Религиозни ли сте?

Като какъв се определяте?

  • Атеист

    Votes: 9 29.0%
  • Религиозен

    Votes: 16 51.6%
  • Агностик

    Votes: 6 19.4%

  • Общо гласове
    31
От: Религиозни ли сте?

Ако религията ти постановява да си обърнеш и другата буза като те ударят, ще го направиш ли? Би трябвало, нали си християнин. За това написах, че е сложно с религиозността. Не е просто да заявиш: Аз съм кръстен! какво от това? би ли убил мюсюлманин за тази вяра? Защото тя е правата. И, ако ти не го убиеш, той ще го направи, ако не склониш да се покръстиш в неговата. Схващате ли колко е шибано и умишлено това разделение?
Мацка, зависи как тълкуваш религията.

34 Не мислете, че дойдох да донеса мир на земята. Не дойдох да донеса мир, а меч.

Да ти прилича на обръщане на буза?
 
От: Религиозни ли сте?

Авторе, мисленето ти е на първокласни и то от по-глупавите, без да се обиждаш. Опитваш се да разсъждаваш по сложни теми, които явно не си узрял да усмислиш. Няма да влизам в излишни спорове, ама си отговори какво са дали на света християнските ценности. Без християнство не се знае накъде щеше да е тръгнал света в момента. Това което го имаш днес го дължиш на религията, не на нещо друго. Щото можеше и една друга религия да е доминираща в момента, а тя предполагам знаеш какви ценности изповядва. Погледни нещата само от този най, най-елементарен аспект и ще си промениш мнението относно значението на религията. Всъщност мисленето ти е типично за незрял първичен индивид, пообразовай се малко по темата и ще си промениш мнението, както ти казах вече. Дали съществува бог изобщо няма да го коментирам, ясно е че старец с брада в облаците няма. Това и църквата не го твърди всъщност. Най-добре поговори с някой свещенник да ти обясни какво се има предвид, няма да съжаляваш.

Да не си помислиш, че аз съм всяка неделя в църквата, няма такова нещо. Даже на Великден не ходя, ама това не ми пречи правилно да разбирам нещата и да се интересувам. Определям се като православен християнин, ако това значи вярващ, значи съм вярващ. Предполагам и повечето гласували така са като мен.

Умният БЪЛГАРИН предприемач е православен християнин, не атеист!

Да, много е дало християнството, особено през "тъмните векове" ... май ти трябва да се образоваш :lol:
 
От: Религиозни ли сте?

Не съм и очаквал друг отговор:) Жив и здрав...



Да, много е дало християнството, особено през "тъмните векове" ... май ти трябва да се образоваш :lol:
 
От: Религиозни ли сте?

Всеки може да тълкува религията както му е удобно. Това проличава най-добре от заучени фрази като тази с бузата, мира и т.н.
Интересно е, че атеистите уж са невярващи, а са запомнили толкова заучени фрази с които да показват, че не са вярващи. Точно затова още в началото на темата казах, че вярващ не би пуснал такава тема, но един атеист - да. И то не само за анкетата, а да се похвали че е невярващ.
Като си атеист, поне напредвай в някоя друга сфера - примерно нещо в науката. Нои щом имаш време за такива малоумни теми, не си стигнал далеч :)

За съжаление има прекалено много малоумници които четат едно изречение и правят заключение за цялата религия. Абе малоумник, има хора които цял живот учат и чак тогава започват да дават акъл останалите, а ти тръгнал да обикаляш форумите за да правиш анкети... Резултата харесва ли ти???
вече толкова време атеистите не може да се съберете за да бъдете мнозинство..малцинство като мангалите сте
 
От: От: Религиозни ли сте?

Всеки може да тълкува религията както му е удобно. Това проличава най-добре от заучени фрази като тази с бузата, мира и т.н.
Интересно е, че атеистите уж са невярващи, а са запомнили толкова заучени фрази с които да показват, че не са вярващи. Точно затова още в началото на темата казах, че вярващ не би пуснал такава тема, но един атеист - да. И то не само за анкетата, а да се похвали че е невярващ.
Като си атеист, поне напредвай в някоя друга сфера - примерно нещо в науката. Нои щом имаш време за такива малоумни теми, не си стигнал далеч :)

За съжаление има прекалено много малоумници които четат едно изречение и правят заключение за цялата религия. Абе малоумник, има хора които цял живот учат и чак тогава започват да дават акъл останалите, а ти тръгнал да обикаляш форумите за да правиш анкети... Резултата харесва ли ти???
вече толкова време атеистите не може да се съберете за да бъдете мнозинство..малцинство като мангалите сте

Както казах по-назад, започнах тази анкета с цел единствено да видим съотношението на религиозни-атеисти във форума. Като не ти харесва, не се включвай... и без това нищо умно няма да кажеш.
 
От: От: От: Религиозни ли сте?

започнах тази анкета с цел единствено да видим съотношението на религиозни-атеисти във форума.

глупав ли си или на такъв се правиш?

погледни си първия пост и ще видиш, че започваш с парадиране че си атеист. Анкетата е анонимна, защо е нужно да споменаваш какъв си? никой не го интересува...
пък и щом не е за дебат на тема "религия", а само за да се види съотношението - още по-малко нужно е да казваш като какъв се определяш :)
знам, че не си го направил нарочно..така ти е дошло отвътре... не си сам :oops:
 
От: От: От: От: Религиозни ли сте?

глупав ли си или на такъв се правиш?

погледни си първия пост и ще видиш, че започваш с парадиране че си атеист. Анкетата е анонимна, защо е нужно да споменаваш какъв си? никой не го интересува...
пък и щом не е за дебат на тема "религия", а само за да се види съотношението - още по-малко нужно е да казваш като какъв се определяш :)
знам, че не си го направил нарочно..така ти е дошло отвътре... не си сам :oops:

Къде съм писал, че не е за дебат, ти добре ли си? Просто ако няма какво да кажеш по темата, освен да избиваш комплекси във вид на злобни коментарчета с неоснователни нападки, напусни :mrgreen: Да, анкетата е анонимна, но всеки е свободен да вземе отношение.
 
От: От: От: От: Религиозни ли сте?

Написах го в контекста на "обвинението", че съм пуснал темата с цел да ПАРАДИРАМ нещо си, казвам ти го за 981748912 път... И спри да сер*ш вече в темата.
 
От: Религиозни ли сте?

Аве Иване колко си рилигиозен, кажи ми сички религиозни празници и как се празнуват
Ного се съмнявам в прекалено религиозните, дето се блъскат по празниците да запалят свещичка в църквата
 
От: Религиозни ли сте?

Да речем, че си прав :D Пускаш тема за дебат, а не се включваш активно - значи или си глупав (нямаш достатъчно познания с които да защитиш тезата си) или темата е с цел провокация.

Както и да е. Ще отговориш ли на:

казваш, че само някои от най-големите зверства са извършени в името на религията, А ОСТАНАЛИТЕ големи зверства в името на какво са извършени :lol: ТЯХ ОПРАВДАВАШ ЛИ като един атеист?

Резултата от анкетата харесва ли ти?
 
От: От: Религиозни ли сте?

казваш, че само някои от най-големите зверства са извършени в името на религията, А ОСТАНАЛИТЕ големи зверства в името на какво са извършени ТЯХ ОПРАВДАВАШ ЛИ като един атеист?

Естествено, че не ги оправдавам.. що за въпрос !? А ти оправдаваш ли тези, извършени в името на религията?
 
От: От: От: Религиозни ли сте?

Естествено, че не ги оправдавам.. що за въпрос !? А ти оправдаваш ли тези, извършени в името на религията?

Не разбирам... използваш тезата, че в името на религията са ставали зверства, а за останалите не говориш (и не пускаш анкети).
Тези зверства са ставали именно защото религията е била важен стълб за развитие (да не кажа единствен - чак когато започва Просвещението и някой други процеси, зверствата в името на религията започват да намаляват. Когато хората се образовали, те тълкуват религията по друг начин - затова те призовавам и твоето Просвещение да започне още днес).
Същото е и сега - ти си прост (на нивото на средновековен средностатистически човечец) и използваш заучени фрази и правиш грешни заключения. Преди години и други са правили погрешни заключения и на тази база убивали (сега като за 21 век - ти тролиш).
Пресен пример са джихадистите - някой използва религията за да ги манипулира, други я тълкуват погрешно и убиват дори без заплащане.
 
От: Религиозни ли сте?

Е хубу има вярващи и атеисти

При цялото ми уважение и топли чувства към теб, приятелю... не мога да се съглася с този некоректен изказ и опростяване на света. :)

Писна ми религиозните (суеверните) да окупират понятия, като ''вяра'' и ''ценности'', наричайки ги ''християнски''. Не-християните не ядем малки деца, не убиваме, не крадем и помагаме на ближния много повече от болшинството попове.
Това, че не си последовател на дадена (религиозна) доктрина не те прави невярващ.. Всеки вярва в нещо - атеистите-материалисти - в научните теории и материята, а пък някои от нас имат свое собствено обяснение за света, което далеч не е пълно отричане на духовния (невидим)свят и съществуването на душата. Вярата значи убеждение, предположение, надежда и още много други неща, а те са дълбоко заложени във всяко човешко същество - не само в религиозните.

Мисля, че не трябва така опростенчески да се разсъждава, като визирам и двете страни в спора.

Нито религиите са помогнали с нещо на света, нито пък очевидно са успели да спрат човешката еволюция.

Преди време бях от хората, които се държаха високомерно и гледаха с насмешка на суеверните, наричащи се ''вярващи''. Сега се опитвам да ги разбера и най-малкото да уважавам техните убеждения... Стига, разбира се да не ми ги натрапват, като единствена доказана истина и обяснение за света.

Определих се, като агностик, защото наистина смятам, че не ни е писано да разберем истината и да се обединим около една вяра. Поне не и в този... материалния свят.
 
От: Религиозни ли сте?

При цялото ми уважение и топли чувства към теб, приятелю... не мога да се съглася с този некоректен изказ и опростяване на света. :)

Писна ми религиозните (суеверните) да окупират понятия, като ''вяра'' и ''ценности'', наричайки ги ''християнски''. Не-християните не ядем малки деца, не убиваме, не крадем и помагаме на ближния много повече от болшинството попове.
Това, че не си последовател на дадена (религиозна) доктрина не те прави невярващ.. Всеки вярва в нещо - атеистите-материалисти - в научните теории и материята, а пък някои от нас имат свое собствено обяснение за света, което далеч не е пълно отричане на духовния (невидим)свят и съществуването на душата. Вярата значи убеждение, предположение, надежда и още много други неща, а те са дълбоко заложени във всяко човешко същество - не само в религиозните.

Мисля, че не трябва така опростенчески да се разсъждава, като визирам и двете страни в спора.

Нито религиите са помогнали с нещо на света, нито пък очевидно са успели да спрат човешката еволюция.

Преди време бях от хората, които се държаха високомерно и гледаха с насмешка на суеверните, наричащи се ''вярващи''. Сега се опитвам да ги разбера и най-малкото да уважавам техните убеждения... Стига, разбира се да не ми ги натрапват, като единствена доказана истина и обяснение за света.

Определих се, като агностик, защото наистина смятам, че не ни е писано да разберем истината и да се обединим около една вяра. Поне не и в този... материалния свят.

Еми язе та разврах, развери ме и мени, шото несъм ягностик, а финансис
Язе съм за профилираните дейности, куто съм финансис, шо да уча религия, като е друга материя
 
От: Религиозни ли сте?

Еми язе та разврах, развери ме и мени, шото несъм ягностик, а финансис
Язе съм за профилираните дейности, куто съм финансис, шо да уча религия, като е друга материя

Па те и поповете са финансисти, ама не се срамуват да се наричат божи служители, да се държат грубо, арогантно и надменно и да поучават хората.

Хубаво е да има строго профилирани дейности, но това не отнема убежденията и възгледите за света на всеки един индивид.

Всеки нормален човек се опитва да си обясни света и да намери смисъл в своето съществуване, особено в тежки моменти. Дали има смисъл да търсим отговорите, обаче е друг въпрос, понеже истината никога няма да излезе наяве.

За мен е наистина важно да не се делят хората на ''вярващи'' и атеисти, защото не-религиозните също вярват в нещо.

Иначе и аз те разврах и те уважавам, като финансис.:)
 
От: Религиозни ли сте?

Па те и поповете са финансисти, ама не се срамуват да се наричат божи служители, да се държат грубо, арогантно и надменно и да поучават хората.

Хубаво е да има строго профилирани дейности, но това не отнема убежденията и възгледите за света на всеки един индивид.

Всеки нормален човек се опитва да си обясни света и да намери смисъл в своето съществуване, особено в тежки моменти. Дали има смисъл да търсим отговорите, обаче е друг въпрос, понеже истината никога няма да излезе наяве.

За мен е наистина важно да не се делят хората на ''вярващи'' и атеисти, защото не-религиозните също вярват в нещо.

Иначе и аз те разврах и те уважавам, като финансис.:)

СТанке липсваш ми :drama:
 
От: Религиозни ли сте?

СТанке липсваш ми :drama:

Е, нямаше нужда да ме разплакваш и ти, че и без това не смогвам вече. И ти ми липсваш мъдри УФчарю, въпреки че те чета ... регулярно.:)
 

Горе