Създаване на маркетплейс уебсите

taxidoclt

New Member
Здравейте,

Може ли да ми препоръчате плтформа където да създам маркетплейс или фирма която да издаботи такъв.

Благодаря!
 
Последно редактирано:
То това пълна пръчка.. се едно гледам вп+ууу, с две-три повече екстри. Минимален план 1300лв на година 😆
И технологично е пръчка - ползва Смарти, някакъв Буутстрап версия 2 или 3 набутан там и т.н. неща отпреди 15+ годин.

Ама се разрастват, даже в тукашните джобс сайтове търсеха кадри.
 
На мен ми изглежда като сторено от някой бг-пищенсяс 🤫
А дали има оборот, май само той може да каже, но не вярвам, то дори око не фваща още на първо цъкане, а поне това е задължително - първото вчепатление, още преди да сме намерили една торба бъгове. Сигурно е някой, който се е вдъхновил покрай емаг модата, та си е рекал "тва ако го пусна в чужбинско - ще изтепам рибата"... Ама не е отчел факта, явно, че тия неща идват със закъснение едно 10г у бг, така че емага при всички случаи е просто едно копие :)
Аз специално разгледах оцпия "фриланс маркет", е то няма 1% разлика с другите маркети, само сменили три пикчъра 😁
 
Да, ама е готово - направено за целта.

Алтернативите са плъгини за мадженто, опенкарт или уукомерс.
За уукомерс просто забрави, маджентото е "не барай ако нямаш здрави гащи", а опенкарта както винаги ще е тотален мазаляк и ако искаш нещо да барнеш ще трябва да издирваш разни съмнителни местни или далекоизточни разбирачи.

Да ти го правят от 0-та ще е приключение с неизвестен резултат.
 
Е готово, ама най-смотания план 1.3лв.. годишно, който реално не се знае дали изобщо ще върши работа.
Ако няма особени изисквания и някакви специални екстри, на вп+уу+мулти вендор плъгин, си става без проблем. Малко повече ръчкане, за да хване и визуално очето :) И задължителното условие за супер здрав сървър ;)
 
Е готово, ама най-смотания план 1.3лв.. годишно, който реално не се знае дали изобщо ще върши работа.
Ако няма особени изисквания и някакви специални екстри, на вп+уу+мулти вендор плъгин, си става без проблем. Малко повече ръчкане, за да хване и визуално очето :) И задължителното условие за супер здрав сървър ;)

Не е упоменат бюджет, следователно приемаме че става дума за голям бизнес със солиден гръб 🤩

ПП: иначе аз съм правил такова и на Уу само с безплатни плъгини, понеже такива бяха изискванията 🫢, обаче след всеки сеанс получавах импулс да си измия ръцете с белина и да си бия инжекция против тетанус.
 
ПП: иначе аз съм правил такова и на Уу само с безплатни плъгини, понеже такива бяха изискванията

И предполагам, че не работи в момента :)

Не е упоменат бюджет, следователно приемаме че става дума за голям бизнес със солиден гръб 🤩

Даа, да, знам ги тия форумните бюджети 😁


Инак, аз го измислих вече, моето си дерзание, за бг не е драма (слаб пазар) но навън - БУКВАЛНО УБИВА и фивър и ъпуърк и фриланс взети заедно, могат да затварят сайтовете от сега 🤓😇😁

Най-накрая и аз да се махна от тоя град, некъде къще до езерце, ама не на морето, ъпсурд 😆
А и като знам, че 99% ще ауто.. остава само да си клатя крачолите по цел ден 😂
 
И предполагам, че не работи в момента :)
Не знам и не ме интересува. Аз бях подизпълнител на подизпълнителя, демек без отговорности отвъд това да стаслача нещо набързо и що-горе работещо. Срокът беше нещо от типа на няколко дни 😂 и накрая просто се радвах че тая излагация приключи 😩

Инак, аз го измислих вече, моето си дерзание, за бг не е драма (слаб пазар) но навън - БУКВАЛНО УБИВА и фивър и ъпуърк и фриланс взети заедно, могат да затварят сайтовете от сега 🤓😇😁

Най-накрая и аз да се махна от тоя град, некъде къще до езерце, ама не на морето, ъпсурд 😆
А и като знам, че 99% ще ауто.. остава само да си клатя крачолите по цел ден 😂
Ми направи го, щом та напъва... може и аз да се регна фрилансър там.
 
хах де да можех.. немаше да имам и една сек време за лог тук даже :)

Трябва юзер бекенд дето и фейса нямат такъв, и колкото повече го мисля, толкова повече изобщо изглежда възможно за изпълнение ахахахах

НО е нещо наистина ГРАЦИОЗНО, и тие топ-посредническите сайтове могат само да бъдат щастливи, че няма кой да го направи, иначе още на третия месец - директно затварят кепенците 😁

Та, на тоя етап си оставам в комунистическия паметник, макар и с гледка към Витоша, както е казал героят 😆😆😆
 
хах де да можех.. немаше да имам и една сек време за лог тук даже :)

Трябва юзер бекенд дето и фейса нямат такъв, и колкото повече го мисля, толкова повече изобщо изглежда възможно за изпълнение ахахахах

НО е нещо наистина ГРАЦИОЗНО, и тие топ-посредническите сайтове могат само да бъдат щастливи, че няма кой да го направи, иначе още на третия месец - директно затварят кепенците 😁

Та, на тоя етап си оставам в комунистическия паметник, макар и с гледка към Витоша, както е казал героят 😆😆😆
Дай аз ше го направа - тъй и тъй си седи и плесенясва проектопланът..
 
Няма да можеш сам 1000% даже и трима да сте..:)
И не плесенясва, щото е супер ню
Това оня ден, след като се нервирах на платформата със зайците.. Два дена ровя и анализирам тия топ на уърд ниво сайтовете по темата и нещо ми лиспва и не ме кефи, и само ровя и не става и пак така и пак така... И хващам накрая с две ръце си бъркам в кухата тиква, хващам мозъка и директно огледално го извъртам на 180гр, когато изквичавам от болка, но и от изненада ахахах и превъртам на 360 и вече мълния ме е треснала и аз виждам света по коренно различен начин 😆 Ама ТОЧНО 1/1 както се случва с ония пиратос, дето бръмчали няколко седмици да търсят... квото търсеха и накрая джонката се сеща и преобръща кораба на място, на пълен оборот.. и вече се отзовава на едно съвсем друго място, но в крайна сметка на точния път... 🤣
За това говорим, нещо наистина грандиозно, но още по грациозно, и в този момент, колкото и да мисля повече, няма действителност да ме разубеди, че този начин на посредничане и въобще функциониране на въпросната платформа, няма да предизвика истински фурор 😇🤩😁
 
Няма да можеш сам 1000% даже и трима да сте..:)
Глупости, 3 седмици макс.

Бекендите в днешно време са лесни. Фронтендите са това дето гълта масата време и нерви.
 
Това е много гоуемо човек, идея си немаш 🤫

Ще има яко летЦ дА мАни рейн гаранция 😝
 
Както и да въртиш концепцията за фрийлансинга, тва нема да промени пазара.

Нискобюджетните проекти, мидълмените (излишните маймунки, закачени за всеки проект), както и изпълнителите от Пакистан и Индия - тия неща пак ще си доминират и ще определят правилата на играта.

Умрел кон е фрийлансингът.
 
Тук ще играят и агенции ;)

паки и инди са си добре дошли, както обикновено, те ще си правят това, което винаги са правели, но с много по-голямо удоволствие.

Идеята е да не се променя пазара, а само да се вземе тоя дял от досегашните некадърници 😃

Всичко на ауто, без много феййс и излишни фантасмагории, по строги правила и изпълнение, почти АйАй ще се играе, както го и пророкува бъдещето ахаха

АБЕ аз съм най-макс на макса песимистот и критикар на всички уеб проекти на света! Ама сега, трети ден не спя, ставам в 5.30, главата ми ще се пръсне, по пет часа сам си търся кусури и нищо не мога да открия, което вече започва да ме плаши 😆

Айде, ще си дам 2-3 дни почивка, ше ресетна, ше помисля агейн, и може пак да се обадя :)
 
Ето обичайна ситуация от уеб/фриланс пазара:

a096b11edce7b1dbeef04d37865a5dea.png

Научила се девойката Яна да цъка на Дивито и да инсталира плъгини, па решила да си основе уеб агенция... :) И клиентите като влязат у портфолио сайта и като видят шарените шаблони или като ги засипят с коментари "Препоръчвам Яна!!!" у Фейсбука, шансът някой такъв да почне да му прави примерно онлайн магазиня е доста висок :D

... обаче при първи случай на нужда да се напише ред CSS или (олелемайко!) PHP, почваме да пускаме обяви и да търсим истински дев... и там се получава поредната греда, щото се оказва че тарифата на дева логично е по-висока от тая на "собственика на агенцията" и се почват едни нескончаеми пазарлъци, стигащи до :) маса килобайти текст по мейла или вайбъра...

... и проджектът си увисва така в стендбай режим за неопределено време и със съмнителни шансове за завършване 🥱
 
Точно за това такива фейсове изобщо няма да има.. никакви презентации, никакви успивки..всъщност - и за двете страни. Принципа на действие ще е коренно различен :) Ще се гони ефективност и изпълнителност, и от двете страни. Както е замислено и двете страни ще бъдат доволни, а специално за фрии-то ще съществува и голяма доза задоволство от самия начин на "наемане"

Бе, както и да е.. нема да стане.. хах Нема, щото по простата причина, че не мога да го направя сам, а доверие НИКОМУ немам 😆

Почесахме езиците, майната му.. Да идва летото, че си гласим са единя балкон за спалня и нямам търпение да оглуша скапания квартал с магарешкото си хъркане 🤣
 

Горе