Съвети/добри практики за StumbleUpon

tuger

Well-Known Member
Реших да се замеся по-сериозно и с този изчточник на трафик. Някой може ли да сподели полезни съвети от опит или просто да сподели добро четиво?

Благодаря
 
От: Съвети/добри практики за StumbleUpon

С чисто нов профил и добавяне на страници от сайта забелязвам доста прилични посещения. Дано тенденцията продължи ....
 
От: Съвети/добри практики за StumbleUpon

Добавяй си редовно съдържание, и не забрявай да лайкваш подобни статии. Като и при другите социалки и тук е хубаво да разреждаш.
Това е че трафика от стъмбъла не става за монетизация.
 
От: Съвети/добри практики за StumbleUpon

Трябва да отделя внимание на лайкването на чужди сайтове. Засега не разнообразявам, но май наистина е добра идея за безопасност, най-малкото.
 
От: Съвети/добри практики за StumbleUpon

Трябва да отделя внимание на лайкването на чужди сайтове. Засега не разнообразявам, но май наистина е добра идея за безопасност, най-малкото.

бях чел, че има банати акаунти на AdSense заради StumbleUpon
 
От: Съвети/добри практики за StumbleUpon

За баннати акаунти от адсенса ми е странно, защото кликове на адсенса от стъмбъла са рядко срещани.
Повечето потребители от стъмбъла влизат на страницата ти, може да лайкнат, може и да отидат на следващата чрез бутона стъмбъл.
Рядко кликат по реклами и за това ми е странно. Примерно от 2000 посещения от стъмбъла 1 клик върху адсенса.
 
От: Съвети/добри практики за StumbleUpon

Преди време в правилата на AdSense пишеше, че е забранено сайтовете с AdSense да се зареждат в iframe. StumbleUpon зарежда сайтовете в iframe. Тоест, нормално е да има бан заради StumbleUpon.
 
От: Съвети/добри практики за StumbleUpon

Аз нямам Adsense и не ме боли особено за правилата на Гугльо. Заложил съм на viral content и се надявам да намажа добре от трафика след време. За сравнение с reddit, има случаи да имам над 2к посещения само за ден.
 
От: Съвети/добри практики за StumbleUpon

Зс Ен трафик като цяло е добре да се развиват Стумблеюпон, Реддит, Пинтерест и Тъмблър, всичко друго е шитня ако нямате супер акаунти с десетки хиляди последователи. Стъмбъла е много силна мрежа, от която спокойно може да си докарвате няколко К дневно, трябвс интересно съдържание и да се поства в точната категория, конверсията е по-слаба, защото се отварят различни публикации на случаен принцип от категорията
 
От: Съвети/добри практики за StumbleUpon

Към 18:00 ще съм на линия в скайп. Пиши да се засечем най-сетне :D
Зс Ен трафик като цяло е добре да се развиват Стумблеюпон, Реддит, Пинтерест и Тъмблър, всичко друго е шитня ако нямате супер акаунти с десетки хиляди последователи. Стъмбъла е много силна мрежа, от която спокойно може да си докарвате няколко К дневно, трябвс интересно съдържание и да се поства в точната категория, конверсията е по-слаба, защото се отварят различни публикации на случаен принцип от категорията
 
От: Съвети/добри практики за StumbleUpon

За адсенса дето се зарежда в iframe има много лесно решение, а то е да ограничите показването на реклами само на вашите сайтове в адсенс акаунта /което по принцип всеки разумен адсенс потребител би трябвало да направи/
Отделно ако имате тулбар на лиско /не знам за хрома дали има/ то сайтовете не минават през ифрейм, ами директно се зареждат.
 
От: Съвети/добри практики за StumbleUpon

Сигурен ли си, че задаването в акаунта да се показват рекламите само на определен домейн ограничава показването на реклами, когато сайтът се зарежда чрез iframe? И къде в TOS пише, че няма да банват сайтове в този случай?

Не всички потребители на SU имат тулбар.
 
От: Съвети/добри практики за StumbleUpon

Сигурно 90% от страниците добавени в Стъмбъла имат Адсенс, не ми се вярва да има много банани след като повечето се въртят там вече години. Може да погледнете тези с милионите харесвания, че на 10, 9 са с Адсенс
 
От: Съвети/добри практики за StumbleUpon

Засега има смисъл да се публикуват и там, но не мога да разбера показвали колко виждания има реално или не ...
 

Горе