Препоръчайте хостинг за такъв тип сайт

an1val

Member
Здравейте. Решил съм да правя сайт подобен на dox за съхранение на файлове. За сега имам 2 проблема. Единият е къде мога да съхранявам толкова големи файлове и видях, че хостингите през последните години са се развили доста.

1. Първият ми въпрос е свързан с това коя хостинг компания да избера (за предпочитане чужда).

2. Ще имам ли някакъв проблем с каквито и да е авторски права. Линковете ще са директни и няма да се индексират в google. Ще бъдат достъпни само с директен линк. Също така ще сложа и контактна форма за DMCA ако има проблем да трия файловете.
 
От: Препоръчайте хостинг за такъв тип сайт

Много малко е пространството на хостингите.
 
От: Препоръчайте хостинг за такъв тип сайт

Много малко е пространството на хостингите.
На впс хостингите всичко си е супер не знам какво не ти харесва, но от тези ресурси които имам при хоста на coolice използвам едвам едвам 15-20% от тях даже и по малко
 
80GB малко ли са?
Ако даваш по 1Гб на потребител, ще стигнат за 80 човека., ако даваш по по-малко, сигурно никои няма да се възползва, защото има доста алтернативи...
Варианта е да разчиташ на преразпледелението(тези на които си дал 1Гб да качват по 50-100 мб за да има и за другите...

За някои услуги просто си трябва собствен сървър, вярно първоначалната инвестиция е по-висока, но предимствата коиото ти дава, като примерно неограничено пространство
не за пренебрегване
 
И аз да се включа.

Първо, ще трябва внимателно да следиш какво се качва и да правиш редакция. Всякакъв контент, които е против правилата ще ви вкара в беля - и теб и този, който го е качил. БИл съм свидетел на такова нещо.

Второ - колко пространство ще даваш фри и след кое започваш да ъпдейтват на платени? Няма смисъл от сървър, за сега. Почни и после виж, но и с хостинг компания ще ти е по-леко, те ще се грижат за това да не се сдуха нещо, а ти само си движиш бизнеса.

Иначе и аз гласувам за CooliceHost. Другите не са ми толкова симпатични. :)
 
От: Препоръчайте хостинг за такъв тип сайт

Ами мястото за мен лично е доста малко. Само мойте файлове в подобен хостинг, който използвам са 138GB. Не е безплатен но мисля, че ако искам да правя сериозен сайт ще ми трябва минимум 1TB и с опция да може да се увеличава пространството.
 
От: Препоръчайте хостинг за такъв тип сайт

Ами мястото за мен лично е доста малко. Само мойте файлове в подобен хостинг, който използвам са 138GB. Не е безплатен но мисля, че ако искам да правя сериозен сайт ще ми трябва минимум 1TB и с опция да може да се увеличава пространството.

Я сметни в един терабайт, колко такива потребители като теб с по 138 гигабайта можеш да побереш? И ако сайта ти ще бъде сериозен колко петабайта ти трябват :) . Ето ти услуга за такъв тип сайтове: http://aws.amazon.com/s3/pricing/
 
От: Препоръчайте хостинг за такъв тип сайт

Ами за Free user-ите мислех 1GB и да се трият на 30 дни неактивните файлове нещо такова. Amazon-а мисля, че е добър избор ще ги разуча мерси. :)
 
От: Препоръчайте хостинг за такъв тип сайт

Да не говорим и за множеството услуги като Google Drive, Dropbox, Box и пр. които хората масово ползват заради удобството, споделянето, управлението на файловете и не на последно място опцията за локален достъп до тях... ;)
С какво точно се предполага, че услугата, която автора на темата възнамерява да пуска ще изпъкне на пазара?
 

Горе