Поредната лъжа от медиите с цел отвличане на вниманието

GTA-RACER

New Member
Поредната лъжа за нахапан човек от бездомни кучета - представена от медиите като топ-новина, целяща отвличане вниманието на простолюдието от реално случващите се събития!

Поредната лъжа, представена ни като "Новина". С един куршум, няколко зека.
Хем хейтърските медии доволни, че има какво да дъвчат.
Хем Столична община ще оправдае разходите си за новостроящия приют за кучета. И убеждава немислещото население, че проблемът е спешен и й трябват пари, за разрешаване на несъществуващия проблем.
Хем отново ще бъдат "нахранени" жалките, половин-клетъчни комплексирани твари, които нападат и схрускват всичко, което е по-слабо от тях, за да си докажат колко са "силни и велики". Ще редят празнословия в Интернет и повтарят чужди думи и фрази без въобще да ги разбират. Ще леят злоба, за да се насмучат хубаво с чужда енергия. И като станат от компютъра и се погледнат в огледалото, ще установят, че жалкият им животец отново си е същият.
А като цяло, вниманието на зомбирания простоват електорат ще бъде отклонено от реално случващите се неща около него.

Използва се същият сценарий от 29.03.2012 г., с леки козметични промени.

Думите известният български професор Ботьо Тачков са заменени с Х. П. , който е с деменция
"Случката" този път не се разиграва през деня по светло, този път е в малките часове на нощта
И до тук с разликите в двете новини, всичко останало си е същото.
Отново се използва думата - старец.
Отново жертвата е 88-годишна.
Отново най-големите поражения са на не коя да е, а точно на лявата пета.
Страховитата история до края е досущ същата като тази от 29.03.2012 г., сякаш излязла от холивудски филм, в който върколаци нападат хора.
Отново "наръфаха", отново "разкъсаха".
Отново една и съща статия се копи-пейства от всички Информационни медии.

В Информационния бюлетин на МВР - НЯМА записан такъв инцидент с възрастен човек, нито пък има такова лице обявено за издирване, както се твърди в медиите, че тъй като е с деменция, предният ден се е бил изгубил и дъщеря му е подала сигнал за това в Първо РПУ - справка ТУК

В "Пирогов" няма приет такъв човек
Нели Тодорова - репортер на Новините: "За мен интересното е, че трябваше да положим кански усилия, за да установим къде е този човек. Обясняваше ни се надълго и нашироко, че НЕ е в "Пирогов".
Милен Цветков: "Кой ви го обясняваше това?
Нели Тодорова - репортер на Новините: "От Пресцентъра на "Пирогов".
Милен Цветков: "Искаш да кажеш, че от Пресцентъра на "Пирогов" криеха, че този човек е при тях, така ли?
Нели Тодорова - репортер на Новините: "Или незнаеха."
Милен Цветков: "Кога това?"
Нели Тодорова - репортер на Новините: "Вчера. Обясняваха ни, че няма как да е при тях, защото такива пострадали се водят в "Първа Градска" болница. Доводът беше, че щом го няма в сводката, която получавате всеки ден, значи НЕ Е ПРИ НАС - справка ТУК

Не е ясно кой го е открил - веднъж се споменава, че е открит от случайни минувачи в 4 часа през нощта в парка, веднъж, че съседи са позвънили на 112. Пълна мистерия. Няма свидетели, няма очевидци, няма факти, няма доказателства, няма улики и най-важното НЯМА ТАКЪВ човек - НИКОЙ НЕ ГО Е ВИЖДАЛ - разказват се единствено истории за него. Но медиите са абсолютно сигурни, защото може би притежават екстрасенски заложби, че НЕСЪЩЕСТВУВАЩИЯТ човек е нахапан по същия сценарий както "случката" от 29.03.2012 г. и то не от кой да е, а от уличните кучета. За всичко са виновни те. Виновни са, че слънцето свети, виновни са, че днес нещо ви е криво, виновни са за сивия ви и скучен живот, който бива разнообразяван и запълван с подобен род холивудски истории.

"Станахме. Започнахме да гледаме през терасата какво става. Опитвахме се да видим откъде идва този лай и вой на кучета. В този момент чухме и глас на човек, който викаше за помощ. Веднага се обадихме на 112. Нищо не се вижда в парка, в тази част и ние не можехме да видим нищо. Нито дали има кучета, нито дали има човек, нито къде се намира той."- справка ТУК

Въздействието на медиите
Хората могат да бъдат подведени да вярват в нещо, което НЕ Е ИСТИНА, ако информацията им бъде представена по подходящ начин, в подходящото време и от уважаван и доказан източник - какваито са телевизията и радиото например.

На 30-ти октомври 1938 г. , хиляди хора бягат от криза, която съществува само в тяхното въображение. Радио-предаване, представящо драматизация по творбата на Х.Г. Уелс - "Война на Световете", хвърля в паника хиляди слушатели, подвеждайки ги да повярват, че на планетата ни започва марсианска инвазия. Макар че след това е имало опровержения, хората са смятали, че слушат автентични новинарски бюлетини.

Основният начин за контрол над хората е чрез контрола на ИНФОРМАЦИЯТА. Разпространяване на ДЕЗИНФОРМАЦИЯ с цел ОТВЛИЧАНЕ НА ВНИМАНИЕТО. Контролирайки ПОТОКА ОТ ИНФОРМАЦИЯ, можеш да контролираш мислите и поведението на хората. "Психология на масите" е сериозно изучавана, но обикновеното население никога няма да разбере как точно функционира съзнанието му.

17.06.2012 г. - Измислената история продължава по същия сценарий както с проф. Ботьо Тачков. Открийте поредните прилики.


Източник:

Моя извод е че айде да не кажа 90 поне 75 % от това което казват медиите са лъжи.
 
От: Поредната лъжа от медиите с цел отвличане на вниманието

Медии...
Заради електронните медии намразих уредът наречен Телевизор.Остана ми една преса която също е така черно бяла, но там поне избираш кое да прочетеш и да видиш.
Голяма сила си е телевизията, набиване на зверски измишльотини и конспирации.А и тази реклама , която е достъпна само за монополите и банките...
За мен са малко над 75 процентите - 85-90.
Добра работа USAF
 
От: Поредната лъжа от медиите с цел отвличане на вниманието

В Румъния цял преврат направиха благодарение на медиите
 
От: Поредната лъжа от медиите с цел отвличане на вниманието

Румънците са много по напред вече от "Нас" , няма място за сравнение. Кога ще станат промени и при нас ? Новини по Бтв например...то само черна хроника която повече от половината е и измислена... Земя на абсурдите, и всички всякак само гледат ...
 
От: Поредната лъжа от медиите с цел отвличане на вниманието

Румънците са много по напред вече от "Нас" , няма място за сравнение. Кога ще станат промени и при нас ? Новини по Бтв например...то само черна хроника която повече от половината е и измислена... Земя на абсурдите, и всички всякак само гледат ...


Ето и доказателството в цифри:

Страна Мин. Запл Ср. запл
България 138 385.47
Румъния 162 501.55

Беше време, когато им се подигравахме ...
 
От: Поредната лъжа от медиите с цел отвличане на вниманието

Медии...
Заради електронните медии намразих уредът наречен Телевизор.Остана ми една преса която също е така черно бяла, но там поне избираш кое да прочетеш и да видиш.
Голяма сила си е телевизията, набиване на зверски измишльотини и конспирации.А и тази реклама , която е достъпна само за монополите и банките...
За мен са малко над 75 процентите - 85-90.
Добра работа USAF

Аз новини по телевизора не гледам вече 3 години, и да ти кажа така по спокойно се живее. Осъзнах го от опит и практика. Всъщност осъзнах че живота не е чак толкова страшен и зловещ колкото го описват новините по телевизията. Живота е какъвто ние си го направим. Телевизията действително манипулира човешкото съзнание, защото там информацията съзнанието я приема пасивно! Пасивното приемане на инфорация е точно когато си отпуснат на дивана пред телевизора, стоиш и ти я набиват - хем зрително, хем слухово, приемаш я без да се напрягаш. А когато аз искам да прочета някакви новинарски събития от интернет, тогава е съвсем различно защото приемаш информацията селектирано т.е. ти си избираш кое да прочетеш и кое не, и тогава до като четеш ти вникваш в тази информация, което не е пасивно приемане и е по безопасно за психиката, от колкото при телевизията. Най опасното за човешката психика е пасивното приемане на отрицателната негативна информация, която телевизията използва.

Друг е въпроса че BTV ( наречено още Бунак ТВ, Босфор ТВ ) използват 25-кадър който е забранен с резолюция от ООН! Този 25-кадър действа точно за манипулиране на хората, като заобикаля съзнанието и директно попива в подсъзнанието, а подсъзнанието не може да прави разлика между добро и лошо, до като съзнанието може.

Предполагам че има и други хора които четат събитията от интернета вместо от телевизията и са осъзнали че така човек е по спокоен.
 
От: От: Поредната лъжа от медиите с цел отвличане на вниманието

Ето и доказателството в цифри:

Страна Мин. Запл Ср. запл
България 138 385.47
Румъния 162 501.55

Беше време, когато им се подигравахме ...

Средната заплата на румънците е 490 евро. :)

"Беше време, когато им се подигравахме..."

За медийните манипулации имаше една статия едно време дето я бях пускал:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3846131
 
От: От: От: Поредната лъжа от медиите с цел отвличане на вниманието

Нещо са се размести.ли цифрите ... Минимална заплата 162 евро, средна заплата 501 евро. Това пише горе, макар и да не си личи.

Средната заплата на румънците е 490 евро. :)

"Беше време, когато им се подигравахме..."

За медийните манипулации имаше една статия едно време дето я бях пускал:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3846131
 
От: От: От: Поредната лъжа от медиите с цел отвличане на вниманието

Нещо са се размести.ли цифрите ... Минимална заплата 162 евро, средна заплата 501 евро. Това пише горе, макар и да не си личи.

Ааа, сега като каза ги фанах цифрите за какво са 501. :oops:

Аз последно преди месец-два бях чул, че е 490 - забогатели са явно. Това по официални данни под масата сигурно повече вземат.:)
 
От: Поредната лъжа от медиите с цел отвличане на вниманието

Това за 25-тия кадър скоро го обсъждах с близък приятел, и никак не се учудвам че някой го споменава точно тук в тази тема.Винаги съм харесвал дядо си...всеки ден чете вестници и книги откакто го помня.Сам избира информацията си.И с него сме обсъждали лошото влияние на Българските новини.
В момента гледам рядко но регулярно Британската телевизия и видях разликите - наистина ги има.По цветно е някак , не е само черна хроника.
И да отбележа нещото което скоро анализирах като основна и много влияеща разлика - Също...
Некролозите...Вярвате или не май само у "дома" ги имаме...По света не съм видял цъкащи и вайкайки се хора взиращи се в "Черно бели" листи по спирки, будки и дървета...Това го приемам за 25-ти кадър в ежедневието.
А за парите сравнени от разни аналитици, групи с цветни имена и неясен предмет на дейност, заплащания и среден норматив - Никога не съм вярвал...защото дефакто един човек не съм чул да се пречисли към средностатистическият работник. Всеки или е над нормата или под нея.Така че стигаме до казуса с една единствена дума - Защо ? Дума която се поставя във почти всеки въпрос на която може да се отговори по милион и един начина.
 
От: Поредната лъжа от медиите с цел отвличане на вниманието

Това за 25-тия кадър скоро го обсъждах с близък приятел, и никак не се учудвам че някой го споменава точно тук в тази тема.Винаги съм харесвал дядо си...всеки ден чете вестници и книги откакто го помня.Сам избира информацията си.И с него сме обсъждали лошото влияние на Българските новини.
В момента гледам рядко но регулярно Британската телевизия и видях разликите - наистина ги има.По цветно е някак , не е само черна хроника.
И да отбележа нещото което скоро анализирах като основна и много влияеща разлика - Също...
Некролозите...Вярвате или не май само у "дома" ги имаме...По света не съм видял цъкащи и вайкайки се хора взиращи се в "Черно бели" листи по спирки, будки и дървета...Това го приемам за 25-ти кадър в ежедневието.
А за парите сравнени от разни аналитици, групи с цветни имена и неясен предмет на дейност, заплащания и среден норматив - Никога не съм вярвал...защото дефакто един човек не съм чул да се пречисли към средностатистическият работник. Всеки или е над нормата или под нея.Така че стигаме до казуса с една единствена дума - Защо ? Дума която се поставя във почти всеки въпрос на която може да се отговори по милион и един начина.

Точно така да - избираш си информация, и така съзнанието не я приема пасивно. Защото до като четеш ти я приемаш с вникване, а не отпуснат и да ти говорят и показват картини. А до като четеш имаш време да поспреш и да размишляваш над прочетеното, и по този начин съзнанието избира кое да приеме и кое да отхвърли. До като телевизора директно ти го набива - ти си отпуснат на дивана или фотьойла, дори не си правиш труда да вникваш, тя сама информацията попива в мозъка възприемайки я хем слухово и хем зрително. Телевизията се опитва да ти диктува живота, но се усетих и това не го допуснах. За това и не гледам новини от 3 години както казах по горе, и си пазя съзнанието чисто от мръсния им негативен информационен боклук. Връщаш се уморен от работа, и искаш да се отпуснеш, намираш се у дома си, но и там ти развалят настроението от текущия канал който в момента излъчва новини. За тази цел - TURN OFF и си пия ракията спокоен и от интернета си пускам каквото си поискам. :)

Аз също доста държави съм обиколил тука в Европа имам предвид, не знам как е в USA или Азия, но действително един некролог не съм видял. Това също действа на някои по лабилни хора депресиращо. Казаха ми че май в Русия имало и там некролози, всъщност не в цяла Русия, в някои части зависи къде си. Там където са републиките с монголоидната раса - казахи, таджикистанци, и др. нямало подобни глупости като некролози. Излиза че това е типично за славянския манталитет. Просто хората в развитите държави избягват негативните неща от ежедневието си. И много добре правят.
 
Последно редактирано:
От: Поредната лъжа от медиите с цел отвличане на вниманието

Моя извод е че айде да не кажа 90 поне 75 % от това което казват медиите са лъжи.


нищо ново под слънцето
 

Горе