Търся дизайнер за изработка на лого, банери и флашбанери

От: От: Търся дизайнер за изработка на лого, банери и флашбанери

отговорил съм на всички !
запитвания - "Какъв ти е бюджета ? " без да питат какъв е обема, "виж, какво мога" и за какво става въпрос, са нелепи !
 
От: От: Търся дизайнер за изработка на лого, банери и флашбанери

И на мен винаги ми е било интересно когато някой ми отговори...Какъв ти е бюджета ... Мисля че е нормално когато някой положи труд той да прецини колко ще му струва, а не да се прави на ударен и дявол.
 
От: От: Търся дизайнер за изработка на лого, банери и флашбанери

отговорил съм на всички !
запитвания - "Какъв ти е бюджета ? " без да питат какъв е обема, "виж, какво мога" и за какво става въпрос, са нелепи !

Надявам се знаеш какво значи какво значи думата "нелеп".
Питах "Какъв ти е бюджета?", защото от заглавието на темата знам за какво става въпрос.

Когато някой търси услуги е преценил и заделил бюджет ... или поне така би трябвало да бъде.
Ако съм сбъркал в преценката си ... съжалявам за загубеното време да прочетете/отговорите на въпроса ми.

И на мен винаги ми е било интересно когато някой ми отговори...Какъв ти е бюджета ... Мисля че е нормално когато някой положи труд той да прецини колко ще му струва, а не да се прави на ударен и дявол.
Ъ? ...
 
От: От: Търся дизайнер за изработка на лого, банери и флашбанери

Надявам се знаеш какво значи какво значи думата "нелеп".
Питах "Какъв ти е бюджета?", защото от заглавието на темата знам за какво става въпрос.
Когато влезеш в магазин или ателие за някакви услуги и търсиш стока или услуга и отсреща те питат първо "Колко даваш?" без да ти кажат какво имат или какво предлагат е не само нелепо , но и отблъскващо . Когато пускам обява за работа и някой ме пита първо - "Каква е заплатата?", приключвам разговора моментално !
 
От: От: Търся дизайнер за изработка на лого, банери и флашбанери

Когато влезеш в магазин или ателие за някакви услуги и търсиш стока или услуга и отсреща те питат първо "Колко даваш?" без да ти кажат какво имат или какво предлагат е не само нелепо , но и отблъскващо . Когато пускам обява за работа и някой ме пита първо - "Каква е заплатата?", приключвам разговора моментално !

Разсъждаваш така по принцип или само сега не осмисляш казаното? В магазин има етикети с цени, а и не си влязъл в такъв.
Ти си във форум. И като такъв, тук работим (поне аз) за доста под цените, които съм обявил в "магазина" си. Един вид подпомагане на предприемача, ако мога така да се изразя ... Когато някой има нужда от услуга, тя му се предлага и се икономисва доста ако:
- е ясна задачата (изяснена в заглавието на темата ти)
- бюджет
- възможност за изработка (ясно по презумция, защото ако не мога - няма да се предлагам).

Нелепо е само това, че не си помислил за бюджет преди да пуснеш търсене на услуга ... та бил той и 0 лева.

Съжалявам за офтопика и успех с намирането на работна ръка, не изричаща "Каква е заплатата"!
 
От: Търся дизайнер за изработка на лого, банери и флашбанери

Това за заплатата е най-голяма простотия. ВИНАГИ ТРЯБВА ДА СЕ КАЗВА ПЪРВО КАКВА Е ЗАПЛАТАТА. По-този начин се спестяват много пари и нерви. При работата на парче нещата стоят друго ядче, но специално за месечната заплата винаги трябва първо това да се казва. Помислете малко. Пускаш обява, провеждаш интервюта, избираш си кандидат и като дойде време да кажеш каква заплата даваш, на него може да не му хареса и всичките ти усилия по подбор на кандидати и интервюта отиват на вятара, а не само твоите усилия, но и тези на кандидатстващите, както и времето на всички. За това казвам, че това с криенете на заплатите до последния момент е най-голяма простотия, която правят българските работодатели. Ако всеки излезе открито с парите, които дава, ще се избегнат много загуби на време и нерви и ще знаеш, че кандидастват само хора, които ги устройват тези пари.

Пак повтарям с работата на парче нещата стоят по друг начин. Просто трябваше да споделя, защото мнението на автора на темата относно заплатите е изключително неприемливо за мен. Това, че си гонил някой, който пита каква е заплатата голяма грешка. Ами представи си, че той е бил много кадърен и би се съгласил за парите, които предлагаш. Но не, ти направо му отрязваш пътя. Навсякъде е прието да се казва първо заплащането именно поради причините, които изброих по-горе. Но естествено тук в България е държавата на абсурдите :) Тук всичко трябва да става по-трудния начин с големи загуби и никаква перспектива, всичко трябва да е с главата на долу и краката нагоре :) Първото нещо, което ни учиха по бизнес комуникации, е че ако сме работодатели първо трябва да казваме заплатите :) Надявам се да ме разберете :) Не искам да обиждам никого, това е просто моето мнение, а и мнението на специалистите, но не на тези българските специалисти :D
 
От: Търся дизайнер за изработка на лого, банери и флашбанери

Да дообогатя казаното от varlov ако някой случайно не е разбрал гледната точка (която споделям):

Един дизайнер може да свърши една и съща работа за 10 или за 1000 лева (горната граница зависи от опита и "потенциала"). Разликата ще е във времето и усилията, което ще отдели за рисърч, варианти и изпипване на детайлите. Програмист примерно не може да е толкова гъвкав поради естеството на труда си.

В тоя форум цената обикновено е от определящо значение. Ако потенциалният клиент откаже да назове бюджет и от разговора не мога да пределя доколко е амбициозен по отношение на проекта си, обикновено предлагам най-ниското заплащане, за което бих свършил работата (а дизайнер може да си позволи да падне доста ниско без да се набутва с излишно време - пак поради естеството на труда си!). И тая работа ще бъде свършена съвестно и оптимално в рамките на времето, което мога да си позволя да отделя. Но почти няма шанс да влезе в портфолиото ми или дори да се похваля тук с нея.

За известно време назовавах някакви ценови граници - практика, която зарязах, понеже настъпва още по-голямо объркване в отсрещната страна и едно нескончаемо пазарене, искане на примери и прочие...

Тъй че е в максимален интерес на възложителя да посочи бюджет предварително, да си избере изпълнител според портфолиото и после да попита какво ниво би получил срещу конкретната сумичка. Иначе обикновено се получава разминаване в очакванията.
 
От: Търся дизайнер за изработка на лого, банери и флашбанери

До някъде си прав Noke...но нека да го погледнем и от дуга страна...Един дизайнер си има тарифа примерно: за стационарно лого / 10-20 лв./ ... Аз клиента не разбирам много от тези неща, и когато ме запитат какъв ми е бюджета аз съм чул от нета че едно лого е 50-100 лв. и аз казвам давам 70 лв. Естествено дизайнера веднага ще каже ПРИЕМАМ ... но реално той и за 20 лв. би направил същото. Кой е прецаканият в случая. Мисля че е нормално аз като клиент да си кажа изискваният, да се уточним за подробностите и дизайнера да си сметне колко труд и време ще му отиде и да каже цената. А не по стар български обичай да се опитвме да видим дали може онзи отсреща да се изръси с някой лев повече за една и съща услуга и качаство.
На скоро питах няколко фирми и хора за изработка на CMS за имоти...повечето питаха какви пари имаш/заделил :). Един само ми изпрати цена за всеки модул по отделно колко ще ми струва и аз да си преценя кое да сложа и кое не...Точно и коректно аз преценявам дали мога да си позволя и той да не е на загуба... Иначе ако кажа 10К лв. бюджет - едва ли някой ще ми каже ...ами аз го правя това за 2К лв. толкова ще ти взема...Всеки би казал поне че ще му струва минимум 5К лв. като знае че ти си готов да дадеш и 10К.
 
От: Търся дизайнер за изработка на лого, банери и флашбанери

Оспамихме на човека темата, за което се извинявам, защото вината е моя.
Но не мога да се сдържа на казаното от wood, затова продължавам да спамя ... можете да ме маркирате в червено ако искате.

Wood, много си далеч от истината! Това не са домати и краставици, че да се прецакаш количествено/качествено ... това е творчески процес.
Истина е, че всеки дизайнер си има цени и моята, както вече написах на друго място в този форум е 750 лева. Именно затова попитах за бюджет на конкретната случка, защото ако като теб и mr_flower е заделил 70 лева за лого, просто няма да му губя повече времето ... или просто бих му го направил без пари ако се харесаме ...

А не по стар български обичай да се опитвме да видим дали може онзи отсреща да се изръси с някой лев повече за една и съща услуга и качаство.

Не мислиш ли че е валидно повече за човека търсещ, а не предлагаш услуга?

Предприемачи .. мислете по мащабно. Хората, които предлагат услуги (в това число и аз) не сме тук за да ви прецакаме и да ви окрадем парите.
В този форум има хора, които ще го направят за много, малко и без пари ... точно това зависи от предварително одобрен бюджет .. от вас! не от мен.

Успех на всички и дано мислите повече за свършената работа, вместо как да не дадете 50 лева повече.
 
От: Търся дизайнер за изработка на лого, банери и флашбанери

До някъде си прав Noke...но нека да го погледнем и от дуга страна...
Споменал съм по-горе: портфолио (нямам предвид само примери досегашни проекти ама да речем че това е основното).

Дизайнерът прочита заданието, вижда бюджета и решава дали да заяви интерес/прати портфолио.
Клиентът получава отговора и вече знае, че онзи иска да му свърши работата (интересна му е, в сферата му на компетентност е, парите го устройват,...) и остава само да му разгледа предишната работа и да реши дали той е неговият човек.

Да, има кадърни дизайнери със стандартна тарифа 10-20 лв/лого. Да, те ще оползотворят идеално тези 70 лева като вложат допълнително време и усилия.
Да, има некадърни дизайнери със стандартна тарифа 10-20 лв/лого. Ама какво портфолио има един некадърен дизайнер?

Заключение: шансът клиентът да се прекара ако НЕ посочи бюджет е много по-голям.

ПС: Има един момент дето са малко клиентите, можещи компетентно да преценят нечие портфолио, ама това е тежка и обширна тема и в момента просто приемаме, че естетическият вкус на клиента е достатъчен..

ПС:
 
Последно редактирано:
От: Търся дизайнер за изработка на лого, банери и флашбанери

Оспамихме на човека темата, за което се извинявам, защото вината е моя.
Но не мога да се сдържа на казаното от wood, затова продължавам да спамя ... можете да ме маркирате в червено ако искате.

Wood, много си далеч от истината! Това не са домати и краставици, че да се прецакаш количествено/качествено ... това е творчески процес.
Истина е, че всеки дизайнер си има цени и моята, както вече написах на друго място в този форум е 750 лева. Именно затова попитах за бюджет на конкретната случка, защото ако като теб и mr_flower е заделил 70 лева за лого, просто няма да му губя повече времето ... или просто бих му го направил без пари ако се харесаме ...



Не мислиш ли че е валидно повече за човека търсещ, а не предлагаш услуга?

Предприемачи .. мислете по мащабно. Хората, които предлагат услуги (в това число и аз) не сме тук за да ви прецакаме и да ви окрадем парите.
В този форум има хора, които ще го направят за много, малко и без пари ... точно това зависи от предварително одобрен бюджет .. от вас! не от мен.

Успех на всички и дано мислите повече за свършената работа, вместо как да не дадете 50 лева повече.


Нещо не ме разбра...аз не казвам че всички тук гледат да те окрадат...Я отвори сайтове в чужбина за дизайн и виж колко сайта те питат ...Ама ти какви пари даваш... Там ясно е написано: CMS 500$, инсталация 50$, модул разплащане 120$ и така на там...ясно и точно. И ти си правиш извод според бюджета кое искаш и кое не...За мен е не сериозно когато аз питам нещо и от там без да се проведе поне предварителен разговор да те питат ...Ти колко пари си заделил... Но както и да е, аз като клиент винаги игнорирам тези който първо питат за пари а след това я да видим какво искаш сега да направим...
 
От: Търся дизайнер за изработка на лого, банери и флашбанери

Нещо не ме разбра...аз не казвам че всички тук гледат да те окрадат...Я отвори сайтове в чужбина за дизайн и виж колко сайта те питат ...Ама ти какви пари даваш... Там ясно е написано: CMS 500$, инсталация 50$, модул разплащане 120$ и така на там...ясно и точно. И ти си правиш извод според бюджета кое искаш и кое не...За мен е не сериозно когато аз питам нещо и от там без да се проведе поне предварителен разговор да те питат ...Ти колко пари си заделил... Но както и да е, аз като клиент винаги игнорирам тези който първо питат за пари а след това я да видим какво искаш сега да направим...
Изглежда не си прочел.

В единия случай инициативата е на клиента (отива на сайта на дизайнера, поглежда ценови граници и цъка ако иска..), в другата е на дизайнера - вижда пост във форум, но не вижда посочени суми. Повечето средно успешни дизайнери биха игнорирали офертата. Това в интерес на клиента ли е? Май не.

Дизайнерските услуги не са домати и краставици. Крайният продукт не е готов и изложен на витрина, той е нещо дето тепърва ще се създава и не би трябвало да прилича на другите "домати и краставици". Както казах, едно лого може да е 5 лв, може и да е 1000 лв, и то в рамките на един дизайнер. Зависи дали клиентът иска лого за 5 или за 1000 лв. Няма прецакване - просто получава това, за което плаща.
 
От: Търся дизайнер за изработка на лого, банери и флашбанери

Я отвори сайтове в чужбина за дизайн и виж колко сайта те питат ...Ама ти какви пари даваш... Там ясно е написано: CMS 500$, инсталация 50$, модул разплащане 120$ и така на там...ясно и точно. И ти си правиш извод според бюджета кое искаш и кое не...

А така! Дойде на моето ... "и ти си правиш извод според бюджета кое искаш кое не ..."

Объркването ти е само в предишното изречение, освен ако не искаш да ти продам вече готово лого ... е и отстъпка ще ти направя, че е малко употребявано - 20% ... + 12 лева да ти го боядисам в жълто ... готов си.
Ама не искаш това ... поне не би трябвало да искаш.
 

Горе