Приемане на плащания в онлайн магазин

Federer

Active Member
Здравейте приятели,

Кои са най-удачните методи за приемане на плащания в онлайн магазин, като изключим банките - за България?
Какви са методите/условията за интегриране? Какви са таксите при продажба?

Благодаря предварително на всички включили се в дискусията!

Поздрави
 
За бг са предимно наложен платежи и банките, както и easypay. Няма как да не се съобразиш с това, нищо, че никой не е голям фен на бг банките. Но успешно гледам като алтернатива да налагат Stripe & Paysera. Но хората честно казано си търсят Борика за онлайн плащания. Сега обаче забелязвам, че и усилено започват да налагат и Revolute. А хората си ги имат.
 
За бг са предимно наложен платежи и банките, както и easypay. Няма как да не се съобразиш с това, нищо, че никой не е голям фен на бг банките. Но успешно гледам като алтернатива да налагат Stripe & Paysera. Но хората честно казано си търсят Борика за онлайн плащания. Сега обаче забелязвам, че и усилено започват да налагат и Revolute. А хората си ги имат.
Easypay, как? Да разбирам, че мога да си сложа плащания на сайта с Revolute?
 

За Easypay, е нужен договор и интеграция, която да се направи:

Това значи ли, че може и с epay, защото реално на никой не би му било оптимално да ходи до каса на EasyPay за да плати.....
 
Най добрия вариант е Страйп. Никаква бюроктация , проблема е , че парите имат карантинен период от 7 дни в който стоят в акаунта преди Страйп да ги преведат по сметката в банката която си дал за превод. Комисионната на Страйп е 1.3% от Европа.
 
Най добрия вариант е Страйп. Никаква бюроктация , проблема е , че парите имат карантинен период от 7 дни в който стоят в акаунта преди Страйп да ги преведат по сметката в банката която си дал за превод. Комисионната на Страйп е 1.3% от Европа.
Да, единствения минус е, че ти трябва касов апарат там. Страйп, Пейсера не могат да се оправят с нашия НАП още. Или не искат. :)
 
Да, единствения минус е, че ти трябва касов апарат там. Страйп, Пейсера не могат да се оправят с нашия НАП още. Или не искат. :)
не ти трябва никакъв касов апарат , сметките и данъците ги пресмяташ по постъпленията в банковата си сметка. Освен това Страйп имат услугата електронна фактура .
 
не ти трябва никакъв касов апарат , сметките и данъците ги пресмяташ по постъпленията в банковата си сметка. Освен това Страйп имат услугата електронна фактура .
Това със счетоводител ли си го говорил? Защото моята е на друго мнение. Чукваш всичко което идва от карта през Страйп. Категорични. Ако имаш някаква информация нещо да се е променило, ще се радвам да го споделиш. Говорим за Бг фирма със Страйп акаунт, нали такъв е случая?
 
  • Like
Реакции: Vbb
Това със счетоводител ли си го говорил? Защото моята е на друго мнение. Чукваш всичко което идва от карта през Страйп. Категорични.
И мойта така иска, чукам всичко от страйп като плащане с карта
 
И мойта така иска, чукам всичко от страйп като плащане с карта
Да, всичко друго било за глоба, защото още нямат ясно изградена система, дори това с уиндрайда не се брои. Иначе е логично да не с касов, защото пълни акаунта, ти банковата сметка, но реално не е ОК. Дори и пейпал, обработващ карти, не бил ОК, а пейпал - пайпал - акаунт да, разбира се говорим за фирмен пейпал акаунт.

@VbbAgency , говори си пак с твоята счетоводителка, защото или ние нещо пропускаме или тя нещо не е в час, а има и вариант да е намерила начин, което други пропускат.
 
Да, всичко друго било за глоба, защото още нямат ясно изградена система, дори това с уиндрайда не се брои. Иначе е логично да не с касов, защото пълни акаунта, ти банковата сметка, но реално не е ОК. Дори и пейпал, обработващ карти, не бил ОК, а пейпал - пайпал - акаунт да, разбира се говорим за фирмен пейпал акаунт.

@VbbAgency , говори си пак с твоята счетоводителка, защото или ние нещо пропускаме или тя нещо не е в час, а има и вариант да е намерила начин, което други пропускат.
Самият аз съм счетоводител , не ми трябва да говоря с никой. Това което ти казвам е така на 100%
 
Самият аз съм счетоводител , не ми трябва да говоря с никой. Това което ти казвам е така на 100%
Може ли някакви текстове или разпоредби, за да ги покажа на счетоводителката?
 
Вярно ли е, че при онлайн плащания трябва да се регистрира онлайн магазина в НАП и да се подава одиторски файл всеки месец?
 
Самият аз съм счетоводител , не ми трябва да говоря с никой. Това което ти казвам е така на 100%
Значи ще споделиш тайната. И да, трябва да се регистрира, заедно с одиторския файл, където се дънят Пейсера и Страйп
Може ли някакви текстове или разпоредби, за да ги покажа на счетоводителката?

И на мен също. :) Да им отпуша и на тях бизнеса. :)
 
парите имат карантинен период от 7 дни в който стоят в акаунта преди Страйп да ги преведат по сметката в банката която си дал за превод.
Има някаква врътка да ги изпращат след не повече от 3 дни, но не разбрах каква е. Просто един ден получих мейл, че вече ще плащат по-бързо.

Чукваш всичко което идва от карта през Страйп. Категорични. Ако имаш някаква информация нещо да се е променило, ще се радвам да го споделиш. Говорим за Бг фирма със Страйп акаунт, нали такъв е случая?
Конкретно за онлайн магазин ли става дума, че и на мен ми стана интересно? При мен касов апарат изобщо няма, а плащанията са основно ПейПал и Страйп. Дотук не е имало никога проблем с проверките от НАП.
 
Има някаква врътка да ги изпращат след не повече от 3 дни, но не разбрах каква е. Просто един ден получих мейл, че вече ще плащат по-бързо.


Конкретно за онлайн магазин ли става дума, че и на мен ми стана интересно? При мен касов апарат изобщо няма, а плащанията са основно ПейПал и Страйп. Дотук не е имало никога проблем с проверките от НАП.
в общи линии ще ви кажа къде е разковничето.... Царя дава , пъдаря не дава! Служителите на НАП се оказва, че са мега необразовани за всяко едно ново нещо като разпоредба или си я тълкуват по свой собствен начин. Досега не е имало случай да пускам касов бон на услуга или стока продадена през интернет! Всичко се базира на разпечатки от банковите акаунти и разплащателни системи! Какво по голямо доказателство от това на официалната разпечатка от банковото движение?
 
Всичко се базира на разпечатки от банковите акаунти и разплащателни системи
Да, същото. При проверките за възстановяване на ДДС понякога просто искат повече информация, но никога не е имало проблем.
 

Горе