Re: От: Ритате ли футбол ?
Амуне за съжаление и трите последни правителства са по добри от това аз такава стагнация не помня от голямата криза 97г. и тогава за около година излезнахме от калта, а сега вече втора година потъваме. Наскоро някой се смееше на финансовият министър че за миналата година на 6 пъти е обявявал че излизаме от кризата. Щеше да е смешно ако не беше трагично, но аз лично не мога да се сетя за нито една анти кризисна мярка на това правителство насочена към малкият и средният бизнес.
Ще кажете ама комунягите много краднаха, а да изчакаме да слезат и тия от валаст пък тогава ще им мериме кражбите освен това след като комунягите са краднали много колко до момента са дадени на прокурор.
Ще кажете цара много имоти отвлече къде негови къде не и ще сте прави обаче неговите имоти са капка в морето сравнение със щетите които нанася това правителство на икономиката на страната и освен това пак ще попитам за две години колко от имотите на цара дадоха на прокурор
mantaman, хайде да погледнем малко по-обективно на нещата? Явно е, че не симпатизираш на ГЕРБ - окей, твой избор. Но да казваш, че последните правителства са по-добри от сегашното е просто смешно. Нека погледнем фактите и да ми отговориш на няколко въпроса:
- 97 г. каква беше икономическата ситуация в световен мащаб? Гърция беше ли взела помощи от ЕС? САЩ бяха ли в толкова тежко положение?
- по време на управлението на предишните правителства, дето крадоха, крадоха, та се ненакрадоха Гърция беше ли с 14% бюджетен дефицит, Великобритания беше ли с 12% бюджетен дефицит? Знаеш ли, че а ЕС като цяло дефицитът е 6.8% в момента, а за сравнение е бил 2.3% през 2008 година? Да не изреждам всички държави-членки, че ме мързи, но хайде позачети че Франция е с РЕКОРДЕН бюджетен дефицит за 2009 от 7,5% (знаеш ли какво е това за
икономика като Франция - една от най-мощните в света?!), Германия също прекрачва 3-те процента, Белгия са супер зле, да не говорим за Ирландия, Испания, Портигалия... има ли нужда да продължавам?!
- по време на предишните правителства САЩ като движеща икономическа сила бил ли е с
рекорден бюджетен дефицит от 1,4 трилиона $$$$?
- изобщо кога през последните години ИКОНОМИКАТА В СВЕТОВЕН МАЩАБ е била толкова зле, че да сравняваме управлението на сегашното правителство с управлението на предишните?!? Ситуацията е коренно различна!
- Станишката и компания може да си бращолевят каквото искат и да плюят, щото това им е работата, но хайде да погледнем малко независими институции какво казват за България - знаеш ли кои са Moody's и Standard & Poor's?
Ето малко факти:
Мудис понижи рейтинга на Египиет
"Стандарт енд Пуърс" понижи рейтинга на Япония
„Стандарт енд Пуърс” понижи рейтинга на Гърция до пределно ниско равнище
"Стандарт енд Пуърс" понижи рейтинга на Ирландия
Стандард енд Пуърс понижи рейтинга на Кипър
Влез им в сайтовете на агенциите и поразгледай. Положението за повечето икономики е МЕГА ЗЛЕ! Падат рейтингите на държави, които години наред са били супер стабилни и с положителни перспективи!
На фона на това, нека да видим какво се случва с България, мижавата ни държавичка, която се влияе супер яко от всякакви икономически сътресения, след идването на Дянков:
"Стандарт енд Пуърс" повиши кредитния рейтинг на България
02.12.2009 11:34
Добрата новина идва от анализа на една от най-авторитетните рейтингови агенции в света, която ревизира перспективата за страната от отрицателна на стабилна
26.07.2010:
"Стандард енд Пуърс" потвърди кредитния рейтинг на България
17.12.2010:
"Стандард енд Пуърс" потвърди кредитния рейтинг на България
"Рейтингът за Република България отчита благоприятното ни мнение за фискалната й политика, ниския брутен дълг на страната и перспективите й за растеж в средносрочен план, особено ако са подкрепени от подобрено усвояване на средствата от ЕС и други преимущества на членството в ЕС. Стабилната перспектива балансира благоприятната фискална позиция и перспективите за икономически растеж на България с нейната външна уязвимост”, се казва в становището на С&П.
22.12.2010:
И "Мудис" вижда положителна перспектива за България
Та хайде да се опираме на факти, а не на лични политически пристрастия? И нека фактите са в по-голям мащаб от личния ни джоб и това дали лично ние сме засегнати от новите закони, глоби и промени въведени от сегашното правителство?