Спад в Reach-а във Facebook ?

От: Спад в Reach-а във Facebook ?

Аз пък имам спад в харесванията. Преди с 1 пост правех по 10-20, а сега се мандахерцат по 1-2 лайка... :Х

П.П.: Между другото някъде четох, че Фейсбук щели да предприемат действия, с които да ограничат спама по страниците, защото реално всичките се използват за реклама. До колко е вярно това, обаче - идея си нямам!
 
Re: От: Спад в Reach-а във Facebook ?

Аз пък имам спад в харесванията. Преди с 1 пост правех по 10-20, а сега се мандахерцат по 1-2 лайка... :Х

П.П.: Между другото някъде четох, че Фейсбук щели да предприемат действия, с които да ограничат спама по страниците, защото реално всичките се използват за реклама. До колко е вярно това, обаче - идея си нямам!
То това от доста време се говори, което е доста кофти.

Щом са паднали лайковете, следовалтено и рийча е паднал..
Отвсякъде го правят да си плащаш..
 
От: Спад в Reach-а във Facebook ?

Еми нз. За рийча сега като си гледам статистиката ми пише, че тази седмица е по-висок спрямо предната, но само с няколко бройки. Иначе при лайковете спада е към 95%. Никога не е било чак толкова зле. Няма да се учудя, ако скоро започват и страници да делийтват. :Х Засега предполагам ги спира факта, че точно тези страници им генерират много свеж контент... То реално без такива страници, потребителите няма да има какво да правят във фейса, така че яко ще си патят, ако го направят тоя гаф, примерно.

Дано тези спадове да са просто някаква временна случайност, а не породени от промени, които правят фасбуците...
 
От: Спад в Reach-а във Facebook ?

Нормално е фейсбук да ограничават външните връзки т.е. 99% спам в страниците. Имаше наскоро статия, че бизнесът с рекламни публикации е над 200 милиона $ годишно, а отделно тези групи, които собствениците си докарват трафик към лични проекти :). Просто искат да се купува рекламата им и това е, напълно нормално.
 
От: Спад в Reach-а във Facebook ?

И в моите странички има спад. Гледам че и личния ми нюзфиид е още по преполнен с реклами и почти няма чиста дейнст от страници, освен споделяния от приятели. Явно вече не се показват Иван и Петър харесаха снимка на еди си коя страница. Или ако ги и ма то е в минимални количества. А то основно харесванита идват от там.
 
От: Спад в Reach-а във Facebook ?

Еми време беше - кой монетизирал, монетизирал. Аз това ви го говоря от време оно.
 
От: Спад в Reach-а във Facebook ?

Така е доста отдавна, 1 месец поддържаш един и същ трафик на следващия спада с 50%..
 
От: Спад в Reach-а във Facebook ?

Според мен всичко опира да атрактивноста на това, което се пуска. Примерно линковете ако не са атрактивни и ако никой не прояви интерес към тях веднага след като се пуснат, линка ще се покаже на минимален брой хора. Същото важи и за картинките и за статусите. Това е така от поне 2 месеца за енг страниците, предлагам сега са го пуснали и за други езици. Не е свършило времето за монетизация, просто ще трябва да се постараете повече. Като станат много маймуните на клона така става... Фейсбук не са откачени да отрежат клона на който седят. Все пак това е, което ги различава от обикновен сайт за запознанства. Просто искат да вдигнат нивото...
 
Има.. има си спад във фейсбука.
Осетих го преди няколко дни..

Обаче, мислех, че е временно... ама явно не е..

Дано се оправи..
 
От: Спад в Reach-а във Facebook ?

При мен пък странното е, че рийча се повишава, а пък лайковете никакви ги няма. Ама въобще! Я един харесал, я не страницата на ден... :Х
 
От: Спад в Reach-а във Facebook ?

Вече има повишаване при мен. Горе-долу нещата започнаха да се нормализират от днес - относно рийч и лайкс... Да видим как ще е през следващите дни.
 
От: Спад в Reach-а във Facebook ?

При мен reach-a днес е нула. Само първият пост от сутринта е бил прочетен от 50 човека и след 10 часа нито един пост (от 4) не е бил прочетен.
Вчера инсталирахме custom tabs. :cry:Възможно ли е да е от това?
Отделно от това от миналия понеделник имам рязък спад на кликовете (посещенията от Фейсбук), но нямаше спад при рийча - до днес. Това пак се случи след една оптимизация, правена предишната неделя (настройвахме Yoast, кеширащия плъгин, сменихме картата на сайта и други работи).
Единственото обяснение за втория проблем е, че има проблем с енкодинга - половината постове излизат нормално, половината на маймуни. Ние го оправяме ръчно, като пренаписваме маймунското заглавие в самия фейсбук, обаче за потребителите сигурно е дразнещо, ако поискат да шернат. Затова и споделянията и лайковете намаляха, преди имахме постове по 50 споделяния, сега са по 3-4. Това ще поправим приоритетно ... Но reach=нула как да оправя като нямам представа как се получи.

Виртуално ще черпя за всякакви идеи. Или да препоръчате някакъв tool за мониторинг и тестване (освен Инсайта)
 
От: Спад в Reach-а във Facebook ?

Писах писмо до Фейсбук. Изглежда не е само при мен така.
 
От: Спад в Reach-а във Facebook ?

Писах писмо до Фейсбук. Изглежда не е само при мен така.

:lol: Променят статистиките приятел, при всички е така, не показва вярно и понякога не показва на хората. Ще се оправи.
 
От: Спад в Reach-а във Facebook ?

Писах писмо до Фейсбук. Изглежда не е само при мен така.

Човече, и поздравителна картичка да им пратиш, ще има да си чакаш отговор. Това е все едно гугъл да оставят телефон за адсенс съпорт. :D

П.П.: При мен лайковете си започнаха както преди. Така, че може би е временен проблема ти.
 

Горе