Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

SmartBusiness

Active Member
Рейтинг - 100%
28   0   0
website-logo.com (Продаден) и

yyxl.com

Четирибуквен премиум .Com домейн на 4 години . На всичко отгоре е подновен до Декември другата година.Тези които търгуват с домейни знаят колко е ценен. Просто се налага да го продам иначе не бих се разделил с него на толкова ниска цена. За да не съм голословен - estibot го оценява на $2 800. Идеален домейн, който със сигурност ще се продаде на много по - висока цена от заявената тук. Това е шанс за тези, които имат скътани пари и нямат нищо против да изчакат подходящият момент за продажба.

Домейните може да бъде прехвърлени САМО В GODADDY Акаунт

Начална цена: website-logo.com - $6, yyxl.com - $100

Дата на регистрация: 01 Декември 2011

Дата на изтичане: 01 Декември 2012

Наддаване: минимум с $2 за website-logo.com и минимум с $10 долара за yyxl.com.

BuyNow: $50 за website-logo.com и $400 за yyxl.com

Търгът свършва: 48 часа след последното наддаване за съответният домейн.

Плащане: paypal до 24 часа след края на търга.

Приятно наддаване !


Домейн Име | URL: YYXL.com, website-logo.com

Приблизителна Цена: $xxx

Уникални Посетители за Месец: до 100

Page Rank: N/A

Уникално Съдържание: Няма Съдържание

Система: N/A

Дизайн: N/A

Начини на Плащане: paypal

Мога да дам достъп до Гугъл Аналитикс или генерирания PDF: НЕ

Домейн Име | URL: YYXL.com, website-logo.com

Приблизителна Цена: $xxx

Уникални Посетители за Месец: до 100

Page Rank: N/A

Уникално Съдържание: Няма Съдържание

Система: N/A

Дизайн: N/A

Начини на Плащане: paypal

Мога да дам достъп до Гугъл Аналитикс или генерирания PDF: НЕ
 
Последно редактирано:
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

Оттеглям бид-а. Нито знаех какво купувам, нито колко давам. Сори.
 
Последно редактирано:
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

Благодаря за старта, fozzy.

nortrant, разбира се приятел !:)

п.п.

Ще помоля, който има други въпроси да ми пише на лични, за да не разводняваме търга. Благодаря.
 
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

nortrant, разбира се приятел !:)

Моля обясни ми защо е такава цена.
На пръв поглед домейна не е някаква страхотна комбинация от букви ..
и какво значи премиум домейн ?

Мерси
 
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

общо взето 4букви, няма цифри и тирета, .ком - рядкост :)
 
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

нищо премиум няма в този домейн. съдържа 3 от необичаните от домейнъри букви (уух), което го поставя далеч от премиум
цената е значително надута като го сравним с това, което се продава в момента на пазара@DNF, но цената си я слага продавача :)
а естибот няма някой домейнър, който да го взима под внимание. само тези, които се опитват да надуят цената.
 
Последно редактирано:
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

Значи търга все пак ще продължи до края, защото вече съм го пуснал. Не исках да разводнявам темата и помолих за това, НО само пиша лични бележки наляво надясно и затова реших да си говорим тук. Явно ще стане интересна дискусия:)

Та flasher на лични даже ми написа, че съм лъгал. Айде друго да не ме провокира, но аз да съм лъжец? Не.

Та - нека flasher обясни в темата пред всички за кое точно лъжа, пък и аз ще му отговоря в темата.

Наддаването на fozzy е оттеглено. Така че стартът си остава 100 долара.

п.п.

За протокола да изясним - казал съм, че домейна е на 4 години и че estibot.com го оценява на $2800 долара. Също така, че е премиум, защото е четирибуквен с повтарящи се y-та и със супер запомнящото се xl накрая, които не знам как flasher прецени, че заедно с "x" са недолюбвани.

Само за справка преди около месец също опитах да продам един домейн тук - validator.biz за 10 долара. Тогава поне не ме обвиняваха, че съм лъжец. Никой и не ме запита за него. След 2 седмици го продадох в SEDO за 210 долара. Просто за справка.
 
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

1. Този домей няма нищо общо с определението премиум. ама НИЩО. това че е 4 буквен не го прави премиум. прави го един от многото 4 буквени домейни.
2. Тези, които търгуват с домейни не знаят колко е ценен, защото НЕ Е.
3. Естибот съкс и винаги е било така. пуснах в него домейн, който се продаде за $50 и естибот каза $1100
4. Домейн който със сигурност няма да се продаде на по-високо цена в близките 10 години ако е само домейна.
5. Това е шанс за тези, които имат скътани пари да ги дадат за нещо което никога няма да продадът.
и за да не съм голословен http://www.dnforum.com/f539/llll-com-liquidation-list-200-including-aeur-com-thread-471876.html

адд: нямам против който каквото иска да продава на каквато и да е цена. представи си домейна като нормален човек. неверни суперлативи и излишни лъжливи внушения само дразнят
 
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

Като начало ще е добре българите да се научим, когато изказваме собствено мнение да започваме с думите "Според мен", "Аз мисля", "Моето мнение е" и т.н. Изключително неприятна черта на характера е да се взимаш за последна инстанция. Все пак това е само твоето мнение.

1. Това дали един домейн е премиум се определя от много фактори. Някои от тях аз припознавам в моя домейн и затова съм го нарекъл така. Един от тях е възрастта му, друг е дължината му, трето разширението .COM. Четвърто - това, че е лесен за запомняне - един от главните фактори при продажбата и цената на тези домейни.

2. Тези, които търгуват с домейни не си ТИ. Аз също търгувам с домейни, а за мен той е ценен.

3. Естибот е средство, което се използва от милиони хора по света. Много и плащат такса, за да го ползват. Твоето мнение, че естибот съкс си е само твое мнение. А примерът (който дори не си посочил) не означава нищо и е абсурдно да обобщаваш.

4. Ето и още една черта на българите - предсказанията а-ла Ванга. 10 години нямало да се продаде. Веднага бих сключил бас на 100 долара с теб, че до два месец (не 10 години) ще го продам на по - висока цена от 100 долара. Но съм сигурен, че няма да сключиш този облог, следейки мисълта ти, защото първото което ти идва наум е как ще направя фиктивна продажба, за да ти "обера" стоте долара. Изобщо параноята на нашия народ, че винаги някой иска да ги прецака си личи и в последните теми тук. Ако видите последните 6, ще забележите един и същ сценарий и в шестте, а именно "ти кой си тръгнал да лъжеш бе".

5. Това със сигурност е шанс за мен да разбера, че мисленето дори и на тези от нашите сънародници, които си играят на предприемачи (или поне на по-голямата им част) няма скоро да се промени.

Как ще си представя домейна, стоката си е лично моя работа. Още повече, че не съм написал и една лъжлива или подвеждаща дума. И твърдо стоя зад това, което съм написал. Както и ти написах на лични - във всеки английски форум, този който не е съгласен с цената или не е готов да я даде просто ще подмине предложението. Но не и тук - тук всеки трябва да покаже колко е знаещ, разбира се без да започва изречението със "Според мен".

А това, че си постнал линк от dnforums, където някои е решил да си ликвидира портфолиото няма никаква връзка с цената на моят домейн. В това портфолио има и домейни с висока, както и с ниска цена. Ако намериш линк, където някой е продал YYXL.com за 5 долара, ще е друго.

Не ми се правят скрийнове на търгове в godaddy, където EYQZ примерно се продава на цена 1500 долара. Е - какво ще докажа ако го пейстна тук?

Това е. Само си развалих настроението тази вечер. Ще гледам да не правя пак тази грешка. Без да те карам да залагаш пари, ще ти докажа, живи и здрави, че ще продам домейна за повече от 100 долара в следващите два месеца. А пък ако можеш да си представиш, че някой си държи на думата, можеш да заложиш едни 100 долара, а защо не и 300 или 500? Ей така - да видим кой е прав!

Ето все пак и една друга статистика на реално продадени 4 буквени домейни последните три месеца---> http://www.gotw.com/example-domain-name-prices-2011.htm
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Brad
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

не ми се навлиза в дълги обяснения по всичките ти глупости. ама честно.
ТИ слагаш думи в устите на хората
Тези които търгуват с домейни знаят колко е ценен.
това си ги знаеш само ТИ. аз търгувам с домейни и НЕ го знам както всички разбраха... това като за начало а?
1. 4 годни възраст - ха ха ха. дължина 4 букви и квооо. разширение ... да де .ком и квооо? лесен за запомняне... как? нали знаеш теста за телефона или не? уай уай екс ел.. ко речи? дай пак че не разбрах. :)
2. е да де да ама не говори от името на всички де, НАЛИ?
3. ако естибот беше нещо всички продавачи на домейни са загубеняци, че продават в пъти под неговата вярна цена. включително и ти.
4. супер. продай го. надявам се да не е на някой, който не разбира, че и тука без малко да излъжеш хората.
5. дреме ми. след като рекламираш грешно си поемай последствията

не ми дреме английския форум. ако лъжеш или заблуждаваш хората ще пиша. ако не ти харесва не пускай нещо за продажба с лъжлива информация. и това според ТЕБ започни първо ТИ да го ползваш, а после го искай от останалите.

сайта се казва DNForum и ако погледнеш същата секция с домейни има и други продавачи със същите цени. ама кой да погледне нали? поогледай и ще намериш за каквото питаш. не чак за $5 ама близо

Това да СЕ ПРОДАВА и да СЕ ПРОДАДЕ е мнооого различно. Аз давам линк към нещо което може да се купи под твоята цена, а ти искаш да показваш такива като теб как са си надули цените. Ха Ха Ха. Има огромна разлика НАЛИ?

Все ми е едно дали си си развалил настроението. Ама съвсем все едно. Аз не съм. Все ми е едно и дали ще го продадеш за над $100 защото все може да намериш някой незапознат с пазара и без никаква идея къде да потърси и да го излъжеш и него. ама май няма да е тук.

Дори и след моите писания ако си убедителен и хората ти повярват можеш и още сега, веднага и тук да продадеш домейна за над $100. Но уви. Не си.
 
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

Абе приятел, ти наистина не можеш да направиш разликата между .... ъъъъ... абе тия домейни от твоя линк изчезнаха. Некой доста е заблажил от ликвидацията на колегата. хахахах. Но доколкото си спомням имаше домейни като QNVR за 60 долара. Е -аз не продавам QNVR, а YYXL. Защо сравняваш моя домейн със стотици други, които се продават под неговата цена, а игнорираш тези, които се продават над неговата? А защо изобщо сравняваш каквото и да е?

И спри да повтаряш, че лъжа някой ! Къде видя лъжа? Къде видя лъжлива информация? Разбирам да бях написал 15 годишен, трибуквен, оценен на $10000. Къде точно е тая лъжлива информация? Или просто е по - лесно като го повтаряш постоянно?

Не мога да не допълня ----> Тези които са видяли линка ти с повече от 200 домейна на супер занижена цена, която ти разправяше, че е реалната и сравняваше с моята, могат да си направят сметката как се продават 200 домейна за 2 часа. И защо се продават за 2 часа. А ти можеш ли, домейнър? :)
 
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

Аз имам един смислен за бг 4 буквен на 8 години и си го пазя като станат петцифрени сумите да го шитна с кеф :)
като сметна 8 години съм го подновявал по 15 -20 лева?
150 лева ...
ми то само подновяването му ми е струвало 100$ досега
няма смисъл да се продава за малка цифра
 
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

и какво като продаваш YYXL? какво значи YYXL и с какво е повече от QNVR? съдържа 3 букви с ниско качество и един L. Всеки може да продава на каквато си иска цена. Дали ще продаде е съвсем друга работа. Гледай реални възможни сделки а не обявени цени, на които никой няма да купи. Ти май наистина си далеч от този пазар. Ако не беше се превъзнасял толкова нямаше въобще да пиша в тази тема.

Лъжа номер 1: "Тези които търгуват с домейни знаят колко е ценен." - аз търгувам с домейни и знам колко НЕ Е. Защо лъжеш, че хора, различни от ТЕБ са на твоето мнение? Не виждам ни един.

Лъжа номер 2: "Идеален домейн, който със сигурност ще се продаде на много по - висока цена от заявената тук." - нищо сигурно НЯМА. Ако е толкова сигурно, що не дадеш гаранция?

Лъжа номер 3: "Четирибуквен премиум .Com домейн на 4 години" - НЕ Е ПРЕМИУМ. нито се изговаря лесно, нито се помни лесно. четирибуквен и 4 годишен са далеч от ПРЕМИУМ и то МНОГО.
" General concensus states that the letters A, B, C, D, E, F, G, H, I, L, M, N, O, P, R, S, T are considered premium letters. Other lesser high quality letters include: J, K, U, V, W. Lower quality letters include: Q, X, Y, Z. "

Подвеждаща тактика: Естибот казвал $2800 ма на аз ще ви го дам за $100. ГОЛЯМА ДАЛАВЕРА ЕЙ!!!

Можеше културно да си напишеш:
Продавам 4 буквен домей YYXL.com. Просто се налага да го продам иначе не бих се разделил с него на толкова ниска цена. Естибот оценка $2800. Това е шанс за тези, които имат скътани пари и нямат нищо против да изчакат подходящият момент за продажба.

С това нямаше дори да разбереш кой съм и дали съществувам.
 
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

Гледай реални възможни сделки а не обявени цени, на които никой няма да купи.

Не знам дали си забелязал в необяснимия за мен твой яд, но в моя линк са ПРОДАДЕНИ домейни. А не обявени за продажба.

Нищо не казваш за примера за цени, които беше постнал, та и изпрати на fozzy, което пък нормално го накара да си изтегли наддаването, при положение, че както той си призна не разбира много от домейни. Та как изчезнаха тези над 200 домейна за 2 часа на тези реални незанижени според теб цени ? Обясни ни !:)

Съгласен съм с това, че един домейн XQZY наистина е low quality. Само дето тук случаят не е такъв. И това, че отделните букви имат low quality, не означава, че при отделно комбинации между тях , самата комбинация е low quality. Колко според теб струва домейн като XXZZ.com? При него "телефонния тест" какво показва?:)

Благодаря ти, че слагаш равенство между QNVR и YYXL. Така показваш на хората върху какво базираш изчисленията си.:)

Фразата "тези, които търгуват с домейн знаят колко е ценен" съм я сложил може би неправилно - ок. Но не съм лъгал никой. Сложил съм я, защото съм го купил на търг в борба с още трима. След като имаше такъв интерес за него, предполагам, че тези които търгуват са го сметнали за ценен. ОК. Да игнорираме тази фраза щом толкова те дразни. Успокои ли се?

Убеден съм, че домейнът струва повече от 100 долара и ще се продаде за повече от сто долара. И няма как да се отрека от това. Четирибуквен домейн ком с две еднакви и XL накрая за мен си е премиум. Ако за теб не е - това си е твое мнение, което е смешно да заявяваш толкова смело като единствено валидното.

И все си мисля, че доста културно пиша, за да ме обвиняваш и че съм некултурен:) И много се радвам, че разбрах че съществуваш. Забавно ми е да споря - сериозно:)

Кажи сега за твоя линк? Какво се случи там?:)
 
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

Някъде бях попаднал на списък с всички свободни 4 буквени .ком домейни, и който и да пробвах в годеди, излизаше премиум за по няколко хилки. Flasher ти можеш ли да намериш и регистрираш някой нов за $100 в годеди?
Bgtop защо не го пуснеш за продажба в някой голям англоезичен аукцион? В бг трудно се продава (и не говоря само за 4 буквени домейни).
 
От: От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

Някъде бях попаднал на списък с всички свободни 4 буквени .ком домейни, и който и да пробвах в годеди, излизаше премиум за по няколко хилки. Flasher ти можеш ли да намериш и регистрираш някой нов за $100 в годеди?
Bgtop защо не го пуснеш за продажба в някой голям англоезичен аукцион? В бг трудно се продава (и не говоря само за 4 буквени домейни).
Тия не са продадени, за т'ва ти излизат :)
 
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

твоя линк като писах го нямаше ама ако ги позагледаш домейните са или произносими, или с премиум букви, или съкращения на нещо значещо. има разлика нали? и няма яд да знаеш. за мен вечерта не е провалена. само за теб, както каза по-нагоре.
стига с тоя линк. разгледай целия форум и останалите оферти там. и стига с тия цени. всеки път ли да ти пиша че ми е все едно каква цена искаш. важното е представянето да не е подвеждащо и лъжливо. как няма да го пратя на фози и всеки който си реша. еми да се запознаят хората с пазара. може да си харесат нещо, да си купят дори. цените там са винаги добри.
пак те питам с какво е по-различен твоя домейн от останалите? помни ли се, произнася ли се, значи ли нещо? буквите поне си съгласен че не стават. xxzz.com не ми харесва много ама доста по-лесно ще мине теста а? xzzx.com повече ми допада. а yzzy.com направо ми е перфектен. на теб как ти се струват? а ако някой от тези е твой кажи. има купувач за двойно повтарящи се. ;)

така и така ми хвалип аукциона, кажи за колко го взе от там. само дано да не е бил този на GoDaddy, че там има достатъчно незапознати хора, които да наддават за какво ли не. и съм си спокоен, както ти споменах малко по-нагоре

убеден си... ЧУДЕСНО, еми кажи го така. "СЪС СИГУРНОСТ" ... надали

не казвам че си некултурен, а че можеше културно да го напишеш... пак приписваш думи на други хора... еххх не се научи

на линка просто дойдоха хора, които искат да купуват. а цените са си добри. спекулацията винаги си е вървяла на пазара на домейни.

@bodyrock89: няма как да регистрираш. всички са регистрирани, но вторичния пазар си е съвсем развит за да мога да си купя от там по всяко време на добри цени. тиии нали знаеш колко са всички 4 буквени .com? хич не са малко.

ама верно... защо не го пуснеш в dnforum на наддаване от $100 нагоре да видим на колко ще замине домейна? или дали ще замине
 
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

Изчетох ви спора и искам да попитам купих скоро един трибуквен kak.me Не съм го взел за да го продавам, а за да работя с него. Та това, че е с разширение .me прави ли го автоматично "скапан" и прецакал ли съм се, че съм го взел. Извинявам се на продавача, че му пиша в темата, но ми е интересно да чуя мнение от хора, които се занимават с покупка и продажба на домейни..
 
От: Търг за домейните YYXL.com ($100 старт) и Website-Logo.com ($6 старт)

В резюме:

1) Да купуваш домейн от домейнър с намерението да го продадеш по-скъпо, а не да го ползваш за свой сайт, като цяло рядко е добра идея. Примерно тия трибуквени и четирибуквени небрандабъл домейни не знам за какъв *** са ви - оставете ги на домейнърите да си ги препродават помежду си.

3) Тия дни търсех брандабъл .ком докъм 8 букви - благозвучно, навяващо положителни асоциации. Що никой не предлага такива неща?
 
Последно редактирано:

Горе