Сайт с приходи и български нови предприемачи

gioiello

New Member
Здравейте колеги.
Въпроса ми е доста трудно разбираем и навярно лесен, но очаквам отговора от хора с опит.
Съпътствам на базата на примери.
Интернет сайт да кажем онлайн магазин с точна ниша на продукти. (Парфюми или може би Бижута дори и дамски дрехи.)
Сайта работи в точно определена страна. Да кажем Германия, но дропшопинга се извършва от България. Галимацията е огромна. ват
Приходите са от 100 до 200 дори понякога и 500 евро / на ден.

Българския предприемач би ли имал интерес от подобен бизнес - като изключим интереса от дневните приходи само.
Възможно ли е български предприемач да закупи подобен вид дейност?

Как бихте постъпили вие?
Да продадете бизнеса си в България ?
Да продадете бизнеса си в Германия като станете основен доставчик на бъдещия купувач и продължите да печелите на едро? (Т.е. препродавате стоката тъй като главния ваш доставчик към момента е български).
 
От: Сайт с приходи и български нови предприемачи

Не знам за другите, но аз почти нищо не разбрах...

Българския предприемач би ли имал интерес от подобен бизнес - като изключим интереса от дневните приходи само.

Че кое друго е основното за един бизнес? :)
 
От: Сайт с приходи и български нови предприемачи

Я опиши бавно с прости думи процеса, от т. А до крайната точка и къде са рисковите и заплахите, щото и аз не вдянах какво искаш да кажеш.
 
От: Сайт с приходи и български нови предприемачи

Българския предприемач би ли имал интерес от подобен бизнес - като изключим интереса от дневните приходи само.
Възможно ли е български предприемач да закупи подобен вид дейност?

Искаш да кажеш, дали би се интересувал от този бизнес за удоволствие? 90% от нашенските предприемачи се интересуват само и единствено от приходите на един проект.
 
От: Сайт с приходи и български нови предприемачи

Доколкото разбирам имаш предвид немски сайт, продаваш стоки на немски граждани и стока, складирана и спедирана от България, нали така? Защо да няма интерес. Ако има достатъчно продажби и цената, въпреки транспорта, е конкурентна в Германия, защо не. :)
 
От: Сайт с приходи и български нови предприемачи

Дали един българин би имал интерес да закупи подобен вид бизнес.
redum - за да печели бизнеса ти първо трябва да имаш желание да го въртиш! За това говорих... т.е. може би не съм си задал правилно въпроса. Интерес да увеличи приходите главно от колкото да се задоволи на моментните.
WitBox - би имал интерес от бизнес в сферата на търговията извън България?
Veda - точно така. Благодаря за отговора на единия ми въпрос. "Защо не" и аз това се питам, но въпроса ми е "Има ли?" :)
 
От: Сайт с приходи и български нови предприемачи

Здравейте колеги.
Приходите са от 100 до 200 дори понякога и 500 евро / на ден.

А разходите?
 
От: Сайт с приходи и български нови предприемачи

rradev - приходи са това, не оборот, разходите нямат значение. :)
Благодаря на другите за отговорите.
 
От: Сайт с приходи и български нови предприемачи

gioiello, в жаргонната реч приход и оборот отъждествяват едно и също нещо. Не ми е ясно ти какво различие визираш. Да не бъркаш приход с печалба? А разходите ВИНАГИ имат значение. ;)
 
От: Сайт с приходи и български нови предприемачи

:) Добре тогава ще го разгънем.
Оборота е от 200 - 400 евро дневно до 1000 евро като разходите са между 100 - 200 евро до 500 евро съответно приходите са както ги писах горе. :)
Надявам всеки да е разбрал.
 
От: Сайт с приходи и български нови предприемачи

До колкото аз разбрах, чудиш се дали да го въртиш за кеф или искаш да го продадеш в Германия на някой, а ти да му даваш стоката на едро.
Според мен 2-рия вариант ще бъде по доходоносен, по простата причина ,че в Германия има много повече потребители, както и много повече хора , които пазаруват от интернет. Тук идва тънкия момент, че ако новия собственик е некадърен си е чист автогол :)
 
От: Сайт с приходи и български нови предприемачи

kiber4o :) То така стана в България миналата година, но все пак съм сигурен че има много кадърни хора.
 

Горе