Сайт на ЕН/БГ - как се прави ?

От: Сайт на ЕН/БГ - как се прави ?

Пробвах Polylang - работи. Обаче заглавията на някои widgets не ги превежда (например Random Posts). Заглавията на стандартните widgets (архиви, последни публикации и т.н.) ги превежда без проблем.

Language Bar Flags показва флагове, които водят до главната страница на съответния език. Language Bar Flags поддържа флагове, които водят до съответната версия на съответната страница (page) или публикация (post). Ако се инсталират едновременно Language Bar Flags и Polylang се получава излишно количество флагове (флаговете в горната част водят до главните страници, а флаговете генерирани от Polylang водят до съответните места от сайта).

При Multisite Language Switcher не разбрах как да се зададе език на съответния блог. Трябва ли да инсталирам отделен плъгин за задаване на езика? След инсталация се оказах с два блога на английски.
 
Последно редактирано:
От: Сайт на ЕН/БГ - как се прави ?

При Multisite Language Switcher не разбрах как да се зададе език на съответния блог. Трябва ли да инсталирам отделен плъгин за задаване на езика?
Settings -> General -> Site Language

Пробвах Polylang - работи. Обаче заглавията на някои widgets не ги превежда (например Random Posts). Заглавията на стандартните widgets (архиви, последни публикации и т.н.) ги превежда без проблем.


Language Bar Flags показва флагове, които водят до главната страница на съответния език. Language Bar Flags поддържа флагове, които водят до съответната версия на съответната страница (page) или публикация (post). Ако се инсталират едновременно Language Bar Flags и Polylang се получава излишно количество флагове (флаговете в горната част водят до главните страници, а флаговете генерирани от Polylang водят до съответните места от сайта).
При Multisite Language Switcher просто все едно имаш си сайт на съответния език и локализацията е също като при нормална инсталация.
 
От: Сайт на ЕН/БГ - как се прави ?

Проблемът е, че липсва Site Language в раздела Settings -> General.

Инсталирах Native Dashboard и сега се опитвам да добавя език през Settings -> Native Dashboard -> Downloads.

За версия 3.9 ми излизат няколко езика, които не ми вършат работа. Като избера subversion.apache.org - пак същия резултат.

7mNWGKJ.png


Изтеглих българската версия от bg.wordpress.org и копирах папката language в съответната директория. Вече имам български:
mCp4F2Y.png


Обаче пак не работи - излиза съобщение "No available translations found" (става въпрос за Multisite Language Switcher).
 
Последно редактирано:
От: Сайт на ЕН/БГ - как се прави ?

Проблемът е, че липсва Site Language в раздела Settings -> General.

Инсталирах Native Dashboard и сега се опитвам да добавя език през Settings -> Native Dashboard -> Downloads.

Обаче пак не работи - излиза съобщение "No available translations found" (става въпрос за Multisite Language Switcher).
Аз нищо не съм слагал освен language файловете за WP. Май ги даже копнах директно от инсталация на друг сайт не си спомням.
 
А така изглежда този WPML плъгин. Адски много неща има в него. Дори те пита къде да си визуализираш суитч бутона към дадената версия.

7270287N.png


Ако някой проявява интерес, ще дам и повече инфо за него. Определено си върши добре работата. Както казват хората, друго си е платеното. :)
 
От: От: Сайт на ЕН/БГ - как се прави ?

site.com/bg
Втория вариант. Така казва стадото (повечето мнения). Причината е, че е възможно Google да гледа на субдомейните като на отделни сайтове (изискващи отделна оптимизация). Като е на един домейн цялото съдържание изглежда като че ли сайта има повече съдържание.

Мда, стадния инстинкт! По утъпканата пътека със стадото тигъра ще изяде някого, но може и да не съм аз.

При site.com/bg и прочие езици сайта е един. И се трупа много съдържание. Лесно. Мързеливо. Това е плюса.
Минуса е, че не можеш да насочиш съответната част към съответната държава.


Докато при поддомейн bg.site.com работата е повече, но можеш да насочиш всеки към съответната страна.

Има стара приказка - Всяка жаба да си знае гьола.
 
От: Сайт на ЕН/БГ - как се прави ?

Аз използвам един плъгин на wordpress сайтовете - Geo IP. Сайтовете са ми site.com и site.com/bg/. Когато някой от БГ влезе в сайта го праща автоматично на /bg.
 

Горе