Рекламна акция

minimobile

New Member
Здравейте, колеги. От няколко месеца работим с приятели по един проект и сме си определили сума за след "първия съдийски сигнал" така да го кажем. Сумата за реклама варира между 1000-1500лв. Тези пари са както за онлайн, така и за брошури, визитки и т.н. ( като тук отива ПОНЕ половината част от сумата ). Интересно ми е как Вие бихте разпределили този бюджет, защото за първи път се сблъскваме с такава рекламна кампания и искам максимално да избегнем грешките, а и вярвам, че много от Вас биха при добро желание да дадат ценни съвети. Благодаря Ви предварително за отговорите.

ПП:
От сега казвам, че нямам за цел нито да си правя евтина реклама, нито нищо. Точно за това не съм споменал нищо по-конкретно по идеята, а и от съображения за сигурност ;). Просто си зададох въпроса докато четох една от темите, свързани с реклама и реших, че няма лошо да се допитам до Вас. Надявам се да е една от малкото дискусии, лишени от коментари с цел нападки, обиди и изцепки.
 
От: Рекламна акция

Здравей, във форума много пъти се е разисквал този въпрос и отностно офлайн рекламата се стигна до извода, че за сайтове(ако това е вашия проект) няма смисъл от брошурки и т.н => най-добрия начин е да се рекламира онлайн. За тези пари може да си направите страхотно seo, а докато очаквате резултата от него да помпате реклама в adwords.
Поздрави и добре дошли в форума на българските предприемачи.
Успех с проекта !
 
От: Рекламна акция

Здравей, благодаря за мнението, приветствията и пожеланията. Според мен има разлика от сайт до сайт, а с риск да ме наречете старомоден бих казал, че има някои кампании, които не биха могли да минат без малко хартия. Лично моето мнение като потребител е, че един човек много повече би ме грабнал с флаер примерно (готин дизайн, а защо не нещо оригинално от към размер, форма или както искате) от колкото с реклама в любимия ми сайт, в който всеки ден гледам спортните новини.. говоря примерно. Въпреки, че и ако един банер е направен кадърно, не прекалено крещят, но и не прекалено "срамежлив", ако мога така да го нарека също би ме спечелил, но доста по-трудно, защото почти никога окото ми не гледа в полето, отредено за реклама. При търсачките, там вече си е наистина предимство, трудно бих намерил еквивалента екстра в офлайн рекламата. На кратко това е моето мнение, но то е наистина много далеч от решаване на трудния казус - до колко он и доколко офлайн трябва да е нашата/вашата реклама. Поздрави!
 
От: Рекламна акция

Абе много е според зависи, например преди 3 дена пуснах една рекламка във ФБ и за $7 на ден ми снасяше по ~600 уникални. Със $7 колко флаера ще изкараш?
Но може и да струва 3-4 пъти повече, или пък Adwords да е по-далавера, пак казвам, всичко е според зависи.

Ама и аз съм на мнение че за тия пари офлайн реклама ще ти донесе мнооого пъти по-малко посещения.
 
Последно редактирано:
От: Рекламна акция

Здравей!
Както сам каза, има разлика от сайт до сайт. Много зависи към какви/кои посетители се стремиш, дали сайта е за някаква услуга и т.н. Ако дадеш малко повече информация относно сайта или поне някакви насоки, може и да поучиш необходимите ти съвети. А относно рекламата чрез флаери се сещам преди няколко години cars.bg проведоха мн добра рекламна акция с флаери. Бяха сложили под чистачките на колите флаер с надпис ПРОДАВА СЕ което накара хората да обърнат малко по-голямо внимание на флаера.


Малко офф:
marketing.jpg
 
От: Рекламна акция

От моя опит в рекламата мога да кажа само,че моят съвет е adwords.Офлайн рекламата трябва да я има само ако имаш офис,магазин,склад или нещо подобно в определения град и тя трябва да е съсредоточена само в квартала около обекта.В този случай флаерите и визитки са добър вариант за теб, поднесени по разумен и таргетиран начин на потребителите,начини за това има много в зависимост от дейноста ти.НО ако нямаш никакъв обект а само сайт за мен най-доброто е adwords.С добре подбрани ключови думи и подбран трафик adwords е супер.Реклама в други сайтове аз не препоръчвам.Никой докато разглежда спортен сайт няма да си намери бояджията който да му боядиса апартамента или да си купи цвете и да го изпрати на любима.Просто човек когато реши да си освежи апартамента зарежда на гугъл ................. и един от първите 2-3-4 печелят.За това и много пари дадени за СЕО за да излезеш на 7,8 позиция за мен също са излишни,вече рядко се стига до там,а за втора страница да не говорим.Разбира се начално някакво сео трябва да си има но не и нищо повече.Ще се радвам ако съм помогнал,УСПЕХ.
 
От: Рекламна акция

Благодаря Ви за мненията, ние долу горе вече сме решили кое, къде, как и кога, но ми беше интересно как други колеги биха изразходили този бюджет. Един от партньорите ми предложи реклама в Garga.Biz, не знам точно и аз за какво става дума, но ако някой има какво да сподели да не го пести - ще съм му много благодарен, защото съм негативно настроен към идеята, но на никаква база.. просто хейт към непонятното :D Може би, ако имам повечко информация може и да го приема. Отново Ви благодаря за отзивчивостта и се радвам, че добрия тон не е нарушен след вече 6 поста, което си е похвално :D. Успехи на всички!
 
От: Рекламна акция

Garga = Равно на нетаргетиран трафик, предимно тинейджъри. Проекта е от създателите на замунда.
Решавай сам
 
От: Рекламна акция

Garga = Равно на нетаргетиран трафик, предимно тинейджъри. Проекта е от създателите на замунда.
Решавай сам

Защо да е нетаргетиран, до колкото съм запознат там всеки избира в кои сайтове да му се показва рекламата?
 
От: Рекламна акция

Защо да е нетаргетиран, до колкото съм запознат там всеки избира в кои сайтове да му се показва рекламата?
А разнообразието от сайтове е толкова голямо, че чак да се чуди човек за къде да си плати.
 
От: Рекламна акция

Ясна работата.. :D Все пак, ако някой има реален опит и е останал доволен да каже. Но за сега май твърдо отпада от сметките :)
 

Горе