард диска.
 
От: Някое да е чувал за подобна програма за бакъп?

Внимавайте с тоя Акронис. Ако правите бакъп, преди това пуснете един chkdsk на партитиона който бакъпвате. Освен това ако ще местите бакъпа на флакша/преносим диск, на същия също направете проверка с chkdsk и чак тогава копирайте. Също за да сте ептем на 100% сигурени в Акрониса има проверка за валидноста на бакъпа. Правете я тази проверка за да ви е наред всичко (работя с тази програма от 3 години и сам един път заради неспазването на съветите които ви писах, стана такова мазало, че не ми се обяснява...).
 
От: Някое да е чувал за подобна програма за бакъп?

Добре е като допълнителна застраховка да се пазят и старите бекъпи, че ако се ос*ре новият да има все пак още една надежда за частично спасение.
 
От: Някое да е чувал за подобна програма за бакъп?

Внимавайте с тоя Акронис. Ако правите бакъп, преди това пуснете един chkdsk на партитиона който бакъпвате. Освен това ако ще местите бакъпа на флакша/преносим диск, на същия също направете проверка с chkdsk и чак тогава копирайте. Също за да сте ептем на 100% сигурени в Акрониса има проверка за валидноста на бакъпа. Правете я тази проверка за да ви е наред всичко (работя с тази програма от 3 години и сам един път заради неспазването на съветите които ви писах, стана такова мазало, че не ми се обяснява...).

Ами честно казано от 2003 г. работя с Acronis и до сега съм нямал проблеми. Но един приятел имаше подобен проблем като твоя но само веднъж. Да - добре е да се правят проверки с CHKDSK за всеки случай, иначе самия Acronis е много надежден когато става дума за архиви и се работи много лесно с него.

И подпрепям TEST - пазете си за всеки случай старите бекъпи, че понякога стават непредвидени неща.
 

Горе