Проблем с форматирането на текст в .csv файл след импорт към сайта

LuboUzunov

Member
Здравейте,

Опитвам се да създам една таблица с продукти в .csv, която да импортирам чрез "Total Import Pro" към онлайн магазина ми. Проблема, обаче е следния:

Файловете ги правя правилно в OpenOffice. При импортирането всичко минава без грешки и продуктите си излизат в сайта чудесно, но с едно изключение... Текста в клетката, в която всъщност е описанието на продукта излиза слят. Т.е. изреченията /характеристиките/, вместо да се появяват едно под друго, те излизат на един ред.

Текста в описанието на продукта в сайта излиза така:
Код:
размер: 38х53х20 см. обем: 33 литра тегло: 2,6 кг. материал: ABS колела: 2 бр. издърпваща се дръжка

Искам текста да излиза правилно форматиран по този начин:
Код:
размер: 38х53х20 см.
обем: 33 литра
тегло: 2,6 кг.
материал: ABS
колела: 2 бр.
издърпваща се дръжка

Цял ден чета някакви солюшъни из интернет как да го оправя, но до сега каквото и да пробвах... ефект нулев.

Имам и Ексел 2003, но там нищо не е както трябва и затова предпочитам OpenOffice за тази цел, тъй като с няколко клика всичко си излиза правилно.

Много се надявам някой от вас да успее да ми помогне с проблема. Благодаря! :)
 
Последно редактирано:
От: Проблем с форматирането на текст в .csv файл след импорт към сайта

Описанието ти трябва да изглежда така
Код:
размер: 38х53х20 см. <br />
обем: 33 литра <br />
тегло: 2,6 кг. <br />
материал: ABS <br />
колела: 2 бр. <br />
издърпваща се дръжка <br />

Или да видиш дали модула има опция да използва http://php.net/manual/en/function.nl2br.php
 
От: От: Проблем с форматирането на текст в .csv файл след импорт към сайта

Успях! Благодаря!


В OpenOffice calc стана по следният начин:

1. Селектирам всички клетки, в които е необходимо да поставя <br />.

2. Във "Find & Replace", в полето "Search for" въвеждам това:
Код:
\n
В полето "Replace with" пиша:
Код:
<br />

3. Долу от "More Options" поставям отметката "Regular expressions" и давам "Replace All". Сега вече всички избрани клетки са нагласени както трябва и ще излезнат правилно форматирани в сайта! :)
 
Последно редактирано:

Горе