Отношението ви към източването на личните ви данни от големите

Отношението ви към източването на лични данни от големите мрежи:

  • Много ме дразни всичко това.

    Votes: 16 57.1%
  • Дразни ме, но малко - мога да го преживея.

    Votes: 5 17.9%
  • Все ми е едно - да вземат каквто инфо искат.

    Votes: 2 7.1%
  • Харесва ми, че ми източват личните данни.

    Votes: 3 10.7%
  • Никой нищо не източва.

    Votes: 2 7.1%

  • Общо гласове
    28
Алф, виждам, че нещата ги взимаш прекалено присърце, защото си имал проблеми с тях, но:

1. Пич това е СОЦИАЛНА МРЕЖА, не е сайт за е*ан като гепиме, където можеш да се подвизаваш с някакъв прякор. Обърни внимание на думата социален и нейната дефиниция. Защо ти искат точната дата на раждане има линк още на страницата за регистрация и изобщо не е с по-малки букви.
Код:
#birthday_warning {
    font-size: 11px;
}
Ако този размер не ти е достатъчен, не знам с какъв трябва да бъде? 32?

Защо се иска сканирано ID няма какво да го коментирам. Нарича се anti scam защита. Голяма част от търговците искат сканирана ID карта за да се подсигурят, че срещу тях стои реален човек, а не поредния нигерийски измамник.

Защо точно на теб са ти искали ID - ами хората си имат автоматични защитни филтри. Явно си сгафил нещо или си им подал неправилна информация. Аз имам фейсбук акаунт от 3 години и си го ползвам редовно. Имам няколко фейсбук апликации и страници под този профил. Що на мен не са ми искали до сега доказателство, че съм истински? Въпроса е реторичен.

2. Не разбирам кое и какво са скрили. Както по-горе писах линковете на началната страница са 11 px, както тези за обяснението защо трябва да въведеш рождена дата, така и чези с общите условия. Те ли са виновни, че те мързи да ги прочетеш?

3. За тагнатите снимки са виновни приятелите ти, не фейсбук.

4. За скайп историите и т.н. - при инсталиране на андроид приложението ме пита дали съм съгласен да дам достъп до определена информация - виж тук под таб-а permissions.

За сравнението ти по-горе. Това е адски кухо. Никой не ти влиза насила в хола. Нещата седят така - ти доброволно каниш фейсбук и компания в хола си при самата ти регистрация.

Като не ти изнася - не си прави профил. Толкова е просто. Вуйна ми има фейсбу, вуйчо ми няма и изрично е забранил да се качват каквито и да е било снимки с него. До сега така и не съм видял нито една негова снимка във фейсбук. Та .... ?
 
От: Отношението ви към източването на личните ви данни от големите

Във Фейсбук няма проблем да се подвизаваш с прякор. Разкриването на истинското име не е задължително. Освен това преди няколко дни въведоха опция за верифициране на потребители чрез изпращане на фото ID, но и след това пак можеш да ползваш фалшиво име.
 
Re: От: Отношението ви към източването на личните ви данни от големите

Във Фейсбук няма проблем да се подвизаваш с прякор. Разкриването на истинското име не е задължително. Освен това преди няколко дни въведоха опция за верифициране на потребители чрез изпращане на фото ID, но и след това пак можеш да ползваш фалшиво име.

Естествено, че можеш да се подвизаваш с прякор, ама нали целта на мрежата е да те намерят стари твои познати/приятели? Едва ли някой ще успее да открие профила ти ако ползваш за име "Бен Гун" да речем.

И още нещо свързано с датата на раждане - Фейсбук не функционира заради потребителите. Функционира заради виждащите рекламата потребители.

Всички роптаят против събирането на такава информация, ама съм повече от 140% сигурен, че всички рекламирали във фейсбук са се възползвали от функцията за ограничаване на показването на рекламата в определена държава и определена възрастова група.

Хем тъй - хем инак, а?
 
От: Re: От: Отношението ви към източването на личните ви данни от големите

Всички роптаят против събирането на такава информация, ама съм повече от 140% сигурен, че всички рекламирали във фейсбук са се възползвали от функцията за ограничаване на показването на рекламата в определена държава и определена възрастова група.

Хем тъй - хем инак, а?

Не си ми разбрал или прочел идеята явно, и това е една от съществените точки - ще им дам държава и възрастова група, това е ок, от там нататък да искат задължително истински данни е вече прекалено. Виж линка на happyslacker няколко поста назад - хората протестират, не им е все тая кой откъде им има данните, нищо, че е законно всичко и това е и моето отношение по въпроса.
 
И ти явно не си прочел мнението ми за ID по-горе.

Хората нека си протестират. Всеки има мнение по даден въпрос.
 
От: Отношението ви към източването на личните ви данни от големите

Прочетох ти всичко, това с пикселите ми хареса, разсмя ме даже, но наистина е по добре да спрем дотук с тая твоя правдива констатация, че всеки има мнение и има право на избор как да ги мисли, чувства и прави нещата.

Аз ще кажа мен кое ми харесва най-много в пълната анонимност в мрежата - примерно влизам в покера, играем си покер, има всякакви хора, интересни хора и започваме да си лафим и разбираш ли - говорим си ум с ум, душа с душа някак си е трудно да се обясни, но това народност, социално положение али бали, нищо няма значение, никакъв шум не пречи на чистата комуникация... трудно е малко за обяснение мда...

Приятна вечер от мен!
 
Ми за такива като теб има http://omegle.com/
Кой те кара да ползваш фейсбук? :)
 
От: Отношението ви към източването на личните ви данни от големите

Безплатен обяд няма...
 
От: Отношението ви към източването на личните ви данни от големите

Колкото по-малко знаят за теб толкова по-добре. Не знам как някой хора разкриват всичко за себе си....
 

Горе