Превърнете имейл кампания в реални продажби - GiantCampaign

nsevimov

Well-Known Member
Здравейте,

представям Ви, GiantCampaign, стартъп който Ви, дава възможност да изпращате имейл кампании до всички ваши абонати / клиенти.

Малка част от нашите функционалности:
  • Създаване на имейл темплейти чрез Drag & Drop.
  • Създаване на съдържание чрез нашата интеграция с Open AI.
  • Възможност за интеграция с повече от 2000 платформи.
  • TRUE, FALSE автоматизация на имейли.
  • Създаване на Pop Up форми за абониране чрез Drag & Drop.
  • Възможност за създаване на неограничен брой сегменти.
  • Пълна статистика на всяка кампания (отваряне, кликове, времетраене)

и още много функционалности които ще бъдат ползотворни на всеки уеб мастър който управлява онлайн бизнес.

Смятам че си струва да го погледнете и ако желаете да пробвате ще получите 30% отстъпка ако сте активен потребител в Predpriemach.com

Благодаря Ви.
https://giantcampaign.com/
 
Малко са 30%, ама колкото толкова :D
Ще ти пратя един особен случай който ме тормози отдавна за мейли.
Само ме ориентирай кой план трябва да избере ако праща на по 200-250 имейла на ден?
 
Малко са 30%, ама колкото толкова :D
Ще ти пратя един особен случай който ме тормози отдавна за мейли.
Само ме ориентирай кой план трябва да избере ако праща на по 200-250 имейла на ден?
Най-ниският план START 500, e достатъчен да праща 30 дни по 400 имейла, в неговият случай може да праща два пъти дневно.
Но това е изключително агресивна кампания която не препоръчвам.
 
Аз кат един типичен българин да питам.. Що да почна с платена услуга, като има доста платформи дето предлагат до няколко хиляди абоната с няколко хиляди имейла с интеграция и тн без една стинка?
 
Аз кат един типичен българин да питам.. Що да почна с платена услуга, като има доста платформи дето предлагат до няколко хиляди абоната с няколко хиляди имейла с интеграция и тн без една стинка?
Добър въпрос.
Безплатните планове винаги са с орязана функционалност и нисък delivery & sending rate.

Пример -> нито една не предлага в безплатният план автоматизации които са от типа TRUE / FALSE а те са от изключителна важност ако искаш да поддържаш добра имейл маркетинг стратегия.

Таргета на GiantCampaign е компании които търсят висок delivery & sending rate на приемлива цена.

Ето кратка съпоставка между GiantCampaign и Mailchimp

giantcampaign-cheaper-from-mailchimp.png
 
Аз кат един типичен българин да питам.. Що да почна с платена услуга, като има доста платформи дето предлагат до няколко хиляди абоната с няколко хиляди имейла с интеграция и тн без една стинка?
щото фрии платформите обикновенно мейлите отиват в папка СПАМ .
 
скоро един мой познат ще започне да предлага трафик... уникални посещения в сайтове като може да стига и до 1 млн дневни посещения. Измислил го е и го тества преди няколко дни . Щом успя да се пребори с гугъл аналитикс и Алекса...
 
скоро един мой познат ще започне да предлага трафик... уникални посещения в сайтове като може да стига и до 1 млн дневни посещения. Измислил го е и го тества преди няколко дни . Щом успя да се пребори с гугъл аналитикс и Алекса...
Това е сериозен трафик. Уау.
 
Това е сериозен трафик. Уау.
да и дори вече има сериозни клиенти като новинарски платформи които искат голям трафик за да могат да се продадат след това лесно на високи цени. Само да спомена , че news.bg преди 5 години се продаде за 5 млн евро на едни белгийци. Дир.бг също го купиха за.... https://www.capital.bg/biznes/kompa...akcioner_predloji_62_mln_lv_za_da_kupi_dirbg/
 
щото фрии платформите обикновенно мейлите отиват в папка СПАМ .

Amazon SES + правилни DNS настройки и подписване, произволен безплатен newsletter мениджър и няма да ходят в спам.

Например може да се направиш на meme разработчик -> mailpoet + wp вършат чудеса + SES за SMTP. Mailpoet има даже API.

Почти безплатно е до 50к мейла на ден, а после е някакви центове. За по-сериозен лист бих добавил и dedicated ip-та. https://docs.aws.amazon.com/ses/latest/dg/dedicated-ip.html
 
Amazon SES + правилни DNS настройки и подписване, произволен безплатен newsletter мениджър и няма да ходят в спам.

Например може да се направиш на meme разработчик -> mailpoet + wp вършат чудеса + SES за SMTP. Mailpoet има даже API.

Почти безплатно е до 50к мейла на ден, а после е някакви центове. За по-сериозен лист бих добавил и dedicated ip-та. https://docs.aws.amazon.com/ses/latest/dg/dedicated-ip.html
и като сметнеш труда и парите за ИП , мейл сървър и всичко ще ти дойде доста по скъпо.
 
и като сметнеш труда и парите за ИП , мейл сървър и всичко ще ти дойде доста по скъпо.

Не разбирам защо ти е мейл сървър за newsletter? Сигурно имаш предвид кутия за да четеш отговорите? Има хиляди варианти. :)

ИП-тата са жълти стотинки ако ще изпращаш толкова писма при положение, че получаваш пълен контрол и са само за теб. Т.е. няма риск да ги блеклистнат. Зависи от нуждите ти.

Относно мейлбокс за повечето хора Amazon SES + https://blog.cloudflare.com/introducing-email-routing/ към Gmail е напълно достатъчно и е безплатно. ;)

Edit: сори, за атачмънтите се брои трафик, но е символично. Можеш да вземеш кредити за първа регистрация и първата година да ти е $0.
За втората едни допълнителни $1к от AWS Activate. Така 2-3-5г. ти е безплатно докато се завъртят нещата и видиш ще го бъде ли. Аз съм взимал с два проекта $10к и един $100к.
 
Последно редактирано:
скоро един мой познат ще започне да предлага трафик... уникални посещения в сайтове като може да стига и до 1 млн дневни посещения.
Дай де , кой е тоя сайт на приятеля ? Може да му станем клиенти...
 
Дай де , кой е тоя сайт на приятеля ? Може да му станем клиенти...
ще го питам дали мога да му дам платформата тук , иначе услугата е уникална... генерираш си на собствен сайт по 200 000 дневни уникални посещения и след 3 месеца обявяваш сайта си за продажба. С такъв трафик ще му вземеш доста големи пари. КПД с 20 000 дневни посещения му взеха 60 000 лв.
 
ще го питам дали мога да му дам платформата тук , иначе услугата е уникална... генерираш си на собствен сайт по 200 000 дневни уникални посещения и след 3 месеца обявяваш сайта си за продажба. С такъв трафик ще му вземеш доста големи пари. КПД с 20 000 дневни посещения му взеха 60 000 лв.
Че ако докарва такъв трафик е изгодно що да го продавам хахах. Като не тука дай го налично ;)
 
ще го питам дали мога да му дам платформата тук , иначе услугата е уникална... генерираш си на собствен сайт по 200 000 дневни уникални посещения и след 3 месеца обявяваш сайта си за продажба. С такъв трафик ще му вземеш доста големи пари. КПД с 20 000 дневни посещения му взеха 60 000 лв.
Това не е ли вид измама? Според мен се гледат последните 6-8 месеца назад, някои и 12 месеца си гледат. А и като стане дума за такъв трафик, всеки иска да види аналитикс или друга метрика, от която ще изскочи въпроса защо и от къде?

Но по темата....искам да се запиша, защото това с мейл маркетинга при наистина тагетирани и добре подбрани мейл листи е супер добър начин за продаване. :) А услугата изглежда доста добра, и идва от потребител, който е години наред с нас и имам преки наблюдения, че проектите му винаги са добри и много конкурентни. ;)
 
Не разбирам защо ти е мейл сървър за newsletter? Сигурно имаш предвид кутия за да четеш отговорите? Има хиляди варианти. :)

ИП-тата са жълти стотинки ако ще изпращаш толкова писма при положение, че получаваш пълен контрол и са само за теб. Т.е. няма риск да ги блеклистнат. Зависи от нуждите ти.

Относно мейлбокс за повечето хора Amazon SES + https://blog.cloudflare.com/introducing-email-routing/ към Gmail е напълно достатъчно и е безплатно. ;)

Edit: сори, за атачмънтите се брои трафик, но е символично. Можеш да вземеш кредити за първа регистрация и първата година да ти е $0.
За втората едни допълнителни $1к от AWS Activate. Така 2-3-5г. ти е безплатно докато се завъртят нещата и видиш ще го бъде ли. Аз съм взимал с два проекта $10к и един $100к.
Създай тема в форума HOW-TO със сигурност ще е полезна на голяма част от хората тук.
 
Това не е ли вид измама? Според мен се гледат последните 6-8 месеца назад, някои и 12 месеца си гледат. А и като стане дума за такъв трафик, всеки иска да види аналитикс или друга метрика, от която ще изскочи въпроса защо и от къде?

Но по темата....искам да се запиша, защото това с мейл маркетинга при наистина тагетирани и добре подбрани мейл листи е супер добър начин за продаване. :) А услугата изглежда доста добра, и идва от потребител, който е години наред с нас и имам преки наблюдения, че проектите му винаги са добри и много конкурентни. ;)
Банко ако си настроиш правилно автоматичните кампании ще имаш поне 30% повече продажби и това съм го виждал многократно в различни по среда бизнеси.

Но имейл маркетинга трябва да се разграничи от спама защото това са две различни неща.

Доста форумни потребители са регистрирани в Count.bg но никой от тях не е получавал имейл извън темата независимо че имам какво рекламирам.
 
Банко ако си настроиш правилно автоматичните кампании ще имаш поне 30% повече продажби и това съм го виждал многократно в различни по среда бизнеси.

Но имейл маркетинга трябва да се разграничи от спама защото това са две различни неща.

Доста форумни потребители са регистрирани в Count.bg но никой от тях не е получавал имейл извън темата независимо че имам какво рекламирам.
Много съм съгласен. Говорим за собствени листи и такива, които се ползват изцяло от бизнеса за лични цели и потребителите са се съгласили за релеватни съобщения от този бизнес. Всичко други дори би наредило. Има и много информационни сайтове, които биха могли да те включат като реклама в техния бюлетин, това пак е някакъв вид реклама, ако присъстваш в подходящи секции там, към таргетирани потребители.

Но такова нещо някой да хване един лист с 50К+ мейла, свалени от някой сайта, или предоставени доброволно срещу заплащане от този сайт, си е спам отвсякъде и търговията на мейл листи и тук е забранена практика. Може да предлагаш мейл реклама, която си си направил умно и правилно, но да продаваш на хората мейлите, от незнайно къде събрани, си е гадна работа. И някой излизат с това, че те са си ги събирали и ги продават. Да, но като са тиквали бокса, потребителите са се съгласявали да получават бюлетини и ъпдейти от въпросния сайта или продукти в нишата, или ъпдейти в нишата или там каквото включва съгласието за записване за бюлетин, а не някой да ти праща каквото има за продаване.

Много лесно се прави разликата. Тези, които не могат да я правят сливат двете понятия - спам и мейл маркетинг. Останалите знаят много добре разликата, както и как да се възползват от този канал. И аз съм на принципа, че данните на клиентите са повече от чувствителна информация, и мейлите е част от това.
 
Създай тема в форума HOW-TO със сигурност ще е полезна на голяма част от хората тук.


Хм, няма някои нюанси. Може и да го направя, но няма да е във форума и ще е на английски език.

ще го питам дали мога да му дам платформата тук , иначе услугата е уникална... генерираш си на собствен сайт по 200 000 дневни уникални посещения и след 3 месеца обявяваш сайта си за продажба. С такъв трафик ще му вземеш доста големи пари. КПД с 20 000 дневни посещения му взеха 60 000 лв.

Това минава само ако го продаваш на някой, който не разбира. Защо? Защото този трафик няма конверсия и няма как да се скалира. Колко балъми, на които да продадеш ще намериш? 0.1% от населението има ли? ;)

Правил съм MVP с няколко хиляди Wordpress сайта, абониране за RSS и спинър с AI върти съдържанието за да е уникално. Използваше се за да фейкваме трафик за realtime add bidding платформа. Пълна загуба на време...

Профилите и страниците в социалните мрежи, които се продават имат същия проблем. Обърни внимание как на някои известни личности reach-a и engagement е минимален, а имат милиони последователи, уж. Аз имам повече reach без да правя нищо.
Screenshot 2023-06-05 at 12.03.23.png


Мейлистите, които се продават и те са така.

Има полза единствено от полезно съдържание и органични потребители. Всичко останало е :hankey:.
 

Горе