Петък е!Време за темата!!!

От: От: От: От: От: Петък е!Време за темата!!!

Няма да се питам, наоправо ще ти отговоря:

Ами ще приемеш. Ако действително се идентифицираш с помашката социална група, може да прочетеш историята на помаците и ще разбереш, че те винаги са приемали.
Приемали са през 15 век, защото султана е освобождавал от данъци тези, които си сменят вярата и се самоопределят като помаци, приемали са през 1974 г. и съвсем доброволно и масово без никакви протести.

Смешно и жалко ,че сме с промити мозъци. ПОМАЦИТЕ без никакви протести приели смяната на имената-много се лъжеш.Имало е бунтове и убийства.Прочети за смолянско и гоцеделчевско дето се опънали на държавата и годината е 72!След демокрацията доста си върнаха имената.Едните се християнизираме другите мюсюманизираме

Като те чета ми става смешно ,че помаците са приели вярата за да не плащат данъци .СМЯХ В ЗАЛАТА!!!Според мен са го направили за да се запазят ,като етнос а и по това време
всички са плащали плоския данък 10% :)но ,ако си мюсюманин 8% значи 2 офце по малко.
Замислям се ,ако беше цар дали по малко щеше да ни взима и откакво щеше да се издържа тази държава и политиците от онова време:)
 
От: Петък е!Време за темата!!!

@leonssss, братле, изписали сте стабилни писания пак и нямам време да ги прочета всичките, но ако искаш бъди турчин, ако искаш египтянин, германец, марсианец.. няма знаение за мене, толерантен съм към всички стига да не ми се мешат на работите. Идваш в България - спазваш Българските закони, плащаш данъци като мен, правиш си бизнеса и чиста работа. Нито някой ще ти се кара, нито някой ще ти се сърди, ама еййййй като започнете с тая протурска пропаганда.

Турците тва, турците онова - ми ходи си в Анадола бе, 783 хил. квадратни километра е, има място за всички ви. Хем се сърдите, хем като не ви оттърва тука искате да се махнете, а за капак на всичко - искате тука да си присвоявате разни работи.

Ай сиктир! - на по-разбираемо да ти го кажа :)

Дай Римската империя като е стигала до горе до Шотландия, италианците да си поискат половината Лондон, щот видиш ли преди 1000 години там били живяли италианци.... Или други такива откачени истории.

Жалко, че политиците ни са мишкари и продажници, но вярвам, че в идните години ще се намери някой и ще подкара с голямата метла всичко наред. Амин!
 
От: Петък е!Време за темата!!!

@leonssss, братле, и сте стабилни писания пак и нямам време да ги прочета всичките, но ако искаш бъди турчин, ако искаш египтянин, германец, марсианец.. няма знаение за мене, толерантен съм към всички стига да не ми се мешат на работите. Идваш в България - спазваш Българските закони, плащаш данъци като мен, правиш си бизнеса и чиста работа. Нито някой ще ти се кара, нито някой ще ти се сърди, ама еййййй като започнете с тая протурска пропаганда.

Турците тва, турците онова - ми ходи си в Анадола бе, 783 хил. квадратни километра е, има място за всички ви. Хем се сърдите, хем като не ви оттърва тука искате да се махнете, а за капак на всичко - искате тука да си присвоявате разни работи.

Ай сиктир! - на по-разбираемо да ти го кажа :)

Дай Римската империя като е стигала до горе до Шотландия, италианците да си поискат половината Лондон, щот видиш ли преди 1000 години там били живяли италианци.... Или други такива откачени истории.

Жалко, че политиците ни са мишкари и продажници, но вярвам, че в идните години ще се намери някой и ще подкара с голямата метла всичко наред. Амин!

Ти изобщо разграничаваш ли за какво става дума?
Ти били правил бизнес с турчин, грък, египтянин, македонец ,който по някакъв начин има претенции към дадена земя или част от нашата история или към светите братя Кирил и Методи, които и гърци и македонци ги сакат?
 
От: От: Петък е!Време за темата!!!

Ти бил ли си някога на море в Турция?

Бил съм на море в Турция, бил съм и в Гърция и какво от това

Ти тръгна с директна протурска пропаганда, а това хич не ми харесва
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Смешно и жалко ,че сме с промити мозъци. ПОМАЦИТЕ без никакви протести приели смяната на имената-много се лъжеш.Имало е бунтове и убийства.Прочети за смолянско и гоцеделчевско дето се опънали на държавата и годината е 72!След демокрацията доста си върнаха имената.Едните се християнизираме другите мюсюманизираме

Като те чета ми става смешно ,че помаците са приели вярата за да не плащат данъци .СМЯХ В ЗАЛАТА!!!Според мен са го направили за да се запазят ,като етнос а и по това време
всички са плащали плоския данък 10% :)но ,ако си мюсюманин 8% значи 2 офце по малко.
Замислям се ,ако беше цар дали по малко щеше да ни взима и откакво щеше да се издържа тази държава и политиците от онова време:)
Ако беше малко запознат с данъчната система в турската империя през 15 век щеше да знаеш, че християните са плащали два десятъка - един за империята и един за патриаршията и тези, които приемат вярата са били освобождавани от единия данък за винаги, а от другия за определен период от време

И запомни - помаците не са етнос, те са социална група, съставена от различни народности
 
От: От: От: Петък е!Време за темата!!!

Бил съм на море в Турция, бил съм и в Гърция и какво от това

Ти тръгна с директна протурска пропаганда, а това хич не ми харесва

и там хареса ли ти?
ако ти е харесало
какво трябва да направиме
да работиме упорито ,като турците,които за 25 години от страна от 3тия свят станаха 5 икономика в света или да крадем, като гърците.
Май трябва да запретнем ръкави да ометем политиците и да работиме !
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Ако беше малко запознат с данъчната система в турската империя през 15 век щеше да знаеш, че християните са плащали два десятъка - един за империята и един за патриаршията и тези, които приемат вярата са били освобождавани от единия данък за винаги, а от другия за определен период от време

И запомни - помаците не са етнос, те са социална група, съставена от различни народности

Грешиш племето Смолени го е имало още като е дошъл АСПАРУХ на балканите, това че приемат религия език с единствената цел да се запазят като етнос!

според теб ,ако големи маси се освобождават от данъци то тогава империята откакво ще се издържа? Няма значение какъв плащаш наравно!
Така ни промиваха мозъците ,че турците не са плащали!
 
От: От: От: От: Петък е!Време за темата!!!

и там хареса ли ти?
ако ти е харесало
какво трябва да направиме
да работиме упорито ,като турците,които за 25 години от страна от 3тия свят станаха 5 икономика в света или да крадем, като гърците.
Май трябва да запретнем ръкави да ометем политиците и да работиме !

Най си е хубаво у дома в България
А за тебе къде е домът, знаеш ли или ще питаш ходжата и тогава ще ми кажеш
 
От: От: От: От: От: Петък е!Време за темата!!!

Най си е хубаво у дома в България
А за тебе къде е домът, знаеш ли или ще питаш ходжата и тогава ще ми кажеш

дома ми е там дето имам хлеб ракия пари барове
тук нема ще ги търсим у ДАНИЯ

ако случайно Марс обяви война на България и запас няма да ида!
повечето народ са такива, но не искат да си го казват гласно!
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Грешиш племето Смолени го е имало още като е дошъл АСПАРУХ на балканите, това че приемат религия език с единствената цел да се запазят като етнос!

според теб ,ако големи маси се освобождават от данъци то тогава империята откакво ще се издържа? Няма значение какъв плащаш наравно!
Така ни промиваха мозъците ,че турците не са плащали!

Не са били толкова големи масите, които са сменили вяра и идентичност за материални блага.
 
От: От: От: От: От: От: Петък е!Време за темата!!!

дома ми е там дето имам хлеб ракия пари барове
тук нема ще ги търсим у ДАНИЯ

ако случайно Марс обяви война на България и запас няма да ида!
повечето народ са такива, но не искат да си го казват гласно!

В Дания има само бахур
свинско ядеш ли
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Не са били толкова големи масите, които са сменили вяра и идентичност за материални блага.
добре де замисли се ,ако са искали всички до виена да са мюсюмани щяха ли да го направят
нали никой според теб тогава нямаше да плаща данъци!
 
От: От: От: От: От: От: От: Петък е!Време за темата!!!

В Дания има само бахур
свинско ядеш ли

хехехехех ям че си и правя сам и каймата

а за Дания съм освободен от данък ,който е необлагаем до 34 000 евро и си чукаш филтъра
а тук за стотинките ,които пчеля от адсенса ми искат данъци от НАП!
 
От: Петък е!Време за темата!!!

И там няма да те признаят като помак
Трябва да се прайш на датчанин
И ако дойдат марсианците, кво прайм :shock:
ще ставаме марсианци и ще се помачваме пак
 
От: Петък е!Време за темата!!!

И там няма да те признаят като помак
Трябва да се прайш на датчанин
И ако дойдат марсианците, кво прайм :shock:
ще ставаме марсианци и ще се помачваме пак

кат съм Помак да не съм Ахмак и ям доматите с колците

марсианците да дойдат само ще си гледам келепиро !
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Май си чел много глупости, ми се струва
Помак идва от помачен, помъчен народ, тоест измъчен
Помаците са българи, а не отделен етнос
Май в последно време някой се опитва да създаде нова изкуствена нация на Балканите
И това много ми прилича на създаването на "македонската нация"
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Май си чел много глупости, ми се струва
Помак идва от помачен, помъчен народ, тоест измъчен
Помаците са българи, а не отделен етнос
Май в последно време някой се опитва да създаде нова изкуствена нация на Балканите
И това много ми прилича на създаването на "македонската нация"


Хубава, но грешна етимология правиш на думата ПОМАК
ти требе да прочетеш книги но не редактирани от соз времето
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Аха, новите македонци
Няма кво да ви чета глупостите, знам в общи линии какво се опитвате да докажете
Но сте по-смешни и от македонските "историци"
 
От: От: Петък е!Време за темата!!!

добре де замисли се ,ако са искали всички до виена да са мюсюмани щяха ли да го направят
нали никой според теб тогава нямаше да плаща данъци!

Да, ама те не са искали. Щото са били достатъчно умни, за да разберат, че няма смисъл всички да сложат чалми. И още тогава те са прозряли точно като теб, че не е ефективно никой да не плаща данъци, а само определени групи и територии са можелида ползват тези опции, защото са били необходими за ефективния контрол и управление на империята.
 
И на мене тая държава не ми е дала нищо въпреки, че както казваш съм - малък. Точно по тая причина бях избягал с идеята да не ми стъпи тука крака повече, но се осъзнах и се върнах. Нашето си е наше.
Не само не ти е дала. Но ти е взела, взима и ще продължава да те точи. Аз така го усещам и винаги имам едно на ум. В друга тема казах, че нито аз, нито държавата ще останем длъжни един към друг. Аз няма да ходя някъде, другите които не стават да си ходят....покварените души. ;)
 

Горе