Проблем с посещенията, помощ

LuboUzunov

Member
Здравейте,

Става въпрос за един онлайн магазин, който пуснах преди около 2 седмици. Хубаво си тръгна, с две поръчки още от първия ден, но изведнъж... бам посещенията 0... Не съм сигурен, но явно пингвина ме бутна.

Тъй като за първи път ми се случва, се обръщам към Вас за съвети и помощ как най-бързо (до колкото е възможно това) да изляза от това положение. И въобще колко време отнема това?

Домейна ми е хубав и ми харесва. Нямам намерение и е глупаво да го сменям. Откривам сайта в Гугъл, но просто не отчитам никакви посещения от там.

Грешките, които според мен доведоха сайта ми до това положение.

Първо, имах една стара статия в един мой блог на същата тематика, която взех, че дублирах в новия сайт. Да ме пита човек от къде ми го роди това тъпата глава.
Второ, 3-4 статии от блога на сайта взех, че ги вкарах в социалните мрежи тип svejo. То за svejo хубаво ама и в някой по-малки и съмнителни такива...
Трето, имам по 1 платена статия с изходящи линкове в 2 сайта на подобна тематика, както и четири линка в други страници. Да ги разкарам ли при това положение?

Препоръчайте ми някой безплатен и що-годе хубав туул за анализ на лошите линкове към моя сайт, тъй като нямам излишни 30-40$ и за това.
При евентуално наличие на лоши линкове, освен молбите за премахването им, какво друго ще ме посъветвате да направя?

В директории не съм добавял сайта. Поне това е хубаво.

Свалих си едно готино приложение за Мозила, даващо оценка за репутацията и безопасността на сайта, което показва, че сайта ми е с оценка 70 от 100. Вероятно заради глупавите ми действия...

Стой си на г**а, работи си по сайта, пиши си качествени статии, развивай се в социалките и не си бутай сайта, където не ти е работа... Кой не мисли, си пати... Сега ще се изям от яд... :cry:

Всякакви съвети биха ми били от ползва и много ще си ви благодарен за това. И моля, не ме хокайте. Достатъчно съм се ядосал заради глупавите ми грешки. Осъзнавам ги сам.
 
От: Проблем с посещенията, помощ

2 дена преди коледа спират поръчките, заради голямото плюскане и липсата на куриери
Иначе трябва да си голям оптимист за да мислиш , че за един месец ще направиш онлайн магазинмагазин
Знаещите ще ти кажат колко дублирано съдържание имаш , но описанията на продуктите ти ако са преписани отнякъде забрави да се индексират. Плати на някой да ти направи анализ и да ти каже какво да правиш.
 
От: Проблем с посещенията, помощ

Сайт на месец и Пингвин-а те удари :) сайта ти е в трета глуха, защото реално не се е "доказал" пред търсачките, че да чакаш и трафик. Бутай уникално съдържание и снимки и може да се очаква някакъв трафик
 
От: Проблем с посещенията, помощ

2 дена преди коледа спират поръчките, заради голямото плюскане и липсата на куриери
Иначе трябва да си голям оптимист за да мислиш , че за един месец ще направиш онлайн магазинмагазин
Знаещите ще ти кажат колко дублирано съдържание имаш , но описанията на продуктите ти ако са преписани отнякъде забрави да се индексират. Плати на някой да ти направи анализ и да ти каже какво да правиш.

За уникалното съдържание всеки е прав, но добре, продавам телевизори и как аджеба да сложа на един модел друго описание и характеристики като на този телевизор може да се сложи само едно единствено нещо и няма как да не го копирам, тогава какво правим
 
Re: От: Проблем с посещенията, помощ

За уникалното съдържание всеки е прав, но добре, продавам телевизори и как аджеба да сложа на един модел друго описание и характеристики като на този телевизор може да се сложи само едно единствено нещо и няма как да не го копирам, тогава какво правим

Няма как. Някой от нещата съм ги превеждал аз, други съм преправял, но има и такива, на които просто няма какво друго да сложиш, копираш и това е. Относно характеристиките си правиш някакъв свой стил и си ги нагаждаш по него, но не мога да кажа, че е нещо по-различно и уникално от останалите... Тепърва ми предстои да се заема с това.

2 дена преди коледа спират поръчките, заради голямото плюскане и липсата на куриери
Иначе трябва да си голям оптимист за да мислиш , че за един месец ще направиш онлайн магазинмагазин
Знаещите ще ти кажат колко дублирано съдържание имаш , но описанията на продуктите ти ако са преписани отнякъде забрави да се индексират. Плати на някой да ти направи анализ и да ти каже какво да правиш.

Сайт на месец и Пингвин-а те удари :) сайта ти е в трета глуха, защото реално не се е "доказал" пред търсачките, че да чакаш и трафик. Бутай уникално съдържание и снимки и може да се очаква някакъв трафик

Аз не чакам да се залея от поръчки. Реалист човек съм и нямам големи очаквания. Просто когато изведнъж ти паднат и малкото посещения, които имаш в "трета глуха"... виждаш, че нещо не е наред :) Ще наблегна повечко на съдържанието пък да видим.


Между другото, много ми куца robots.txt. Имам, но дори не го отчита като такъв... Дали някой би се заел с това да ми помогне да го изградя правилно? @СТАН, носят се легенди за теб и OC? :)

П.С. Честита Коледа! :)
 
От: Проблем с посещенията, помощ

Винаги може да се добави уникално описание, ако копирате не чакайте органичен трафик
 
От: Проблем с посещенията, помощ

Честито Рождество Христово

Нямаше да пиша по темата но не се сдържах.
Първо много ми хареса сайта, и нишата е супер. Според мен е немислимо да говориш за накълваване от пингвин. Много е млад сайта и е нормално да не излиза напред в серпа, по принцип Г дава шанс на новите сайтове за да се докажат. Сайта ти не е наказан и е индексиран. С хубаво уанпедж сео ще излезеш много скоро на първи позиции по екзакт търсене на имената на продуктите ти.
Сега не се вкарвай в филми за дублирано съдържание лоши линкове и етц, защото едва ли имаш и едва ли са толкова тежки. СЕО гуротата не трябва да се слушат много много. Гуро не е точна дума по скоро са шамани ...
Баят си нещо и един път има резултат друг път няма ама и като има не могат да ти кажат що има ...
Освен това правилата са различни за различните национални мрежи.
Та на въпроса дай му още малко време, поне до края на Март. През това време няма да седиш и да чакаш а ще действаш. Самия аз не обичам да чета дълги постове а и ще излезем от топика, тъка че спирам сега
 
От: Проблем с посещенията, помощ

Сега сериозно
Сайта е хубав направо не познах Варната на Коев която по принцип е много кичозна и претрупана, добра работа но според мен има нужда от още.

Основната ти задача е вниманието на клиента и впечатлението му, на него не му пука за дублирано съдържание или лошия линк къ него той така или иначе е попаднал на сайта трябва да остане по дълго да купи нещо да коментира и да се върне пак да пазари. Това е целта ти.

Сега махни тоя боксед лейаут сега са на мода широките екрани, това ще ти позволи да уголемиш снимките на продуктите. Имаш хубави продуктови фотографии направи ги по големи , клишето че снимката продава е вярно. Сложи горе до логото телефоните за поръчка на сайта, много хора поръчват по тел, а още повече не се доверяват на сайт дето няма телефони на видно място.
В тоя ред на мисли банерите които си сложил към категориите трябва да са по големи , напиши по тях нещо за цени промоции оферти и тнт. Сега заглавната страница прилича повече на блог не на магазин. В топ менюто включи на бутон най-ново, най-продавани, препоръчани, марки, промоции хубаво е да са горе ботовете първи да ги индексират. Индекса ти е оптимизиран добре от към мета данни но още си назад в серпа...
https://www.serplab.co.uk/serp-check.php
Keyword: сакове
Position: 77
Keyword: онлайн магазин за куфари
Position: 60
Keyword: портфейли
Position: 136
Keyword: чанти
Position: Not Found in top 300
Keyword: раници
Position: Not Found in top 300!

Подходи по същия начин и към категориите.
Всяка категория ти е нов сайт с ново описание и нови ключови думи.
Title: Куфари 6 знака
Description: Куфари за пътуване 18 знака а трябва да са минимум 50
Keywords: куфар, колела, твърди, меки 27 знака 4 думи добре

Ама може и много по добре
Няма да ти описвам как да правиш кейуърд ресъч тука из форума е правено многократно.
Аз заминавам за Нова година в Рим и ми трябва куфар, никога няма да напиша в търсачката твой те думи.
Мисли като потребителите си и то като не най-интелигентните. Какво биха написали за да те намерят.
Куфар цена, Куфар с колела и аларма промоция, куфар 40 литра ????
Докато сме в категориите похвално е че си сложил филтър, моля махни тоя бутон "Приложи" нека да е жив филтъра не карай клиента да клика още веднъж. Ползвай в категориите и модула за етикети с тях може да насочиш клиента а в филтъра добави цвят, литраж, и колкото се сетиш повече атрибути и опции и не на последно място филтър по клиентските оценки.
Вътре в страницата на продукта е ти трябват категориите остави мястото за по-голяма снимка при възможност да не кажа задължително и видео. Сложи телефон за поръчка скайп, чат на сайта.

Срок за доставка: Приблизително 2 седмици! (Моля, имайте впредвид, че при поръчка, продуктът първо пристига при нас от чужбина! След заявка от Ваша страна, наш сътрудник ще се свърже с Вас за уточняване на деня за доставка.)


Това се повтаря на всякъде за да избегнеш дублирането го направи на картинка.
Сложи и форма за бърза поръчка много хора не обичат да се регистрират ...

С един хубав СЕО модул който да оправи каноникалите, рич снипетите и други неща дето не сме ги чували.
Сложи модул които да приканва клиентите да се връщат и да коментират покупките си, сложи и модул които да следи изоставените колички.
Направи поръчката и регистрацията да са максимално лесни в една страница. Засили социалните сигнали фб лайк бокс, фб коментар Г+ и другите...

Помисли и за програма за лоялни клиенти отстъпки за първа поръчка или за лайк в социалните мрежи.

Помисли и за технически куфари ... за фотоапарати, техника и други,

Пак стана много дълго
Спирам за сега ако има въпроси ще уточняваме в движение


А и накрая мога да ти дам на дропшипин първокачествени куфари за водолазна екипировка и принадлежности за подводен риболов не само калъфи за харпуни но и раници и водонепроницаеми торби.
Всичко на склад
 
От: Re: От: Проблем с посещенията, помощ

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=46387&page=7

Между другото, много ми куца robots.txt. Имам, но дори не го отчита като такъв... Дали някой би се заел с това да ми помогне да го изградя правилно? @СТАН, носят се легенди за теб и OC? :)

П.С. Честита Коледа! :)
 
@СТАН Много, много ама много ти благодаря за съветите и помощта и ще ги взема впредвид. Имам още мнооого работа и времето ще покаже.

Относно Рим... аз като луд турист го бях разучил много добре. Ако имаш нужда от помощ за нещо там, готов съм да помогна! Писал съм и в един мой блог доста подробна статия за града. Останалото, което искам да ти отговоря ще е на ЛС. :)


Весели празници на всички и много Ви благодаря за всичко!
 
От: Проблем с посещенията, помощ

О за Рим има и аз какво да кажа бях на световно там 2010 година 11 дни
Имам и богат снимков материал, Снимаха ме в предаване за покер на центъра на Piazza del Popolo беше голям цирк.

Иначе любимото ми място е Piazza Navona а видях и Испанските стълби но испанците ги нямаше ....

Сега сериозно Ако имаш въпроси на ЛС, ще ти помогна за всичко описано по-горе и още други неща които съм пропуснал.
 

Горе