Трябва ми помощ за WP сайт с вирус

От: Трябва ми помощ за WP сайт с вирус

Не чакам наготово - досега за всяка услуга съм си плащал, включително и за изчистването на вирусите си плащам. Няма безплатен обяд. :)
Темата от моя страна е приключена - сайтът е оправен.
 
От: Трябва ми помощ за WP сайт с вирус

Всеки утвърден хостинг ще ти отговори по подобен начин - с шаблонен отговор и препратки към страници с повече информация. Все пак не си единствения, който иска нещо от тях - още 1000 като искат да им оправят заразените сайтове, те момчетата хостинг ли ще поддържат или ще чистят шитните на клиентите си. Все пак това, че сайтът ти е заразен едва ли е по тяхна вина - обикновено е дупка в плъгин/тема/скрипт, за което сам си носиш отговорност, че ползваш.

Затова пък има форуми като този, където можеш да попиташ, да ти покажат и да ти помогнат.
 
От: Трябва ми помощ за WP сайт с вирус

Не чакам наготово - досега за всяка услуга съм си плащал, включително и за изчистването на вирусите си плащам. Няма безплатен обяд. :)
Темата от моя страна е приключена - сайтът е оправен.

Има си причина да не искат да помагат - за това се изисква да си девелопър и да знаеш къде да буташ, кои файлове да редактираш, къде да търсиш за вируси и т.н. и т.н. А и като ти отговарят с "море" от линкове хем са ти помогнали за намирането на проблема (свършили са част от твоята работа) хем не се ангажират да отговарят за сайта ти при бъдещи оплаквания. Защото ако сайта ти го хакнат след още една седмица ще седнеш да плюеш по форумите как те са некадърните, защото те са работили по него.

Истината е , че трябва да седнеш и да понаучиш някои неща като си тръгнал да се занимаваш с това. Има хиляди статии в интернет как да си оправим hacked wordpress:

http://lmgtfy.com/?q=restore+hacked+wordpress
 
От: Трябва ми помощ за WP сайт с вирус

Има си причина да не искат да помагат - за това се изисква да си девелопър и да знаеш къде да буташ, кои файлове да редактираш, къде да търсиш за вируси и т.н. и т.н. А и като ти отговарят с "море" от линкове хем са ти помогнали за намирането на проблема (свършили са част от твоята работа) хем не се ангажират да отговарят за сайта ти при бъдещи оплаквания. Защото ако сайта ти го хакнат след още една седмица ще седнеш да плюеш по форумите как те са некадърните, защото те са работили по него.

Истината е , че трябва да седнеш и да понаучиш някои неща като си тръгнал да се занимаваш с това. Има хиляди статии в интернет как да си оправим hacked wordpress:

http://lmgtfy.com/?q=restore+hacked+wordpress

Мерси за линка. Така е, уча се, включително и от този форум съм научил доста неща, има и още много да научавам. Затова влизам тук. Просто исках да обясня, че в моя случай по-полезен ще ми е хоста на Blinky, където ще имам помощ от първа ръка. Това е всичко. :)
 
От: Трябва ми помощ за WP сайт с вирус

Във форума има много теми За и ПРОТИВ Суперхостинг, против са 99.99% от темите за тях. Аз също съм против тях, но преди когато ги ползвах преди години, един път или два пъти ми се е налагало помощ от тях и не са я отказвали. Сега в момента дори и пари да ми дават няма да отида при тях, но не заради поддръжката, а заради качеството на услугите.

По темата, радвам се, че оправихте сайта :)
 
От: Трябва ми помощ за WP сайт с вирус

Във форума има много теми За и ПРОТИВ Суперхостинг, против са 99.99% от темите за тях. Аз също съм против тях, но преди когато ги ползвах преди години, един път или два пъти ми се е налагало помощ от тях и не са я отказвали. Сега в момента дори и пари да ми дават няма да отида при тях, но не заради поддръжката, а заради качеството на услугите.

По темата, радвам се, че оправихте сайта :)

Факт е, че суперхостинг са големи мошенници и единственото, което правят добре е да вземат парите за хостинг и домейни. Стане ли въпрос за нещо друго - мале, мале. На мен така ми казаха, че на 1-ви януари (!) в 10 стринта някой е влязъл вкъщи(имал е достъп до личния ми компютър), влязъл е в техния панел (отново се е добарал то юзъра и паролата на хостинга), намерил ми е номерата на дебитната карта и ми е платил домейна, който изтича май месец. Пълни профани, дори не се замислят преди да пишат тези тъпотии. Вместо да се извинят дрънкат глупости.

Но иначе в случая са реагирали добре - човека им е казал какъв проблем има, те са му дали линковете където ги има тези неща и той трябва сам да си ги оправи.
 
От: Трябва ми помощ за WP сайт с вирус

Факт е, че суперхостинг са големи мошенници и единственото, което правят добре е да вземат парите за хостинг и домейни. Стане ли въпрос за нещо друго - мале, мале. На мен така ми казаха, че на 1-ви януари (!) в 10 стринта някой е влязъл вкъщи(имал е достъп до личния ми компютър), влязъл е в техния панел (отново се е добарал то юзъра и паролата на хостинга), намерил ми е номерата на дебитната карта и ми е платил домейна, който изтича май месец. Пълни профани, дори не се замислят преди да пишат тези тъпотии. Вместо да се извинят дрънкат глупости.
Хах :D Би ли постнал целият мейл от тях, понеже ми стана много смешно :D
 
От: Трябва ми помощ за WP сайт с вирус

Хах :D Би ли постнал целият мейл от тях, понеже ми стана много смешно :D

Те не са го написали така, но казват: ако не сте направили поръчката Вие, то значи някой има достъп до компютъра и Ви съветваме да си смените пароли, бла бла...

Edit: Та само да вметна, че този разговор протича юни месец, понеже не получих уведомление за домейна взех, че го проверих и се оказа, че е удължен с една година. Отворих си е-банкирането и видях, че плащането е станало на 1-ви януари в 10 сутринта. Само да вметна, че аз имам 2 домейна, а не 100 и знам кога изтичат... Отворих им билет и ги помолих да изключат автоматичното подновяване като вместо това ми изпращат email за да ме уведомят, а те локуми разтягат, че някой влязъл в нас и ми платил домейна... Аз щях да си го платя така или иначе...
 
От: Трябва ми помощ за WP сайт с вирус

Не рзбирам "все още" защо плюете супера.
клиент съм им от 3 години, имам 3 големи хостинга и един випиес.
може да са имали някакви издънки, но щом не ги помня, значи не са били сериозни и не мога да се оплача от тях.

Факт е че сайтовете ми стоят почти без никаква поддръжка от моя страна и рядко имам проблеми с тях. Което ми е трудно да кажа за много други места където съм бил, но аз не съм критерий, понеже не разбирам от сървъри и хост.

За вируси в уордпрес си научих урока по трудния начин, загубих над 60% от сайтовете си, време и нерви.
Но все пак срещу 200 лева, два месец чакане и кофа изхабени нерви, научих от един костинбродски хост че в уърдпрес винаги има точния плъгин който ще ти помогне, защото преди нас хиляди други са имали подобен проблем.
А ако не намериш плъгин- гордей се значи си уникален : )
 
Последно редактирано:

Горе