Проучване на средното IQ

От: Проучване на средното IQ

За да е достоверен резултата, трябва да се направят поне 5 и то принципно различни - картинен, словесен, логически и т.н. И след това по различни методи се определя общото IQ (най-често е средно аритметично, но по другите методи се вадят различни резултати). Като цяло от един тест не могат да се вадят кой знае какви заключения какво ви е IQто.
Отделно може да се тренират способности за решаване на подобни тестове, което допълнително изкривява резултатите.

като кръстословиците...


зор зор и като решиш 100 и после пишеш наизуст само зачиташ началото на въпроса...

знаеш даже и името на автобусна спирка в западен китай.

и решават лелките и си викат бах колко съм умна глей как решавам кръстословици - като компютър :)
 
От: Проучване на средното IQ

като кръстословиците...


зор зор и като решиш 100 и после пишеш наизуст само зачиташ началото на въпроса...

знаеш даже и името на автобусна спирка в западен китай.

и решават лелките и си викат бах колко съм умна глей как решавам кръстословици - като компютър :)

Точно и за това не съм в менса :D - много мразя кръстословици
 
От: Проучване на средното IQ

Не се шашкайте толкова. Теста има стандартно отлонение от +-15. Някой със 130 може да е 115 или 145 :) а някой със 100 да е 115 или 85 :D
На такива тестове рядко трябва да се гледа насериозно :) Сигурен съм, че всички тука са достатъчно интелигентни личности и няма нужда от някакъв тест, за да ни го каже това :)
 
От: Проучване на средното IQ

хубаво...
щото ламята изкара 108
па аз винаги съм си мислил че
има интилект на кривоопашат крокодил с напреднал артрит.

па тя за сефте вижд адруг тест освен за бременност...
даже като и подадох лаптопа да реши теста, ме достраша да не го препикае и я поглеждах отвреме на време...
 
От: Проучване на средното IQ

Мъж
29
София
IQ 130

Blinky, щом си толкова интелигентен, дай да изиграем няколко партии шах. Съмнявам се да вземеш една. :)

Успехът на подобни тестове е въпрос на практика. Намирам ги за скучни.
 
От: Проучване на средното IQ

Blinky, щом си толкова интелигентен, дай да изиграем няколко партии шах. Съмнявам се да вземеш една. :)

Успехът на подобни тестове е въпрос на практика. Намирам ги за скучни.
Навитак, ;)

Ама май не съм топ резултата. Има някой с по-добри попадения. Аз съм ежиридж, както се вика. Пък и да си кажа честно - доста си циклех на някои слайдове. :)

@тео, така го правехме в Техническия Университет - 20 опита и усредняваш резултата. Слагаш едно +/- грешката (отклонението) и се получава. Реално това е по-голямата част от IQ теста. :) Да си напипаш....точни резултат.
 
От: Проучване на средното IQ

Жена
IQ 133

2iubtv.png


Оставете си повече време за последните, че аз ги нацъках кое как дойде накрая.
С този тип тестове задобряваш с практиката.
Но като мине време се забравят и се едно сефте ги виждаш.

Аз не помня кога последно ми беше попадал такъв. Преди няколко години май, като имаше 'Тест на нацията' ли какво беше

Иначе са доста скучни и досадни - като ремонтите. Направиш един и в следващите 4-5 години не щеш да го виждаш и чуваш.
 
От: Проучване на средното IQ

Не бе аз коментирах доматите в линковете на колегата Вискяр :), ама отде да знам, че никой няма да ми прочете мислите :).
 
От: Проучване на средното IQ

Хубавото на подобни тестове е, че сплотяват форумната общност, защото всеки си мери пишката с останалите и опознава съфорумците. В този ред на мисли излиза, че Caprice има най-голяма. :mrgreen:
 
От: Проучване на средното IQ

Направих го за 5-10 минути и изкарах 115. Тъкмо бях станал и последните ги нацъках ей така, ама ще седна да го направя когато съм в кондиция, че ми е интересно.

Не пиша в темата да се хваля, а защото искам да споделя нещо, което четох. Споменавам резултата до колкото да не съм в офтопика. Та, сър Кен Робинсън (не знам точно кой е и за какво се бори), изказва в една своя книга много интересно твърдение - въпросът, който се задава към един човек не би трябвало да бъде "Колко си интелигентен?", а "Как (или къде) си интелигентен?"

IQ тестовете вече не са актуални. Те са създадени за един минал период - индустриалната революция. Там е било необходимо да има подобни тестове защото не си имал голямо право на избор. Трябвало е още от началото да се знае - този има интелигентност, за да стане чистач, този да е началник, този да поправя машините и т.н. В съвременното общество, всеки един човек е интелигентен по различен начин. Този тест в темата ви показва до колко сте логически интелигентни. Ако един средностатистически футболист, който е успял в живота (има реализация, пари и т.н.), то този тест най-вероятно ще му покаже, че е тъп като галош, но ако направи тест за това колко е интелигентен спрямо футбола, то всички тук ще имаме по-малко точки от него.

Затова тези тестове са неточни и не дават отговори на никакви въпроси. Всеки човек е интелигентен по някакъв начин, въпроса е всеки да открие къде и в какво.

П.С.: За колегата - мъж, 20 години, Плевен.
 
Последно редактирано:
От: Проучване на средното IQ

Хубавото на подобни тестове е, че сплотяват форумната общност, защото всеки си мери пишката с останалите и опознава съфорумците. В този ред на мисли излиза, че Caprice има най-голяма. :mrgreen:
Мда, чак да не си покажеш твоята. Ама какво очакваш, жените тук са адски умни, а отделно по природа са и наблюдателни. Все пак всеки ще иска да е с най-голяма, ама само един може да я има. :)

Важното е да има тим билдинг. Дано няма спортна злоба. :D :D :D
 
От: Проучване на средното IQ

Направих го за 5-10 минути и изкарах 115. Тъкмо бях станал и последните ги нацъках ей така, ама ще седна да го направя когато съм в кондиция, че ми е интересно.

Не пиша в темата да се хваля, а защото искам да споделя нещо, което четох. Споменавам резултата до колкото да не съм в офтопика. Та, сър Кен Робинсън (не знам точно кой е и за какво се бори), изказва в една своя книга много интересно твърдение - въпросът, който се задава към един човек не би трябвало да бъде "Колко си интелигентен?", а "Как си интелигентен?"

IQ тестовете вече не са актуални. Те са създадени за един минал период - индустриалната революция. Там е било необходимо да има подобни тестове защото не си имал голямо право на избор. Трябвало е още от началото да се знае - този има интелигентност, за да стане чистач, този да е началник, този да поправя машините и т.н. В съвременното общество, всеки един човек е интелигентен по различен начин. Този тест в темата ви показва до колко сте логически интелигентни. Ако един средностатистически футболист, който е успял в живота (има реализация, пари и т.н.), то този тест най-вероятно ще му покаже, че е тъп като галош, но ако направи тест за това колко е интелигентен спрямо футбола, то всички тук ще имаме по-малко точки от него.

Затова тези тестове са неточни и не дават отговори на никакви въпроси. Всеки човек е интелигентен по някакъв начин, въпроса е всеки да открие къде и в какво.

Не знам доколко мнението ти се базира на научни изследвания, но искам само да уточня, че има разлика между интелигентен и умен. Човек е интелигентен, когато се справя добре на тестовете за интелигентност, и умен, когато има знания. Тоест интелигентността е универсална, независимо от сферата. Футболистът от примера ти има знания и умения, а не е интелигентен.
 
От: Проучване на средното IQ

Аз горе-долу до половината го решавах съсредоточено, но после ми омръзна и просто интуитивно определях кое е най-вероятното. Преди съм решавала някои тестове, но бяха с много по-разнообразни задачи и така на човек не му омръзва. Имаше с букви, с цифри и най-различни други условия и на тях изкарвах около 123-126 точки. Явно всички тестове са различни и точковата система си е за всеки конкретен тест. А скъпият ми синчец на онези тестове изкарваше над 145 точки - ще му изпратя този, да видим как ще се справи и ще кажа на автора на темата, ако му е от полза.
 
От: Проучване на средното IQ

Това е просто тест за търпението на индивида.
Аз не го издържах.
 
От: Проучване на средното IQ

Това е просто тест за търпението на индивида.
Аз не го издържах.

До половината се търпи, после на принципа тука има тука нема дай да видя резултата
 
От: Проучване на средното IQ

iq-то не важи в бг. важно е Q-то само. пред планет с iq 180 нема да ви вържат, ама с Q поне 5, ако е 7 още по-добре много ше вървите :D
 

Горе