Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

Поредната идиощина на корумпираното гранясало и мухлясало "правосъдие". Пиша го в кавички защото точно съдиите трябва да бъдат в затвора, защото не са вкарали тоя престъпник на топло. Обърнете внимание - 92 пъти задържан а нито веднъж вкаран на топло :!: Това правосъдна система ли е според вас ? За какво ние с данъците им плащаме заплати на тия полицаи и закостенели писарушки мязащи на чучуло наметнати с черна тога ? Нали уж за това да ни пазят и да вкарват на топло точно престъпници. Аз съм казал на полицаите - ако още веднъж някой влезе в апартамента ми, действам както си знам - ще го оставя без ръце! Няма да го убия, а ще го осакатя - ще му махна ръчичките с флекс защото са крадливи. Това на полицаите им го заявих когато ни обраха, и казах че хич не ме интересуват законите им. След като не могат да вършат работа - започвам аз по моя си начин. Ченгетата ми казаха да ги бия с гума или торбичка с пясък - не оставали синини. В нашия вход има един комшия който обраха и неговия апартамент 3 пъти за една календарна година :!: И никой не хванаха. Човека си купи пушка-помпа и казал на полицаите че започва да стреля на месо и изобщо не му пука! Значи какво ? Идват обират те, и ти му правиш кафе и го изпращаш по живо по здраво че те е обрал.

Един приятел има магазин, по някакъв начин алармата не е сработила, явно са я обезвредили, и комшиите му се обадили че има вътре крадци, и той с няколко негови авери отиват с колата. Бяха хванали трима цигани да крадат вътре, и решили проблема сами - вързали ги, и цяла нощ... не, не са ги е биели, с пръст не са ги е докоснали :) Пускали им ток с кабели вързани към фазата да не остават сини. Цяла нощ едно и също са ги питали до сутринта: "Ще крадеш ли майка ти мангалска" и в същото време им опирали фазата по крадливите им ръчички и са ги питали защо така подскачат, тези крадливи ръчички трябва да се ремонтират с ток :) Хубава гавра са си направили - няма сини, няма кръв, пускат им ток, като са внимавали да ги запазят живи. От тогава насам никой не е посмял да направи опит да му разбие магазина.

Трябва да се приемат закони като в USA. Ха да видим дали някой ще посмее да влезе в някой дом!
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

Ще им помогнеш да отчетат дейност. И без това в момента стачкуват за по-големи заплати и възможност за работа в извънработно време. :)

Да са живи и здрави, да печелят, ама ще го задържат ли или ще го пуснат?:?:
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

какво общо има съда с полицаите?

полицаите са длъжни да го задържат след като е убил човек, независимо какво е правил убития - те са длъжни да арестува убиеца.
Крадеца бил ли е с оръжие?

Да са живи и здрави, да печелят, ама ще го задържат ли или ще го пуснат?:?:

Не може да го "заведеш" в полицията
най-добре е ако усетиш, че има крадци да звъннеш на 112, най-вероятно ще дойдат бързо и ще ги хванат.

Задържане или "завеждане до полицията" не може да правиш/
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

А сещате ли се как ще го "посрещнат" човека в затвора...влиза някой, който е убил крадец, влиза в затвора, където повечето прибиваващи там са крадци... :(
Просто ненормална работа!

То е ясно тази система на чия страна работи - на престъпниците. Само погледни - 92 пъти задържан и нито веднъж в затвора. Е на какво прилича това питам аз ? Можеш ли да имаш доверие на полиция и "правосъдие" ? В арабския свят публично им режат ръцете на площада, а убийците ги бесят на площада. Мисля че трябва да се върнат Крумовите закони. Има два начина - или да се вземат в ръце и всички престъпници да бъдат вкарани там където им е мястото, или всеки да се спасява сам както може. По тая логика излиза че всеки тука от нас може да си краде, и да бъде задържан до 100 пъти както е в случая с тоя боклук, и няма да бъде в затвора. Е нема такава държава.
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

Да са живи и здрави, да печелят, ама ще го задържат ли или ще го пуснат?:?:

Според зависи. Ако е стар познат, може и на кафе да отскочат.
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

Съгласен съм, че трябва да се върнат Крумовите закони!
Само така могат да се озаптят крадците!
Гледах едно предаване на bTV Репортерите, където даваха крадци в затвора за дребни престъпления: откраднал кокошка - 5 години; откраднал стари железа - 3 години... Лежат в затвора и ние ги издържаме!
Ами ако са на свобода - ще продължат да крадат още и още...
Ще стават все по-добри, ще започнат да обират коли,
апартаменти, магазини... Тогава по-добре ли ще е?
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

Ще си позволя да цитирам един коментар от страницата за защита на иконописеца във фейса:

Съдия Елена Авдева от ВКС, бивш председател на окръжния съд в Благоевград, а понастоящем член на ВКС и председател на съда, взел окончателното решение за осъждането на Данчо Опиц, не е случаен човек! Тя е един от членовете на съда, дал условна присъда и освободил Максим Ставийски, който знаете какво направи! Също така е член на съдебния състав, оправдал прословутите братя Маргини. Също така е била член на съда оправдала депутатката Юлия Берберян (майка на тенисистките Малееви) за укриване на данъци през далечната 2005г. А тази година бе сред съдиите намалили присъдата на "известния" Цар Киро! Дето се вика, тази съдийка е "култова личност", гордост за съдебната ни система и явно с огромно доверие щом я назначават да решава такива дела! Според публикация на в-к Стандарт от 4 юли 2008г. (http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-07-04&article=238751) съдия Авдева през миналата година (т.е. 2007) се е сдобила с жилище в столицата от 110 квадрата срещу 126 хиляди лв. Съдийката от ВКС държи 9640 евро на влог и погасява кредит от 30 хиляди лв. Авдева е посочила доход от 50 000 лв. от трудови правоотношения, а нейният съпруг - 82 хиляди лв. Дето се вика, добри цени за добри хора с добри доходи! Как ли спи?

Това представляват българките съдии, вижте ги на коя страна са. Мога само да кажа че когато едно тяло е болно от гангрена какво се прави - реже се там където е гангрената, а съдебната система цялата е гангренясала и е обхванала цялото тяло, включително и главата. Вече е доста късно.

Колеги, нека да подкрепим човека, на всеки от нас може да се случи да го изкарат престъпник за това че сте се опитали да си защитите вашата собственост, също и ако живота ви е бил в опасност, а вие сте се защитили. Нека да бъдем единни:

https://www.facebook.com/groups/178591682251488/
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

Конституцията обявява частната собственост за неприкосновена ( чл. 17 ал. 3 )!!

Свобода за иконописеца Йордан Опиц !
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

Конституцията обявява частната собственост за неприкосновена ( чл. 17 ал. 3 )!!
Не забравай, че според Висшия съдебен съвет Конституцията е просто "правни норми".

Попрочетох решението от последната инстанция. Не съм чел никакви показания от самото дело, но въз основа на прочетеното от края съдя, че адвокатът на "пострадалия" "много добре" е представил случилото се. Изкарал го е, че въпросните момчета са имали намерение за кражба, която в крайна сметка не са осъществили (т.е. няма кражба). И така него го изкарват човек, който просто е засрелял друг човек. Единственото, за което трудно ще бъде оправдан е модифицираният газов пистолет. Гледам, че за това са му присъдили 1 година затвор.

А за крумовите мерки аз лично съм против тях, тъй като са невъзвратими. Тези дето и сега не се наказват надали ще бъдат наказвани, от което следва, че ще го отнасят кокошкарите и невинните.
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

Не забравай, че според Висшия съдебен съвет Конституцията е просто "правни норми".

Попрочетох решението от последната инстанция. Не съм чел никакви показания от самото дело, но въз основа на прочетеното от края съдя, че адвокатът на "пострадалия" "много добре" е представил случилото се. Изкарал го е, че въпросните момчета са имали намерение за кражба, която в крайна сметка не са осъществили (т.е. няма кражба). И така него го изкарват човек, който просто е засрелял друг човек. Единственото, за което трудно ще бъде оправдан е модифицираният газов пистолет. Гледам, че за това са му присъдили 1 година затвор.

А за крумовите мерки аз лично съм против тях, тъй като са невъзвратими. Тези дето и сега не се наказват надали ще бъдат наказвани, от което следва, че ще го отнасят кокошкарите и невинните.

Когато съдията има поне малко съвест и е реалист, то няма значение как ще му представят нещата. Само при мисълта, че оня херц са го арестували 90 пъти, то определено и става ясно кой е прав и кой е крив. Истината е, че трябва да се премахне корупцията, да се узакони защитаването на частната собственост с каквито и да е средства и да се увеличат всички наказания за престъпления с по една нула зад последната цифра.
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

От прочетените коментари във фейса, ми стана ясно че всеки ще окаже съпротива ако крадец му влезе в дома и заплаши живота му, и то всички споделят че ще очистят престъпника. Явно май само аз излизам най милостив че ще го оставя жив, но осакатен без ръчички защото са крадливи. Родителите на тоя боклук са най виновни, скочили сега да ми искат кръвнина. Ами тъпаци такива, като сте родители къде сте били, защо сте допуснали синът ви да стане наркоман и престъпник бре ? Къде ви е родителския контрол ? Ама какво се чудя и аз - той бащата и той бил престъпник. Крушата какво ражда - круши.

Разбрах че всъщност той е стрелял с някакви съчми, стоп-патрони които всъщност не са смъртоносни. Час и половина по късно тоя наркоман е отркит мъртъв, но нямал никъде пробойна огнестрелна рана. Излиза че изобщо не е умрял от изстрела на Опиц, а от нещо друго. Къде е бил час и половина след изстрела ? Значи може да е умрял от свръх-доза например, или някъде другаде да е отишъл да краде, понеже там при Опиц не му е минал номера, и на следващата му инвазия някой друг го довършва.

Този човек Данчо Опиц е от интелигенцията, интелектуалец и сега ще бъде хвърлен в затвора без да е виновен. Защо ли това ми напомня нещо старо... :wink: На някой не му ли светна една сигнална лампичка ? Аз ще подскажа - по комунизма точно такива интелектуалци - хора на изкуството бяха хвърлени по концлагери, без съд и присъда, пребивани и измъчвани и накрая убити зверски. Явно има нова програма за изтребление на интелигенцията, създадена от ГРОБ. И да - разбирам защо съдебните магистрати така ревниво са на страната на наркоманчетата, и който им посегне е потенциален престъпник: защото наркодилърите няма да имат на кой да си продават стоката. Ето един редовен клиент на наркодилърите вече е покойник. О това е голяма загуба. Един клиент по малко. Спад на пазара. Всеки който посегне на наркозависим - да бъде хвърлен незабавно в затвора, защото ще спре кранчето на дилърите. А боклуците съдии са навързани с тях като свински черва.

Осъденият на 5 г. затвор художник Йордан Опиц: Сбогом на всички! Няма да живея и 2 месеца

Ето намерих още няколко потресаващи материали, доказващи колко е корумпирана "правосъдната система" и е имало други подобни случаи невинни хора да са озовани зад решетките, с приписани и изманипулирани обвинения, принуждавани със сила и заплахи да "признават" престъпления които не са извършили:

Незаконна натопяваща присъда от нашия корумпиран съд

Върховният съд сложи край на абсурдно дело за грабеж

Издирван за убийство пише до “Марица”: Осъдиха ме, защото тръгнах да си търся правата

Ето един друг мазен боклук като Авдева върнат на работа след провинения, вижте му мазната и нагла мутра само:

ВЪРНАХА НА РАБОТА СКАНДАЛЕН МАГИСТРАТ

А ето как действат американските закони за смели самотни майки:

Млада майка застрелва крадец - оправдават я

18-годишната млада жена е категорична, че няма нищо по-опасно от майка, която се опитва да защити детето си.

Крайно време и тук да стане така! Някой ще попита "ама защо" - защото няма полиция и правосъдие. Всъщност има но те не пазят мен и теб, а престъпниците! Евала им правя на USA за справедливите закони.

Иван Гарелов също е изразил съпричастие:

СВОБОДА ЗА ДАНЧО ОПИЦ!

Можем да ударим едно рамо на човека и от тук:

От тук можете да изпращате вашите въпроси и коментари до Президента
 
Последно редактирано:
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

Абе пичове, силно вероятно е да ми се изсмеят голяма част от хората тук, но не сте ли се замисляли за създаването на някакво гражданско движение на политическа основа? 20 години в най-буквалния смисъл на думата ни се изреждат какви ли не... зелени, сини, червени, оранжеви и при всички крайният резултат е един и същ. Имам чувството, че всички партии до тук следват една и съща програма за изтреблението на Българите. Лека полека, бавно, сякаш по някакъв план съсипват и последното останало в държавата.

А истината е всъщност е, че народът трябва да управлява държавата и ония горе да се съобразяват с нас и никой друг, но малко сякаш сме го позабравили това.

В този форум има страшно интелигентни хора, а също така имаме и ресурса да популяризираме това, което евентуално може да направим. Имам чувството, че ние сме едни от малкото, които всъщност можем да променим нещо. Населението е силно застаряващо, пенсионерите не могат да направят нищо, те са с приведени глави, огромна част от младите са с промити от чалгата мозъци, други пък са избягали в чужбина с надеждата да се спасят от случващото се тука, големите бизнесмени е повече от очевидно, че няма да направят нищо, защото те се облагодетелстват от държавата на наш гръб.. И какво? В крайна сметка оставаме ние и циганите.

Циганите е пределно ясно, че са едни ненужни бацили, които само смучат от държавата и не дават нищо, така че в крайна сметка излиза, че ние сме тия, които имаме потенциала да постигнем нещо. :)

PS - Няма невъзможни неща! :)

5349842_700b_v1.jpg
 
Последно редактирано:
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

Абе пичове, силно вероятно е да ми се изсмеят голяма част от хората тук, но не сте ли се замисляли за създаването на някакво гражданско движение на политическа основа?

Не си първият, който се сеща за това и има хора, които са опитали да създадат нещо подобно, но впоследствие са били размазвани от пиявиците, които източват парите на държавата. Просто не си наясно как функционира разпределението на пари и власт и затова си мислиш, че група хора с чисти намерения биха могли да постигнат нещо в рамките на закона. Сегашното положение се поддържа от една много стабилна система, която включва политици, чиновници и журналисти. Последните управляват общественото мнение, взимат пари под масата от политиците, на които са хрантутници и основната им задача е да сриват репутацията на всеки, който опита да надигне глава и да промени статуквото. Ровят за кирливи ризи и ако не намерят такива си измислят. Хората рядко подлагат на проверка това, което прочетат по вестниците или видят по телевизията. Лесно е да кажеш, че оня бил гей, друг крадец и т.н. После като се докаже, че това не е истина вече е късно. Репутацията е срината и добрите намерения вече са неосъществими. По-умната и честна част от обществото, която наистина би свършила работа никога не би се захванала с такава мръсна работа като оправянето на държавата, защото знае, че не си заслужава и населението в по-голямата си част е такова, че не си струва да се полагат усилия за него. Аз лично подкрепям тази теза и не бих си мръднал пръста за друг освен за себе си и близките ми, просто защото виждам, че мнозинството от хората са боклук, който не си заслужава да хвърлям безвъзмездни усилия за него.

За мен единственото решение на нашия проблем включва автомати, революция, екзекуции и др. подобни. В рамките на закона промяна е невъзможна, защото той не е направен в интерес на хората. Още конституцията ни е сбъркана тотално, а оттам надолу пък да не говорим.
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

Циганите е пределно ясно, че са едни ненужни бацили, които само смучат от държавата и не дават нищо, така че в крайна сметка излиза, че ние сме тия, които имаме потенциала да постигнем нещо. :)
Само заради това ти изказване не бих нито участвал в никаква политическа организация с теб, нито бих гласувал за теб. Мисля, че вече съм го споменавал, че живея в смесеноетническа махала. Срещу мен живеят цигани (роми, за тези дето държат на тази дума). Много приятно семейство и забавни любопитни деца. На горния етаж при нас живеят китайци. С тях по-рядко комуникирам (езикови затруднения). Не съм имал проблеми нито с едните, нито с другите. Хвърлянето на групови неясни обвинения е признак на елементарно мислене (сори zealot designs, но след написаното от теб си изградих такова мнение за теб). В голяма степен моето мислене наподобява това на Test. Само дето аз бих се емнал да помагам на народа, дори и да не го заслужава.
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

А, виж, няма какво да ми се извиняваш, че мнението ти е такова за мен, както и аз няма какво да ти се извинявам за мнението ми спрямо циганите. Щом смяташ тези, които изтребват, ограбват, изнасилват бабите ни и дядовците ни по селата за много свестни - супер. Щом ти е кеф ти да си плащаш данъците като поп, а те да живеят на твоя и моя гръб, като не плащат почти никакви данъци - още по-супер.

Не знам на колко години си, но е редно да знаеш, че една птичка пролет не прави. Това, че имаш свестни комшии цигани е просто хубав късмет. Болшинството са мързеливи, гнусни подобия на хора, които предпочитат да изпратят децата си да просят, крадат и проституират вместо да ги изпратят на училище. И още нещо, мога да ти дам десетки, стотици примери за мангалско насилие спрямо Българи, а тези на Българи спрямо мангали се броят сигурно на пръста ми на едната ръка. Така, че представа си нямам за какво ги защитаваш ;]

Ако започнат да си плащат сметките, да работят, да спрат да крадат, убиват, изнасилват и т.н. мислиш ли, че ще имам нещо против тях?

И не, не съм расист или нещо такова, във Великобритания имам много познати, негри, които са страхотни пичове и се разбираме много добре.

Просто ненавиждам всички, които се правят на тарикати и си мислят, че трябва да ги толерираме, да правят каквото си искат и да не спазват законите. Както аз ги спазвам - така и те ще ги спазват.

. .

Аз лично през не големия си житейски опит /21 години/ добро от циганин не съм видял. Само боища, панаири и т.н. Никога не ми се е случвало циганин да ми помогне за нещо, а точно обратното, даже веднъж един ми изкара нож да ме коли и бягах ;]
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

Само заради това ти изказване не бих нито участвал в никаква политическа организация с теб, нито бих гласувал за теб. Мисля, че вече съм го споменавал, че живея в смесеноетническа махала. Срещу мен живеят цигани (роми, за тези дето държат на тази дума). Много приятно семейство и забавни любопитни деца. На горния етаж при нас живеят китайци. С тях по-рядко комуникирам (езикови затруднения). Не съм имал проблеми нито с едните, нито с другите. Хвърлянето на групови неясни обвинения е признак на елементарно мислене (сори zealot designs, но след написаното от теб си изградих такова мнение за теб). В голяма степен моето мислене наподобява това на Test. Само дето аз бих се емнал да помагам на народа, дори и да не го заслужава.
Винаги задавам този въпрос - след като твърдиш, че циганите са добър човешки материал, ще ми кажеш ли какво са създали като етнос за хилядите години (или стотиците), откакто съществуват? Нямат писменост, нямат собствена култура, това че са се родили хуманоиди съвсем не ги прави човеци ;) И аз ще се присъединя към колегата - добро от циганин не съм видял, макар че години наред съм имал пряк контакт с такива субекти.
 
От: От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

Винаги задавам този въпрос - след като твърдиш, че циганите са добър човешки материал, ще ми кажеш ли какво са създали като етнос за хилядите години (или стотиците), откакто съществуват? Нямат писменост, нямат собствена култура, това че са се родили хуманоиди съвсем не ги прави човеци ;) И аз ще се присъединя към колегата - добро от циганин не съм видял, макар че години наред съм имал пряк контакт с такива субекти.

Ъъъъ Индия?! Не казвам, че е върхът на цивилизацията, но са създали и повлияли много на света.
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

Индийците, наред с пакистанците освен да подбиват пазара друго не правят. С тия "лога" за по 3 долара, които предлагат ми бъркат цялата икономика... :mrgreen: /в кръга на шегата, де/
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

Ъъъ, ще ме извиняваш, но в Индия съществува кастово разделение (направо са си различни етноси) и нашите мангали са от най-низшата каста - където ги видят ги трепят с камъни. Така че може да се каже, че дори в собствената им родина не ги обичат.
 
От: Осъден на 5 години, защото е убил човек, който не е спрял да го обира

За redrum:
Това, че циганите нямат собствена култура не е изобщо вярно. Те са весели хора по принцип и дори в някои западни книги ги използват като пример за весел народ, обичащ шареното и празниците (т.е. празнуването им).

За zealot designs:
Когато няма конкретни лица обвинени, няма смисъл от хвърляне на обвинение на посоки. Това е като да не знаеш по кого да стреляш и затова да стреляш на посоки надявайки се да улучиш този/тези дето трябва. Кои са тези "цигани, които правили..."? Те да не са някакви абстрактни същества или духове, че да не могат да се видят или назоват по име? Посочваш го/ги конкретно, обвиняваш го/ги, отива(т) в затвора и готово.
 

Горе