Проблем с монитора

hap23

Active Member
Преди месец монитора на лаптопа почна много да мига и трепти, появавха се и "стрелкащи ленти".
Занесох го на ремонт. Казаха, че било от матрицата и я смениха. Взех го миналата седмица, няколко дни работи добре, но от днес същия проблем :(.
Ще го занеса отново, дадоха ми гаранция за матрицата, но изглежда проблема е на друго място и ненужно е сменена матрицата!
От къде може да е проблема? Бясна съм! Така или иначе не мисля отново да плащам за ремонт, нали вече съм платила, но искам и проблема да се оправи!
 
От: Проблем с монитора

Вече знам и ще го сменя.
Но сега така или иначе платих за новата матрица и предпочитам да решат проблема без допълнително заплащане!
 
От: Проблем с монитора

За подобен род ремонти има гаранция. Тоест, ако проблемът се прояви отново те трябва да го оправят без да плащаш нищо допълнително. Тъй че не е разумно да се сменя сервизът.
 
От: Проблем с монитора

За подобен род ремонти има гаранция. Тоест, ако проблемът се прояви отново те трябва да го оправят без да плащаш нищо допълнително. Тъй че не е разумно да се сменя сервизът.

Да, има гаранция 6 мес.
Но си мисля, че проблемът е на друго място и затова питам къде би могъл да е проблемът с лаптопа?
 
От: Проблем с монитора

Ако матрицата е сменена. Значи е от инвертора...
По принцип симптомите които описваш, не са тези за проблемна матрица...
От къде си?
 
От: Проблем с монитора

в много редки случаи е и видеочип..лаптопа каква марка/модел е?
почистван ли е скоро?
 
От: Проблем с монитора

Без да се види на място няма как. Като си от София просто намери време там има стотици сервизи разходи се през 2-3 сравни мненията и тогава реши.
 
От: Проблем с монитора

Без да се види на място няма как. Като си от София просто намери време там има стотици сервизи разходи се през 2-3 сравни мненията и тогава реши.
Проблем се установява като се направи диагностика. 3 диагностики по 25 лв да кажем са 75 лв само за да сверяваш мнения :)
 
От: Проблем с монитора

Проблем се установява като се направи диагностика. 3 диагностики по 25 лв да кажем са 75 лв само за да сверяваш мнения :)

Ами така е но пък да го дадеш да го правят по тази схема "дай да сменим еди какво си и ако се оправи, значи е от него" е доста по неподходящо нали?
 
От: Проблем с монитора

Да. Просто трябва да си намериш правилния човек, които да ти диагностицира проблема и след това да ти го реши...
 
От: Проблем с монитора

Тъй че не е разумно да се сменя сервизът.

Най-разумното нещо е да бягаш от пишман майстори. В днешно време има прекалено много фирми, в които си разбират от работата, за да се толерират подобни "майстори".
 

Горе