Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Предвиждам значителни разходи 'шведска маса' за заседанията на Учредителното събрание.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Предвиждам значителни разходи 'шведска маса' за заседанията на Учредителното събрание.

Да аз затова си мислех, не е ли добре консорциума да инвестира стартово в една кръчма на плажа, тъкмо ще можем да обсъдим всичко наживо и навесело?
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Да аз затова си мислех, не е ли добре консорциума да инвестира стартово в една кръчма на плажа, тъкмо ще можем да обсъдим всичко наживо и навесело?

определено е най-добре, всички добри идеи тръгват от маса :)

пс. в момента на плажа май е леко хладно...
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

определено е най-добре, всички добри идеи тръгват от маса :)

пс. в момента на плажа май е леко хладно...


Хладно е но ние сме оптимисти :)
в момента зъзна с една грейка и едно одеяло, но съм по жапанки и чашата е пълна с лед.

Аз съм готов с десетарата.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Работата в екип, като брака, си иска компромисите. Всеки участник трябва да е наясно, че някой от колегите може да има по-добро решение от неговото. Общо взето точно тук е проблема в екипната работа - вземането на решения и инициативата. Пасивността и вялото отношение към бизнеса не се вписва в профила на предприемача.

Относно това кой колко работи - по-скоро трябва да се гледат резултатите. За всеки участник си има определени части от работата и цели, които да се гонят. Ако се изпълняват, дори и с минимални усилия от негова страна, ами супер. Какъв е смисъла, ако бачка 20 часа в денонощието, ама няма резултат?

И по темата - аз лично не бих правил бизнес с някой, ако не сме имали някакви отношение вече. Говоря за някакви работни отношения. Примерно колеги в някоя голяма фирма или единия е бил клиент на другия. В такава среда си личи кой колко може и иска.

Още по темата - екипната работа дава реална възможност за наистина голям успех. Има много кадърни хора и все пак човек не може да е еднакво ерудиран относно управлението и мотивацията на персонала, да има възможност и време за маркетинга на компанията, да разбира от финанси, да разбира от оперативната част във фирмата (това, с което се занимава тя) и други подобни допълнения.

Ако сам е войн, някъде нещо ще му куца. И или там фирмата ще почне да буксува или ще наеме някой за тази чат. Но всеки осъзнава, че един собственик на дял от компанията ще влага повече усилия от един наемен работник.

Ще следя темата да видя има ли развитие проекта и искрено да му пожелая успех.
 
Последно редактирано:
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Покрих се, защото се разочаровах от негативните коментари. Изумително е как за нещо толкова позитивно могат да се намерят толкова много хора, които да намерят за какво да плюят. Все пак виждам, че темата се е развила в правилната насока и се радвам. Явно има хора, които могат да мислят.
Понеже видях, че някои хора се хванаха за думите ми, че искам да помогна, нека се обоснова: Идеята ми беше да дам предложението и да нахвърля няколко опции как това може да се превърне в реалност. Аз лично дори не съм сигурен, че ще имам физическата възможност да участвам (ако бъда избран) понеже след няколко месеца ще съм изцяло ангажиран с моя онлайн проект, но бих се радвал, ако се създаде такава компания, защото не съм завистлив и се радвам на успехите на други хора. За съжаление критиците дори не ми дадоха възможност да развия идеята.
В началото писах, че най-удобно ще бъде, ако собствениците на сайта (Blinky и Coolice) предложат един човек, който да даде старта. Този човек дава своя имейл и всеки който иска да участва в тази компания изпраща своето CV, мотивационно писмо, проекти, финансови възможности и други. Избират се примерно 25 души и се прави една среща. На тази среща се обсъждат всички идеи на присъстващите (предварително подготвени с бизнес план) и се избират най-добрите от тях. След това се обсъждат задълженията на всеки един от екипа и последно се прави документацията.
Искам ясно да подчертая, че моето предложение е съдружниците във фирмата да са единствените служители в началото и наемането на служители да става успоредно с растежа на фирмата.
И друго. Има много коментари за това как бихте се изпокарали и прочие. Това не е така. Караниците стават когато съдружниците са 3-4. При 25 човека не е възможно да се скарате защото ще се гласува всяко едно предложение и никой няма да има право да се сърди. А ако се разсърди винаги може да си тръгне. Другото важно нещо е председателя на борда. Всяка компания трябва да има лидер, който да е уважаван от останалите и този лидер ще се избере пак чрез гласуване.
Може да пропускам нещо в момента, но затова комуникираме в тази тема - за да се допълваме, а не за да се храним.
Благодаря и ако изберете един човек, който да приема и оценява кандидатите за съдружници аз бих кандидатствал и мисля че мога да допринеса за благото на фирмата с финанси, бизнес опит и идеи.
Поздрави!
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Кула и блинки какво да кажат? Те са си намерили тандема и са си пушка. До колегата който се възмущава от негативните мнения, явно просто не е работил достатъчно на този принцип с хора.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Кула и блинки какво да кажат? Те са си намерили тандема и са си пушка. До колегата който се възмущава от негативните мнения, явно просто не е работил достатъчно на този принцип с хора.

Да, сега разбирам, че има хора които пишат в този форум само за да си изливат отрицателната енергия. Това не означава, че е правилно. С негативизъм никой не е прокопсал.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Покрих се, защото се разочаровах от негативните коментари. Изумително е как за нещо толкова позитивно могат да се намерят толкова много хора, които да намерят за какво да плюят. Все пак виждам, че темата се е развила в правилната насока и се радвам. Явно има хора, които могат да мислят.
Понеже видях, че някои хора се хванаха за думите ми, че искам да помогна, нека се обоснова: Идеята ми беше да дам предложението и да нахвърля няколко опции как това може да се превърне в реалност. Аз лично дори не съм сигурен, че ще имам физическата възможност да участвам (ако бъда избран) понеже след няколко месеца ще съм изцяло ангажиран с моя онлайн проект, но бих се радвал, ако се създаде такава компания, защото не съм завистлив и се радвам на успехите на други хора. За съжаление критиците дори не ми дадоха възможност да развия идеята.
В началото писах, че най-удобно ще бъде, ако собствениците на сайта (Blinky и Coolice) предложат един човек, който да даде старта. Този човек дава своя имейл и всеки който иска да участва в тази компания изпраща своето CV, мотивационно писмо, проекти, финансови възможности и други. Избират се примерно 25 души и се прави една среща. На тази среща се обсъждат всички идеи на присъстващите (предварително подготвени с бизнес план) и се избират най-добрите от тях. След това се обсъждат задълженията на всеки един от екипа и последно се прави документацията.
Искам ясно да подчертая, че моето предложение е съдружниците във фирмата да са единствените служители в началото и наемането на служители да става успоредно с растежа на фирмата.
И друго. Има много коментари за това как бихте се изпокарали и прочие. Това не е така. Караниците стават когато съдружниците са 3-4. При 25 човека не е възможно да се скарате защото ще се гласува всяко едно предложение и никой няма да има право да се сърди. А ако се разсърди винаги може да си тръгне. Другото важно нещо е председателя на борда. Всяка компания трябва да има лидер, който да е уважаван от останалите и този лидер ще се избере пак чрез гласуване.
Може да пропускам нещо в момента, но затова комуникираме в тази тема - за да се допълваме, а не за да се храним.
Благодаря и ако изберете един човек, който да приема и оценява кандидатите за съдружници аз бих кандидатствал и мисля че мога да допринеса за благото на фирмата с финанси, бизнес опит и идеи.
Поздрави!
TLDR;
Да не се опитваш да кажеш, че това е сериозен топик?
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Кула и блинки какво да кажат? Те са си намерили тандема и са си пушка. До колегата който се възмущава от негативните мнения, явно просто не е работил достатъчно на този принцип с хора.

Какво мислият за създаване на обща фирма от потребители на форума, каквото искат автора на темата и ataka. Все пак тръгва от техния форум, въпреки че темата не е сериозна, но това е друг въпрос.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

TLDR;
Да не се опитваш да кажеш, че това е сериозен топик?

Не, майтап си правя. Всичко зависи от гледната точка. Ако за теб този топик не е сериозен просто не участвай в него.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

За мен коректността в бизнеса е едно от най-важните неща за успех. Това е основната причина да предлагам участието на собствениците, ако евентуално се стигне до нещо реално. За мен е некоректно да се създава компания без съгласието им.
 
Re: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Обаче нито Coolice, нито Blinky казват нещо по темата... На мен лично много би ми се искало да чуя тяхното мнение по тази тема.

Аз няма какво да кажа. Бих искал да участвам и да се сформира нещо подобно, дори ще е супер. Но за съжаление се получава или трудно или никак. Аз мога да работя със всеки по всяко време, но отговарям само за себе си. ;)

Според мен негативизмът на хората тук, а и не само е базиран на горчив опит, от който са си направили изводите. Поне така мисля, защото е редно да е така. Говоренето на изус си е чиста проба аматьорщина. ;) За това и смело казвам, че ако има ясна идея, силен екип и хората повярват в това, ще се получи. По-добре екипа да тръгне от едно място, в което всеки си прекарва деня, а не да се събирате от кол и въже и тепърва да разбирате за навиците и привичките си.

Друга причина, поради която хората са настроени така е липсата на точна конкретика. Много негативно се настройват, когато някой каже, аре да направим едни какво си, ще можем, но не е дал нищо конкретно. За тях, това си е губене на време. Повечето хора обръщат внимание на тези, които имат визия, идея и знаят какво е нужно, за да се стигне от точка А до Я. И всичко това разписано и добре представено. Тогава хората спират и се заслушват. Не можете да очаквате позитивизъм при изливане на идея, която всеки сигурно е мислил, но не е предложил, заради липсата на гореспоменатото.

И в заключение: Аз съм отворен човек и винаги бих взел участие в екип, който може да направи нещо смислено и голяма. ;) Работил съм за някой, работили са за мен, работя с хора нон стоп и никога не съм срещал затруднения. Дори и не съм мислил да има, защото спират работата. Но екип е повече от един, което автоматично значи, че при голям, ще има проблеми. Все един трябва да има идея на къде се отива. ;)
 
Re: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Значи представям си как ТЕО и РЕД са седнали на една маса и си гукат спокойно за бизнес, а отсреща АМУНЯ, смучейки маргарита, слуша и ги иронизира с вулгарни подмятания и двамата:). Другите гледаме сеир от страни и се подхилкваме мазно.... В това време Кул и Блинки се опитват да успокоят обстановката, естествено безуспешно... Накрая всичко завършва с масово меле, сдобрително напиване и проекта приключва.

Това е един много странен сън, но има известни истини в него. Ако има идея и се знае на къде се върви - мисля, че общата цел ще укроти много страсти. Иначе няма смисъл. ;)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Тия дето говорят за фирми най-вероятно никога не са имали такива фирми и взимане даване със съдружници. Също така, вярват в някакви полит-мантри за хоризонтални структури и равни по права акционери. Само че, не става така в реалността. Смисъл, може и да става, ама обикновено не става. Например аз, когато си наумя че съм прав, нещото трябва да се направи. Като имам съдружник, който смята, че нещото не става, възниква конфликт. И понеже и двамата примерно сме силни личности, все някой трябва да отстъпи. Ако никой не отстъпи, трябва да се разделим. За това е кофти да работиш със съдружници и за това масово бизнесите се цепят.

Колата трябва да има един шофьор. Един човек, който да взима решенията. Народът ни го е казал "Много баби - хилаво бебе".
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Стар се чувствам в този форум. Създал съм 4 дружества през живота си 3 от тях успешни и днес ги има. Моля да бъда изключен от списъка "никога не са имали такива фирми и взимане даване със съдружници".
В момента имам на 5 места акции. Не съм ходил да се карам със съдружниците, нито да се налагам, нито да отстъпвам. Не държа дори да ги познавам.
В България има поне 10 000 акционерни дружества, които работят.
В този смисъл не ми е ясно кое "не работи" и как "не става". Обяснете ми пак, нормално, като подтиснете бушуващите хормони.
Каква кола, какъв шофер? Това, че ще има 1 управител - стана ли ясно? Или това, че капиталът взима решенията? Ако си дал 20 000 имаш повече права от тези, които са дали по 2 000 - това логично ли ви се струва?
 
От: Re: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Аз няма какво да кажа. Бих искал да участвам и да се сформира нещо подобно, дори ще е супер. Но за съжаление се получава или трудно или никак. Аз мога да работя със всеки по всяко време, но отговарям само за себе си. ;)

Според мен негативизмът на хората тук, а и не само е базиран на горчив опит, от който са си направили изводите. Поне така мисля, защото е редно да е така. Говоренето на изус си е чиста проба аматьорщина. ;) За това и смело казвам, че ако има ясна идея, силен екип и хората повярват в това, ще се получи. По-добре екипа да тръгне от едно място, в което всеки си прекарва деня, а не да се събирате от кол и въже и тепърва да разбирате за навиците и привичките си.

Друга причина, поради която хората са настроени така е липсата на точна конкретика. Много негативно се настройват, когато някой каже, аре да направим едни какво си, ще можем, но не е дал нищо конкретно. За тях, това си е губене на време. Повечето хора обръщат внимание на тези, които имат визия, идея и знаят какво е нужно, за да се стигне от точка А до Я. И всичко това разписано и добре представено. Тогава хората спират и се заслушват. Не можете да очаквате позитивизъм при изливане на идея, която всеки сигурно е мислил, но не е предложил, заради липсата на гореспоменатото.

И в заключение: Аз съм отворен човек и винаги бих взел участие в екип, който може да направи нещо смислено и голяма. ;) Работил съм за някой, работили са за мен, работя с хора нон стоп и никога не съм срещал затруднения. Дори и не съм мислил да има, защото спират работата. Но екип е повече от един, което автоматично значи, че при голям, ще има проблеми. Все един трябва да има идея на къде се отива. ;)


Много добре го обясни, ако ги има тези неща ще се изслуша от много повече хора. Ако има точно и ясно всичко, от А до Я, аз също бих се включил.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Много интересна тема ! Ще следя раазвитие и може би ще се включа
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Стар се чувствам в този форум. Създал съм 4 дружества през живота си 3 от тях успешни и днес ги има. Моля да бъда изключен от списъка "никога не са имали такива фирми и взимане даване със съдружници".
В момента имам на 5 места акции. Не съм ходил да се карам със съдружниците, нито да се налагам, нито да отстъпвам. Не държа дори да ги познавам.
В България има поне 10 000 акционерни дружества, които работят.
В този смисъл не ми е ясно кое "не работи" и как "не става". Обяснете ми пак, нормално, като подтиснете бушуващите хормони.
Каква кола, какъв шофер? Това, че ще има 1 управител - стана ли ясно? Или това, че капиталът взима решенията? Ако си дал 20 000 имаш повече права от тези, които са дали по 2 000 - това логично ли ви се струва?
Какви акции бе приятел, не ти говоря за големи акционерни дружества, а за дребен до среден бизнес с няколко съдружника участващи на равни начала. Какво акционерно дружество ще направиш с хора от форума. Не че ги подценявам, но ме съмнява много хора от тук да могат да си позволят голяма сума в подобно дружество, като 20 000 лв.

Сигурно аз не съм се изразил правилно. Не отричам модела на АД, най-малкото защото съществуват огромен брой печеливши такива. Но за да участваш в такова, т.е. да имаш право на глас, трябва да притежаваш голям % от броя на акциите на дружеството. Тук вече си говорим за серизен бизнес и инвестиции. Сподели, какъв процент от акциите на дружествата притежаваш и участваш ли във взимане на решенията при управлението им?
 

Горе