Паметника на Съветската Армия!

Vbb

Well-Known Member
ПО ПОВОД КАЗУСА С ДЕМОНТИРАНЕТО НА ПАМЕТНИКА НА СЪВЕТСКАТА АРМИЯ, СОС следва да знаят следното:
Паметникът не е общинска, а държавна собственост и в този смисъл СОС НЯМА ПРАВО ДА СЕ РАЗПОРЕЖДА С НЕГО.
ЕТО ЗАЩО ЕВЕНТУАЛНО ТАКОВА РЕШЕНИЕ ЩЕ БЪДЕ ОТМЕНЕНО ОТ СЪДА.
"Независимо сдружение Екогласност" се ангажира да оспори подобно Решение.
"Паметникът на Съветската армия е защитен с редица световни, европейски и международни актове и представлява историческо, военно и архитектурно наследство. Той е израз на преклонение и признателност на българския народ пред подвига на войника, дошъл от руската земя и оставил костите си за освобождението на България и Европа от фашизма."Не съществува никаква възможност за демонтаж!!!!!
Да се имат предвид:
Резолюциите на ООН от 2008 и 2009 година за защита на паметниците по повод Втората световна война.Европейска културна конвенция от 19.12.1954г., приета в Париж.Европейска харта за архитектурното наследство, приета от Комитета на министрите на Съвета на Европа от 26.09.1975г.Препоръка № 880/1979г. на парламентарната асамблея на Съвета на Европа за съхранение на европейското културно наследство.Конвенция за запазване на архитектурното наследство на Европа от 03.10.1985г., приета в Гренада.Договор за приятелски отношения и сътрудничество между Република България и Руската Федерация от 04.08.1992г., подписан от президентите на двете държави Ж. Желев и Б. Елцин.Съвместна декларация на президентите на Република България и Руската Федерация Г. Първанов и В. Путин за по-нататъшното задълбочаване на дружеските отношения и партньорство между Република България и Руската Федерация от 02.03.2002г.Закон за българското авторско право и смесените права.Акт за държавна собственост на недвижим имот № 3418/18.09.1947г. – Паметник на Съветската армия, намиращ се в парка на бул. Руски, бул. Толбухин, бул. Евлоги Георгиев и ул. Гурко /сега бул. Цар Освободител, бул. Левски, бул. България и ул. Гурко/, както и последващи актове № 958/02.07.1953г., № 2634/26.01.1954г., № 2636/26.01.1954г и акт № 42/18.03.1997г. на министъра на финансите.Меморандум за управление и ползване на парка и Паметника на Съветската армия от 03.02.2006г., подписан от управителя на областна администрация – област София – град Т. Модев и кмета на София Б. Борисов.

п.пс. Смятам , че ако действително някой се опита да демонтира паметника , то в момента на опита половин София ще се мобилизира и ще препречи на действията ! Никаква полиция няма да ги спаси от гнева на народа и шепа продажници !

1678247231553.png
 
Последно редактирано:
@Sky няма кво да се мръщиш Страрозагорци толкова си можете , кога смениш аватара тогава и паметника може да се помести
 
Не подценявай продажниците. Докато лапат от грантовете ще пищят денонощно по всички медии. Асен Генов, Манол Глишев, Иво Инджев, Женята Дайнов и останалата нерелеазирана сган нямат друг избор. Без тези доходи не могат да оцелеят.
 
За утре 10:00ч. се организира жива верига и протест пред паметника. Любопитно ми е колко хора ще отидат в делничен ден?

Незнайно защо, ама все си мисля, че тая жалка инициатива няма да успее - надявам се поне. До това срамно гласуване на СОС се стигна защото идват местни избори, а фашибозука (терминът е патент на Велислава Дърева) си мисли, че така ще натрупа активи сред избрателите.
То верно, че в София се е концентрирал най-тъпия био-отпадък, но все си мисля, че има и нормални.
 
Не трябва да се пипат ничии паметници и символи докато трае конфликта. Не си виждаме жалката страна, нямаща способности да се отбранява и за 5 минути, а само дразним и се репчим като пишман македонци.
Трябва да си траем и междувременно ако може да извлечем някакви ползи - да го направим. Това го правят гърци, турци и румънци, само ние не можем.
 
Не им ли беше идеята да го настанят в никакъв музей на съветската култура , история или нещо подобно. Според мен махането му няма да има общо с обстановката, колкото с това някой да вземе доста добро парче имот, точно в пъпа на София. Естествено, че бъде облечено провокативно цялото събитие. Но задкулисната игра ще е друга, за пари. Такива действие ще предизвика както одобрение, така и голям отпор. Ако трябва да съм честен, там може да има нещо много по-красива за окото постройка, но това си ми е лично мнение. Нещо, за което да идват да се снимат чужденците - както Париж си има Айфеловата кула, Ню Йорк - статуята на свободата, Рио де Жанейро - статуята на Исус.
 
Не им ли беше идеята да го настанят в никакъв музей на съветската култура , история или нещо подобно. Според мен махането му няма да има общо с обстановката, колкото с това някой да вземе доста добро парче имот, точно в пъпа на София. Естествено, че бъде облечено провокативно цялото събитие. Но задкулисната игра ще е друга, за пари. Такива действие ще предизвика както одобрение, така и голям отпор. Ако трябва да съм честен, там може да има нещо много по-красива за окото постройка, но това си ми е лично мнение. Нещо, за което да идват да се снимат чужденците - както Париж си има Айфеловата кула, Ню Йорк - статуята на свободата, Рио де Жанейро - статуята на Исус.
Казаха да има място за сядане
 
Смешно ви е ама туй каза човека пред Цветанка Ризова
 
Не им ли беше идеята да го настанят в никакъв музей на съветската култура , история или нещо подобно. Според мен махането му няма да има общо с обстановката, колкото с това някой да вземе доста добро парче имот, точно в пъпа на София. Естествено, че бъде облечено провокативно цялото събитие. Но задкулисната игра ще е друга, за пари. Такива действие ще предизвика както одобрение, така и голям отпор. Ако трябва да съм честен, там може да има нещо много по-красива за окото постройка, но това си ми е лично мнение. Нещо, за което да идват да се снимат чужденците - както Париж си има Айфеловата кула, Ню Йорк - статуята на свободата, Рио де Жанейро - статуята на Исус.
Това е идеята, да. Не е нужно да се събаря изцяло и да се строи нещо ново, просто се заменят статуите и плочата. Тогава вече ще е паметник и то български.

пп. По твоя пример за Пловдив имам много добра идея, маха се Альоша и се слага Стоичков.
 
Фашибозук, безроден и гнусен...

Никой цивилизован народ не си маха паметници съобразно политическата конюктура. Хубави-лоши - те са част от историята. А в случая става въпрос за символ на победата над фашизма, тъпи парчоци, прости.

Ще сядате на рязания турски, щото сте неблагодарни свине. Безропотно приемате всяка гавра с националната ви идентичност. Отвращавате ме!
 
Това е идеята, да. Не е нужно да се събаря изцяло и да се строи нещо ново, просто се заменят статуите и плочата. Тогава вече ще е паметник и то български.

пп. По твоя пример за Пловдив имам много добра идея, маха се Альоша и се слага Стоичков.
Той и сега е български. Но хора не разбиращаи значимостта на случлиото се през ВСВ няма как до го раберете. Преди няколко дни някъде прочетох как едва ли не насила бългаски войски били азкарани да се бият срещу Вермахта от СССР. Интересно как моя дядо доброволно е отишъл да се бие и е проливал кръват си тази на руснаците.

Паметника е за това, да се напомня за тяхната саможертва и героизъм. Много извън политическите лайна които се вихрят около него.
 
Никой цивилизован народ не си маха паметници съобразно политическата конюктура.
Това нали се разбрахме, че не е паметник. Паметниците отразяват реални събития. И няма да се руши, а ще се премести в музея на соц-а, пак може да ходиш да си го гледаш.

Никой цивилизован народ
Буквално половин Европа са фашисти и нецивилизовани, фашибозуци... и "разбиращаи значимостта на случлиото се"





 
Буквално половин Европа са фашисти и нецивилизовани, фашибозуци...
Че не са ли? Всичко иде от усато, я виж там колко паметници махнаха.
 
Той и сега е български. Но хора не разбиращаи значимостта на случлиото се през ВСВ няма как до го раберете. Преди няколко дни някъде прочетох как едва ли не насила бългаски войски били азкарани да се бият срещу Вермахта от СССР. Интересно как моя дядо доброволно е отишъл да се бие и е проливал кръват си тази на руснаците.

Паметника е за това, да се напомня за тяхната саможертва и героизъм. Много извън политическите лайна които се вихрят около него.
Нищо не разбрах...
 
Това нали се разбрахме, че не е паметник. Паметниците отразяват реални събития. И няма да се руши, а ще се премести в музея на соц-а, пак може да ходиш да си го гледаш.


Буквално половин Европа са фашисти и нецивилизовани, фашибозуци... и "разбиращаи значимостта на случлиото се"






Многократно ни заяви категорично, че си тъп фашизоид. Разбрахме те, сега можеш да ходиш да си сипеш една ракийка и плеснеш жената по задника.

Хелзинки, Прага... да ти имам европейските примери. Същите роби като тукашните диверсанти.

И последно: това НЕ Е КОМУНИСТИЧЕСКИ ПАМЕТНИК, а символ на победата над фашизма. Махнаха Ленин, махнаха мавзолея - ок. Паметника на съветския воин НЕ СЕ ПИПА!
 
Викаш да сядат някъде? :D

Като малък ходех там да карам скейт, не съм сядал.
като малък ходех там на зоологическа градина
 
Да вдигнем до него един на САЩ и Англия тогава?
Може да преместят този на загиналите при бомбардировките на София американски летци до него да си правят компания. Стига перспективата да е ок :D
 

Горе