Спомени от следосвобожденска/царска България

За Зевс нещо нема ли? Пише и за некви "default-ти" ма много са застояхме верно, нема смисъл.

Има, има.. с неговия кредит са се освободили от османско, не е трябвало да се надяват на голяма помощ отвън, която малко или много пак ги задължава в последствие..

Е, дефаутнати са за конкретни плащания, ма после се вижда, че са изчистени. Имат и безвъзмезно наливане на средства...

Ние също имаме дефаут през 1932 и после през 1990. Наливане немаме, само гаден каманизъм..

Все още не мога да схвана идеята на тая твоя фантазия и сравнение. Искаш да кажеш, че през цялото време сме по-добре от гърчолята, но заради каманизма.. 35 години оше не моЕ ги наваксаме в стандарта ли?
 
Наливане немаме, само гаден каманизъм..
Тъй, тъй...

Е, дефаутнати са за конкретни плащания, ма после се вижда, че са изчистени.

Къде го виждаме тва, как са изчистени, да не е кат нас с нови дългове? :rolleyes:

The creditors granted Greece new loans so that she could repay the old ones.


Все още не мога да схвана идеята на тая твоя фантазия и сравнение. Искаш да кажеш, че през цялото време сме по-добре от гърчолята, но заради каманизма.. 35 години оше не моЕ ги наваксаме в стандарта ли?
Искам да кажа, че преди 45г. сме се развивали наравно със съседите ни, а не както се внушава, че сме яли доматите с колците и после дошъл соц-а че да ни опраи.
 
Тъй, тъй...
И тъй, тъй.. към момента пак сме почти на една линия

Къде го виждаме тва, как са изчистени, да не е кат нас с нови дългове? :rolleyes:
Не го виждаме, прав си, пише решаване на проблема... което явно за теб е нещо съвсем различно. Вади наще дългове и да сравним, ко му е сложното?

Искамм да кажа, че преди 45г. сме се развивали наравно със съседите ни, а не както се внушава, че сме яли доматите с колците и после дошъл соц-а че да ни опраи.
Че някой твърди, че преди 45та сме били най-зле от всички около нас ли? По-скоро показваш, че въпреки гадния каманизъм.. днес пак сме на едно дередже с гърчолятя, което пак ме връща в началото на спорът.. където точно тва казах.
 
И тъй, тъй.. към момента пак сме почти на една линия
Тъй тъй... паднали са близо до наща линия щот още са възстановяват от кризата, мое сам да вииш кво е положението преди нея.

Не го виждаме, прав си, пише решаване на проблема... което явно за теб е нещо съвсем различно. Вади наще дългове и да сравним, ко му е сложното?
Поне видехме ли, че са ги чистили с нови дългове? И в двата случая имаш дефолти, кво ще сравняваш?

Че някой твърди, че преди 45та сме били най-зле от всички около нас ли? По-скоро показваш, че въпреки гадния каманизъм.. днес пак сме на едно дередже с гърчолятя, което пак ме връща в началото на спорът.. където точно тва казах
Тука вече ти отговорих.
 
Тъй тъй... паднали са близо до наща линия щот още са възстановяват от кризата, мое сам да вииш кво е положението преди нея.
Коя криза?

Поне видехме ли, че са ги чистили с нови дългове? И в двата случая имаш дефолти, кво ще сравняваш?
Ми щом е определно като решение... значи нечата са решени. Иначе само в единия случай имаш и две загуби на световни войни и няколко освобождения и съединения...

Тука вече ти отговорих.
Отговори кой го твърди ли?
 
Коя криза?
Между 2010 и 2015 година. 2015 дефакто са в технически фалит, пропускат вноската към МВФ. До 2060г. са длъжни да са в дефицит + редица други икономии и свиване на колана.


Ми щом е определно като решение... значи нечата са решени. Иначе само в единия случай имаш и две загуби на световни войни и няколко освобождения и съединения...
Тва ти е любимото, да са фанеш за неква дума или термин и да го повтаряш, като папагал. Като коментирахме наща икономика през царско и въпросното "кредит за погасяване на кредит" тогаз не беше решаване на проблема, а още по-зле ставало.

В другия също имаш освобождение, окупация, принудителен заем около половин милиард на швабите, разрушена инфраструктура и индустрия, глад, повече убити, гражданска война.


Отговори кой го твърди ли?
Твърди се, че положението било много зле заради политиката ни, а се оказва, че сме на едно ниво в региона и май не било толкоз зле.
 
Между 2010 и 2015 година. 2015 дефакто са в технически фалит, пропускат вноската към МВФ. До 2060г. са длъжни да са в дефицит + редица други икономии и свиване на колана.
Аха, зле било.. ем тряя са стегнем.. за 10-15 години трееше сме ги издухали по стандарт.., то щяхме.. ако не беше каманизма от преди 35 години..

Тва ти е любимото, да са фанеш за неква дума или термин и да го повтаряш, като папагал. Като коментирахме наща икономика през царско и въпросното "кредит за погасяване на кредит" тогаз не беше решаване на проблема, а още по-зле ставало.
Всъщност не е хващане.. просто показване на очевадното, което ти пропускаш.., ако го повтарям по неколко пъти.. то е да мое да го схванеш.

Коментирахме, че цялото ни развитие е на кредит, който все някой, някога тряя да плати.. неем претенции за думите "кредит за погасяване на кредит". Ето кво сме коментирали:


Даже ти ми натякваш за войните, в поста след това.. т.е. ние проблема със задълженията кога го решихме?

Дай некое инфо, че преди 44та сме решили проблема с дългът и да конвъртна в лицемерно евро позитивна личност.. толко е просто.

В другия също имаш освобождение, окупация, принудителен заем около половин милиард на швабите, разрушена инфраструктура и индустрия, глад, повече убити, гражданска война.
Колко е дългът им за освобождението и окупацията, и задълженията като губеща страна във войните?

Твърди се, че положението било много зле заради политиката ни, а се оказва, че сме на едно ниво в региона и май не било толкоз зле.
Кой го твърди?
 
 
Дай некое инфо, че преди 44та сме решили проблема с дългът и да конвъртна в лицемерно евро позитивна личност.. толко е просто.
Ма и те не са го решили, а са теглили нови кредити, точно като нас ама нали при тях пишело "решено"... решено е. 🤣

Колко е дългът им за освобождението и окупацията, и задълженията като губеща страна във войните?
Казах ти какви са им проблемите, стигали са до там да нема кво да ядът в некои области, избити хора, инфраструктура, флот, гражданска война, ако за теб само това че имаш кредит те връща назад, нема смисъл да говорим повече. В момента окупацията и последствията си ги оценяват на 300млрд. и търсят репарации от немците.

Около 300к са измрели от глад само при окупацията, отделно още хиляди жертви в двете войни, а това ти е най-важния капитал. Ти си седнал да ми говориш за някакви кредити.

Ма кат си се фанал толкова за цифрите, ето ти малко от тях, довели са до 56 месечна хиперинфлация в Гърция (такова животно при нас нема):


1713505096916.png

1713505226075.png
Спокойно можем да кажем, че гърците са били доста по-зле от нас след ВСВ.


Кой го твърди?
Доста хора в различни теми, та затва и направих тази.
 
Ма и те не са го решили, а са теглили нови кредити, точно като нас ама нали при тях пишело "решено"... решено е. 🤣
Еми ти може да си го фантазираш както ти отърва, но според твоя източник.. да така пише.

Казах ти какви са им проблемите, стигали са до там да нема кво да ядът в некои области, избити хора, инфраструктура, флот, гражданска война, ако за теб само това че имаш кредит те връща назад, нема смисъл да говорим повече. В момента окупацията и последствията си ги оценяват на 300млрд. и търсят репарации от немците.
Да съм казал само кредит? То като цяло ти намеси гърчолята и започна да си фантазираш кой, какво мислил..

Тия репарации за милярди идат от лъжливи комундета..., или са верни.. ти кажи.

Около 300к са измрели от глад само при окупацията, отделно още хиляди жертви в двете войни, а това ти е най-важния капитал. Ти си седнал да ми говориш за някакви кредити.

Ма кат си се фанал толкова за цифрите, ето ти малко от тях, довели са до 56 месечна хиперинфлация в Гърция (такова животно при нас нема):


Виж файлът 32647

Виж файлът 32648
Спокойно можем да кажем, че гърците са били доста по-зле от нас след ВСВ.
Чак да съм се хванал... Ма тука четем колко им е струвала окупацията.. а аз мислех, че за дългове говорим. Понеже каза, че при нас такова животно нямало..., по-назад в тамата съм дал източници на цифрите...

180 милиарда ни струва немската дружба под натиск и 130 милиарда руската окупация без натиск. Като по време на руската окупация взимаме реално участие във войната, а не сме само куче пазач и боНбена арена...

Та малко над 300 милиарда..

Според текста, който си дал, ако не се бъркам.. пише некъв тотал от 290 милиарда драхми. Не знам къв е бил лев срещу марка курсът по онова време, ма поне да го видим и нащо животно..

Състоянието на българина 1944 - гол, бос. Има го казано не от мен.

И тука идва момента пак да споменем отново какво се случва с гърчолята след 44та и какво с нас. И пак да стигнем до днаши дни... Както и да го въртиш..


Доста хора в различни теми, та затва и направих тази.
Ясно, звездите ми го говорят.
 
Последно редактирано:
Еми ти може да си го фантазираш както ти отърва, но според твоя източник.. да така пише.
Според моя източник пише, че са ги покривали с нови заеми.

Чак да съм се хванал... Ма тука четем колко им е струвала окупацията.. а аз мислех, че за дългове говорим. Понеже каза, че при нас такова животно нямало..., по-назад в тамата съм дал източници на цифрите...
Казвам, че не сме имали хиперинфлация (дефакто са фалирали), а те са имали, тоест доста по-зле е било положението. Те тия милиарди им срутват цялата икономика, като добавим и над 300к жертви + жертвите от войните и разрушенията, доста по-кофти старт са имали от нас.

Ето ти го и прословутия дълг (синьото сме ний), общо взето от 1925г. (та и от преди тва, предвид техния над 200% от БВП) през целия период са с по-голям дълг от нашия спрямо БВП. Срещаме се чак след ВСВ щот техния се чисти с хиперинфлацията . До цоциализма се справяме по-добре от тях в тва отношение, после виждаме кво се случва. От 35-та до 45г. дълга ни намаля спрямо БВП, след тва дойдоа спецалистите и ни оправиа.

1713528208527.png


Състоянието на българина 1944 - гол, бос. Има го казано не от мен.
Разбрахме те как тълкуваш казаното, спести си го.
 
Последно редактирано:
Според моя източник пише, че са ги покривали с нови заеми.
Което е определно като "решение"

Казвам, че не сме имали хиперинфлация (дефакто са фалирали), а те са имали, тоест доста по-зле е било положението. Те тия милиарди им срутват цялата икономика, като добавим и над 300к жертви + жертвите от войните и разрушенията, доста по-кофти старт са имали от нас.
И? После получават не малка маршалка помощ, финансово, хуманитарно, икономически. И ги виждаме къде са днес... Пак въртиш едно и също...

Ето ти го и прословутия дълг (синьото сме ний), общо взето от 1925г. (та и от преди тва, предвид техния над 200% от БВП) през целия период са с по-голям дълг от нашия спрямо БВП. Срещаме се чак след ВСВ щот техния се чисти с хиперинфлацията . До цоциализма се справяме по-добре от тях в тва отношение, после виждаме кво се случва. От 35-та до 45г. дълга ни намаля спрямо БВП, след тва дойдоа спецалистите и ни оправиа.

Виж файлът 32656

Пак графики... поне се вижда, че са си решили проблема в крайна сметка... също се вижда, че окупацията и жертвите дет ги папагалстваш не изиграват важна роля, щото % започва да спада преди войната и продължава да намаля чак до 60те.., :D Също така се вижда, че каманизма доста добре управлява %, виж ква права линия са опънали.. тва ако не е плод на задълбочени изчисления.. дет са вика планова икономика с планов %. По важното е, че веднага след падането на каманизма, сме извадили спестяванията и веднага сме коригирали %. Гърчолята пък след влизането си у ЕС, пак го качват....

Разбрахме те как тълкуваш казаното, спести си го.
Изтълкувай го ти:
1713554908248.png

След речта:
1713555119519.png

А тука един ни припомня как за 10 години наваксваме гърчолята, въпреки, че предполагам, че след време, ще са опитва да ни припомни колко по-зле са били... ма тва са само предположения..
1713555389060.png
 
🤭
 
И? После получават не малка маршалка помощ, финансово, хуманитарно, икономически. И ги виждаме къде са днес... Пак въртиш едно и също...
Пред нас, въпреки фалита им.


Пак графики... поне се вижда, че са си решили проблема в крайна сметка...
С хиперинфлация, нещо кат нащо "решение" 96г.

също се вижда, че окупацията и жертвите дет ги папагалстваш не изиграват важна роля, щото % започва да спада преди войната и продължава да намаля чак до 60те..,
Да, всъщност през окупацията и гражданската война благоденстват, щот дълга им спада... леш... 🤣 🤣

По важното е, че веднага след падането на каманизма, сме извадили спестяванията и веднага сме коригирали %. Гърчолята пък след влизането си у ЕС, пак го качват....
Така е, за злето през команизма са виновни фашиститие, за злето през димакрацията - димакратите. Всички са виновни, само не и команизтите.

Изтълкувай го ти:
Патос и драма от политици... шокиран съм, всичко е така както го казва. Нещо като "решението" на кредитите.


А тука един ни припомня как за 10 години наваксваме гърчолята, въпреки, че предполагам, че след време, ще са опитва да ни припомни колко по-зле са били... ма тва са само предположения..
Така де, настигаме ги и после освабадителите са намесват. Виждаш някво противоречие, щото явно за теб дълга е единственият измерител за състоянието на дадена страна, то за тва се и пишат тея глупости по-горе.
 
Пред нас, въпреки фалита им.
Където винаги са били.

С хиперинфлация, нещо кат нащо "решение" 96г.
Инфлации, кредити.. щом те си го определят кат решение.. кой съм аз да им са бъркам?

Да, всъщност през окупацията и гражданската война благоденстват, щот дълга им спада... леш... 🤣 🤣
То спада процента, не е задължително да е дълга. Иначе по тая иронична логика мое да кажем.... щом дълга(%) ни се покачвал през каманизма, значи сме били зле ли?..
Иронии, ма не на място.

Така е, за злето през команизма са виновни фашиститие, за злето през димакрацията - димакратите. Всички са виновни, само не и команизтите.
Следим линията на гърчолята, там фашисти и каманизъм е нямало.., фантазиите и натъкмяването са си твои.

Патос и драма от политици... шокиран съм, всичко е така както го казва. Нещо като "решението" на кредитите.
Е... щом не отърва на некой фантазьор от 2024.. едва ли е верно

Така де, настигаме ги и после освабадителите са намесват. Виждаш някво противоречие, щото явно за теб дълга е единственият измерител за състоянието на дадена страна, то за тва се и пишат тея глупости по-горе.
Ми не, пропускаш великия политик Борисчо и неговата дружина, които от страх теглят късата клечка.

Щом е било от страх, значи сме били под натиск, както сам признаваш, т.е. сме имали нужда някой да на освободи от тоя страх.

Или както сам каза, гърчолята са "имали късмет".

Аз не съм конкретизирал дългът, а казвам живот и бизнес на кредит, както по-горе виждаш, гласуване на допълнителни и извънредни бюджетни кредити, дефицитчето харесва това.
 
Инфлации, кредити.. щом те си го определят кат решение.. кой съм аз да им са бъркам?
Няма смисъл...

То спада процента, не е задължително да е дълга. Иначе по тая иронична логика мое да кажем.... щом дълга(%) ни се покачвал през каманизма, значи сме били зле ли?..
Иронии, ма не на място.
Да, щот им са обезсценява валутата... решението. Каманистите сами си го казват из докладите на БНБ.

Следим линията на гърчолята, там фашисти и каманизъм е нямало.., фантазиите и натъкмяването са си твои.
Бе май е имало за некви години и май са им съсипали страната.

Е... щом не отърва на некой фантазьор от 2024.. едва ли е верно
Колкот са верни и днешните страшни картини, дет ги описват през ден в парламеннта. То тва е работата на опозицията.

Щом е било от страх, значи сме били под натиск, както сам признаваш, т.е. сме имали нужда някой да на освободи от тоя страх.
От страха може, ма не и от нас самите.
 
Няма смисъл...
И аз тва казвам, както и да го въртиш.. не са били по-зле от нас.

Да, щот им са обезсценява валутата... решението. Каманистите сами си го казват из докладите на БНБ.
То, тва не беше въпрос, а продължение на иронията...

Бе май е имало за некви години и май са им съсипали страната.
Управление ли? Щото при нас говорим за управление.

Колкот са верни и днешните страшни картини, дет ги описват през ден в парламеннта. То тва е работата на опозицията.
На кой са тия думи за голия и бос българин, че го смяташ за опозиция? А дефицита е ясно описан, има го по-назад.

От страха може, ма не и от нас самите.
Каква е фантазията за "нас самите"?
 
Не ми се занимава да дъвчем едно и също по 100 пъти, едните имали дефицит, другите гражданска война ма били по-добре, нема смисъл просто, радио точката са е включила пак.

Щом тъй ти отърва.
 
Само за протокола да споменем, че думите които са равносметка и описват колко сме зле към края на авантюрата ни с нацистите са на Багрянов, бивш земеделски министър и министър претседател, когато ги изрича. Багрянов е далеч от опозицията, т.е. фантазията по-горе - отпада.
 

Горе