Продавам лаптоп

От: Продавам лаптоп

от китай са много евтини доставките и аз съм поръчвал
мани еконт
ти да знаеш dhl как реже глави :) чак те смъдва жлъчката

понякога китайците слагат в цената и някой лев за доставка
примерно продукта им струва 10$ те го продават на 15 + 3$ доставка
и един вид ти е 8 долара доставката
пак не е много де

DHL са ми вземали за 20 килограма пратка от китай 450$
 
От: Продавам лаптоп

Една от причините според мен е в това че всяка фирма си прави моделна гама от евтини до по скъпи машини като ги позиционира в различни ценови класове за да може да извлече максимална печалба от клиенти с различни финансови възможности.
Техниката отдавна напредна толкова че 90% от потребителите не използват и 90% от реалните възможности на машините, което означава че повечето потребители не могат да усетят разлика в работата на две машини евтина и скъпа и тогава вече се намесват тези маркетингови трикове.
Първи случай отиваш в магазина продавача те гледа добре облечен и ти обяснява как тази е нисък клас а другата е по мощна ти му викаш те и двете ми вършат работа щом и старият ми върши работа, а той ти вика е да ама тоя има вграден микрофон и ти кандисваш да дадеш +200лв като се самоуспокояваш че все пак тоя е по як .
Вторият случай продавача те гледа че нямаш кинти и търсиш евтино и ти вика и двата модела бачкат еднакво ама тоя е 200 кинта по евтин само ще му купиш едно микрофонче за скайпа за 5 кинта и си готов и ти пак кандисваш.
Има цели отдели в големите фирми, които само това мислят как да преценят кой колко пари е приготвил та да му ги вземат, защото ако на богатия му вземат малко значи са пропуснали печалба, а ако бедният се откаже от скъпа покупка защото не са му предложили евтина алтернатива пак е загуба и тн.
 
От: Продавам лаптоп

Успамихме темата на момчето :) . Реално погледнато колко от вас ползват камерата и микрофона на лаптопа ? И на 4-те лаптопа които имам съм ползвал единствено камерата на делл мини 10 защото бях на палатка и исках да покажа на приятелката къде сме опънали палатките в планината (демек за "простотия" а не че ми е свършила някаква работа) .
 
От: Продавам лаптоп

Микрофона се ползва за Скайп и то често от мен. Камера и да имам няма да я пусна
 

Горе