Съществувал ли е Кубрат?

x700

New Member
При спор по форуми, с ужас научавам, че повечето археолози у нас, дори и такива с титли в СУ, не знаят, че в тъй наречения "гроб на Кубрат" има съдове определено от 8ми век. Ама не така господа археолози. Ние за какво ви плащаме от данъците си? Аз поне си мислех, че е да правите логична наука на базата на факти и артефакти. Или считате, че този факт е маловажен? Ами от него директно следва, че Кубрат е само един измислен приказен герой на Теофан и онова там дето наричате "гроб на Кубрат" си е едно най-обикновено хазарско съкровище, какъвто е отдавна и надписа му в Ермитажа. И никой не е разчитал думата "Кубрат" върху пръстените в него, има статия тук на украинския археолог А.В.Комар как точно е изфабрикувана тази фалшификация

Аз дори не настоявам на изводите, които могат да се направят на базата на това. Просто твърдя, че вие като български археолози, харчещи българските данъци, сте длъжни да знаете, че в "гроба на Кубрат" има съдове от осми век, както и да запознаете всеки български гражданин с този факт, пък всеки може да си прави изводите сам, както си пожелае. А пък за информация относно съдовете от 8ми век се обърнете към колежката си от НИМ д-р Мариела Инкова, че на някакъв археолог като му казах това и той ми каза "Лъжеш!". Нормално ли е аз да знам повече от археолозите ни по този въпрос? Вие не си ли обменяте най-важната информация или във всяка стая имате толкова високо ниво на секретност както при соца, че още никой археолог не знае какво правят другите му колеги?
 

Горе